Polijai “goda uzvara” pār japāņiem, kuri tiek tālāk labās disciplīnas dēļ

28/06/2018 19:00

Ar uzvaru savu dalību Pasaules kausa finālturnīrā Krievijā noslēgusi Polijas izlase, kas pateicoties Jana Bednareka gūtajiem vārtiem, ar 1:0 pārspēja Japānas izlasi, kura gan iekļuva astotdaļfinālā, jo savāca mazāk dzeltenās kartītes kā Senegala, kas paralēlajā spēlē zaudēja kolumbiešiem.

Pirms mača

Kurš to būtu domājis, ka vienai no turnīra otrā plāna favorītēm Polijas izlasei grupu turnīra pēdējais mačs kļūs tikai par formalitāti. Poļi pirmajos mačos ar 1:2 atzina Senegālas, kā arī ar 0:3 – Kolumbijas pārākumu, bet spēle pret Japānu poļiem kļuvusi par goda jautājumu.

Turpretim Japānas izlasei šis turnīrs ir padevies negaidīti sekmīgs, uzlecošās saules zemes futbolistiem ar 2:1 pieveicot Kolumbiju, kā arī divreiz atspēlējoties pret Senegālu (2:2). Japāņiem bija nepieciešams vismaz neizšķirts, lai neskatītos grupas otras spēles ar Senegālas un Kolumbijas piedalīšanos rezultātu.

Sākumsastāvi:
Japāna:
(4-4-2) Kavašima; S.Sakai, Jošida, Makino, Nagatomo; H.Sakai, Jamaguči, Šibaski, Usami; Okazaki, Muto
Polija: (4-2-3-1) Fabianškis; Berešinskis, Gļiks, Bednareks, Jendzejčiks; Guralskis, Krihovjaks; Kužava, Žeļinskis, Grošickis; Levandovskis

Pirmais puslaiks
Neskatoties uz Volgoradā valdošo karstumu (Krievijas mediji vēstīja, ka karstums sasniedzis teju 40 grādus pēc celsija) spēle sākās aktīvi, abām komandām apmainoties ar asiem uzbrukumiem. Poļi centās glābt savu futbola nācijas godu, lai mājās nenāktos doties pilnīgi tukšām rokām, tomēr aktivitātes ziņā ņiprāki bija japāņi. Savu iespēju PK sagaidījušais Lukašs Fabiaņskis pirmajās divdesmit minūtēs savu komandu glāba divas reizes, tiesa, gan Jošinori Muto, gan Gotuko Sakai izdarītie sitieni nebija augstākās raudzes izpildījums.

Bumbu vairāk kontrolējošie poļi centās meklēt savu uzbrukuma līderi Robertu Levandovski, tomēr Japānas izlases aizsardzība bija līmenī, poļiem stiprās puses neļaujot izmantot.

Polijas izlase, neskatoties uz lielāku bumbas kontroli, brīžiem izskatījās, ka gluži vienkārši nezina ko ar to iesākt. Japāņi bija aktīvāki, asākiem pretuzbrukumiem sagādājot galvassāpes Polijas aizsardzības bastionam. Tomēr tieši poļi bija tie, kas bija vistuvāk rezultāta atklāšanai. 32.minūtē ar galvu no soda laukuma vidus labu sitienu izdarīja Kamils Grošickis, bet “superseivu”, iespaidīgā lēcienā, veica Japānas izlases pieredzējušais vārtu vīrs Kavašima.

Otrais puslaiks
Spēles otro nogriezni labāk iesaka japāņi, kas ne tikai pārņēma bumbas kontroles iniciatīvu, bet arī spēja turpināt izmantot savas ātruma īpašības. Tomēr rezultātu atklāja Polijas komandas jaunākais spēlētājs laukumā. 59. minūtē, pēc Rafaļa Kužavas izpildītā “standarta”, no sava sedzēja atbrīvojās 22 gadus vecais centra aizsargs Jans Bednareks, raidot bumbu garām Kavašimam – 0:1.

Tomēr arī turpinājumā labāki momenti veidojās no turnīra izkritušajiem poļiem, kas laukumā sūtīja arī Slavomiru Peško un Lukašu Teodorčiku, dodot iespēju Pasaules kausā iziet laukumā spēlētajiem, kuri iepriekšējās spēlēs palika uz soliņa. Japāņi, saprotot, ka ar zaudējumu pietiek, lai tiktu ārā no grupas, pēdējās minūtēs pieturēja bumbu, vilcināja laiku, jo nevēlējās dabūt dzeltenās kartītes. Rezultātā vienāds punktu, gan iesisto/zaudēto vārtu skaits, ar Senegālu, bet Japāna astotdaļfinālā iekļuva dēļ savas disciplīnas. Japāņi bija saņēmuši trīs dzeltenās kartītes, kamēr afrikāņi tikuši pie sešām.