Pointam iespaidīgs “hat-trick” 91 sekundē “Lightning” uzvarā; trīs vārti arī Buveljē (VIDEO)

16/11/2018 10:08

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) ar iespaidīgu “hat-trick” izcēlies Tampabejas “Lightning” uzbrucējs Breidens Points, bet trīs vārtus Ņujorkas derbijā šonakt guva arī “Islanders” pārstāvis Entonijs Boviljē.

Mačā Pitsburgā starp vietējo “Penguins” un viesiem “Lightning” mājinieki, pateicoties Patrika Hornkvista un Fila Kesela precīzajiem metieniem skaitliskajā vairākumā, pirmajā periodā izvirzījās priekšā ar 2:0, tomēr trešdaļas pēdējā minūtē nopelnītie trīs(!) noraidījumi maksāja ļoti dārgi. Trīs sekundes līdz perioda beigām Breidens Points samazināja deficītu līdz 1:2, bet otrās trešdaļas 41. sekundē kanādietis jau panāca līdzsvaru 2:2. “Penguins” gan joprojām atradās mazākumā, un Points to izmantoja arī trešo reizi, 91 sekundes laikā nokārtojot “hat-trick” un izvirzot Tampu vadībā ar 3:2.

Pitsburga gan drīz vien atjaunoja neizšķirtu, otro reizi precīzi metot Hornkvistam (3:3), tomēr otrās trešdaļas astotajā minūtē “Lightning” vadībā atkal izvirzīja Janni Gurdē vārti vairākumā. Tie arī izrādījās uzvaru nesošie vārti, jo otrajā spēles pusē neviena no komandām tā arī nespēja uzlauzt sāncenšu aizsardzību. Par Pointu iepriekš NHL vēsturē trīs vārtus pēc kārtas ātrāk guvuši tikai pieci hokejisti, bet kopš līgas paplašinājuma 1967. gadā ātrāk par “Lightning” pārstāvi t.s. “natural hat-trick” uzstādījis tikai “Islanders” uzbrucējs Dereks Kings, kurš 1991. gadā to paveica 78 sekundēs.

Visos trijos Pointa vārtu guvumos viens no piespēlētājiem bija krievs Ņikita Kučerovs, savukārt “Penguins” sastāvā ar 2+1 spēli noslēdza Hornkvists.

Ar “hat-trick”, kā arī vienu rezultatīvu piespēli šonakt izcēlās arī “Islanders” uzbrucējs Entonijs Buveljē, vārtu guvumiem bagātā spēlē palīdzot savai komandai Ņujorkas derbijā mājās ar 7:5 pārspēt “Rangers”. Buveljē tas bija pirmais “hat-trick” viņa NHL karjerā. Jāatzīmē, ka 21 gadu vecais kanādietis iepriekš šosezon bija izcēlies tikai ar vieniem vārtiem 16 spēlēs.

Vēl vienā rezultatīvā mačā Kolumbusas “Blue Jackets” ar 7:3 savā laukumā pārspēja Floridas “Panthers”, pārtraucot floridiešu piecu uzvaru sēriju. Mājinieku sastāvā ar vārtiem un piespēli šonakt izcēlās pieci (!) dažādi hokejisti, bet somu vārtsargs Jonass Korpisalo atvairīja 40 pretinieku metienus.

Pie divām iespējām izpildīt soda metienu pēdējā trešdaļā izbraukuma mačā pret Otavas “Senators” šonakt tika Detroitas “Red Wings”, tomēr nedz Andreass Atanasiu, nedz Maikls Rasmusens nespēja pārspēt Kreigu Andersonu. “Senators” tādējādi nosargāja minimālu uzvaru ar 2:1, bet Andersons kopumā šajā mačā tika galā ar 34 “Red Wings” hokejistu metieniem.

Ceturto uzvaru pēdējās piecās spēlēs izcīnījusi Minesotas “Wild”, savā laukumā droši ar 6:2 pārspējot Vankūveras “Canucks”. “Wild” tādējādi no Rietumu konferences līderes Nešvilas “Predators”, kas šonakt ar rezultātu 1:2 piekāpās Arizonas “Coyotes” un piedzīvoja trešo zaudējumu pēc kārtas, šķir vairs tikai viens punkts. Minētajā “Coyotes” un “Predators” duelī par varoni kļuva Arizonas kluba vārtsargs Dārsijs Kempers, kurš atvairīja 45 Nešvilas spēlētāju metienus.

Ne mazāk iespaidīgu sniegumu šonakt demonstrēja arī Monreālas “Canadiens” vārtu vīrs Kerijs Praiss – kanādietis uzvarā viesos pār Kalgari “Flames” (3:2) tika galā ar 43 mājinieku hokejistu raidījumiem.

Visbeidzot piekto panākumu pēdējās sešās spēlēs izcīnījusi Toronto “Maple Leafs”, kas izbraukumā ar 5:3 pārspēja Sanhosē “Sharks”. Ar vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm izcēlās “kļavu lapu” uzbrucējs Mičels Mārners, bet Kanādas kluba vārtos dānis Frederiks Andersens atvairīja 42 metienus.