Pogrebņaks: Smieklīgi, ka “melnie spēlētāji” pārstāv Krievijas futbola izlasi

Pāvels Pogrebņaks, sportazinas.com
Foto: FourFourTwo

Ar asiem un rasistiskiem saukļiem klajā nācis krievu futbolists Pāvels Pogrebņaks, kurš izteicies, ka neredz vietu Krievijas izlasē naturalizētiem spēlētājiem.

35 gadus vecais uzbrucējs tādā veidā kritizējis Brazīlijā dzimušā uzbrucēja Ari pievienošanos Krievijas valstsvienībai. 33 gadus vecais futbolists ir ticis naturalizēts un viņš jau aizvadījis divas spēles Krievijas izlasē.

“Neredzu no tā nekādu jēgu,” sacīja Pogrebņaks. “Nespēju saprast, kā Ari saņēma Krievijas pasi, jo, manuprāt, ir smieklīgi, kad melnie spēlētāji pārstāv Krievijas valstsvienību.”

Krievijas izlasi pārstāv arī cits naturalizēts spēlētājs – aizsargs Mariu Fernandešs. “Viņš ir augstas klases spēlētājs, bet Ari pozīcijā mums ir Igors Smoļņikovs, tādēļ domāju, ka mēs varētu iztikt bez ārzemju spēlētājiem.”

Pogrebņaks gan attaisnojās, ka nav vēlējies Ari aizvainot. “Man nav nekas pret melnajiem spēlētājiem, bet vienkārši vēlos Krievijas izlasē redzēt vietējos spēlētājus, kas ir izauguši šajā valstī. Tas arī viss – nevēlējos nevienu apvainot.”

Pogrebņaks pārstāv Krievijas Premjerlīgas klubu “Ural Yekaterinburg”. Vienības prezidents Grigorijs Ivanovs ir nostājies futbolista pusē, turklāt arī viņa komandas biedri ir pauduši uzbrucējam atbalstu.

Krievu futbolistam par šādiem izteicieniem draud desmit spēļu diskvalifikācija, turklāt Cilvēktiesību padomes priekšsēdētājs Mihails Fedotovs izteicies, ka viņa izteikumos ir jūtamas rasisma pazīmes.

“Ticu, ka ikvienam futbolistam, kurš demonstrē labu spēli un kuram ir Krievijas pilsonība, ir tiesības pārstāvēt izlasi,” televīzijas kanālam “Moscow 360” sacīja Fedotovs.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par