Pogočars izcīna uzvaru “Vuelta a Espana” 20. posmā, Rogličs tuvojas titulam

Slovēņu riteņbraucējs Tadejs Pogočars no “UAE-Team Emirates” komandas sestdien uzvarēja prestižā daudzdienu velobrauciena “” 20.posmā un kopvērtējumā pakāpās uz trešo vietu.

Sestdien riteņbraucējiem bija jāveic 190,4 kilometrus garš posms no Arenasas de San Pedro līdz Plataformai de Gredos ar sešiem kāpumiem, no kuriem divi bija pirmās kategorijas.

Posma sākumā vadībā izvirzījās velobrauciena vicelīderis spānis Alehandro Valverde no “Movistar Team”. Apmēram pēc nobrauktiem 70 kilometriem peletons sadalījās, bet vēl pēc apmēram 30 nobrauktiem kilometriem riteņbraucējus smagajā posmā sāka pārbaudīt arī lietus.

Kad līdz finišam bija atlikuši 68 kilometri, vadošo grupu veidoja 40 sportisti, bet pēc pārvarēta pirmās kategorijas kāpuma, kad līdz finišam atlika vien 35 kilometri, peletonā noturējās vairs tikai 34 braucēji. 14,2 kilometrus garā 5,9 procentus stāvā kāpuma Puerto de Pena Negra virsotni jau pirmais sasniedza Pogočars, kurš tikai trīs kilometrus iepriekš bija pievienojies vadošo grupai. Pirms tam vairāki mukšanas mēģinājumi no grupas bija bijuši pasaules čempionam Valverdem, un vadošajā grupā atradās četri “Movistar Team” braucēji, kas spānim deva cerības uz uzvaru.

Kalnainajos apstākļos bēgšanas mēģinājumi no grupas bija bieža parādība, taču Pogočaram bija savi plāni, un 30 kilometrus pirms finiša viņš vienatnē aizbrauca no vadošās grupas un bija pirmais divos starpfinišos. Slovēnis arī uzvarēja posmā, to veicot piecās stundās 16 minūtēs un 40 sekundēs. Viņam tā bija trešā uzvara šā gada Spānijas tūrē, kā arī astotais finišs labāko desmitniekā 19 posmu laikā. Par minūti un 32 sekundēm atpalika Valverde, kurš izrādījās ātrākais triju sportistu finiša sprintā, apsteidzot poli Rafalu Majku no “BORA – hansgrohe” un austrieti Hermanu Pernšteineru no “Bahrain Merida” vienības.

Piektais finišēja velobrauciena kopvērtējuma līderis Primožs Rogličs no “Team Jumbo-Visma”, kurš no tautieša posmā atpalika par minūti un 41 sekundi. Viņš tagad par divām minūtēm un 33 sekundēm apsteidz Valverdi, bet par divām minūtēm un 55 sekundēm – Pogočaru, kurš pakāpās par divām vietām. Līdzšinējais trešās vietas ieguvējs kopvērtējumā kolumbietis Nairo Kintana no “Movistar Team” un viņa tautietis Migels Anhels Lopess no “Astana Pro Team” atkāpušies par vienu vietu katrs ar attiecīgi triju minūšu un 46 sekunžu un četru minūšu un 48 sekunžu atpalicību no Rogliča, kurš faktiski jau nodrošinājis uzvaru šā gada velobraucienā un kuram atliek vien finišēt lielajā grupā.

“Man joprojām jāveic vēl viens posms, bet kalni tagad ir aiz muguras,” pēc finiša teica kopvērtējuma līderis. “Atkal laba diena mums, laba diena Slovēnijas riteņbraukšanai. Tas ir ļoti jauki, esmu ļoti laimīgs.”

Savukārt 39 gadus vecais Valverde pauda prieku par to, ka nezaudējis otro vietu kopvērtējumā: “Jūs teiktu, ka esmu viens no tiem, kas karjeras laikā vinnējis “Vuelta a Espana” kopvērtējumā. Būšu godīgs. Pēc tam, kad Pogočars no mums aizbēga, man nedarbojās austiņas, un es domāju, ka varu zaudēt otro vietu kopvērtējumā. Tāpēc patiesībā esmu gana laimīgs.”

Svētdien ar 106,6 kilometru garo līdzenuma posmu no Fuenlabradas līdz Madridei velobrauciens finišēs.

Latvijas riteņbraucēji tāpat kā pagājušajā gadā Spānijas tūrē nepiedalās.

“Vuelta a Espana” norisinās 74.reizi. Pērn par čempionu tika kronēts brits Saimons Jeitss, kurš, tāpat kā 2017.gada čempions Kriss Frūms, šogad nestartē.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par