Polijas izlases treneris: Pārsteigums, ka Latvijai nav punktu – kaut kas tur nav pelnīti

Ježijs Bženčeks, sportazinas.com
Ježijs Bženčeks | Foto: wprost.pl

Martā notikusī Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēle starp Latvijas un Polijas futbola izlasēm liecināja, ka pašmāju komanda ir nopietns pretinieks, pirmsspēles preses konferencē teica Polijas valstsvienības galvenais treneris Ježijs Bženčeks.

Jau ziņots, ka Polijas futbola izlase pirms 2020.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlēm ar Latviju un Ziemeļmaķedoniju izsaukusi savus vadošos spēkus uzbrukumā Robertu Levandovski, Kšištofu Pjonteku un Arkadjušu Miliku.

Polija 10.oktobrī viesosies Rīgā, bet trīs dienas vēlāk savā laukumā uzņems Ziemeļmaķedoniju.

“Ne, viss ko mēs esam sagatavojuši, izdosies. Esam sagatavojuši kaut kādas novitātes, bet šobrīd par tām negribu runāt,” norādīja Polijas izlases galvenais treneris. “Latvija ar mums spēlēja ļoti labi un viņiem bija pretuzbrukumi. Pavasara spēle liecināja, ka Latvija ir nopietns pretinieks. Ir vairāki Latvijas futbolisti, kuri spēlē un spēlējuši Polijā – tā varētu būt papildu motivācija. Mēs šim mačam pieejam ļoti nopietni un nevērtējam to pēc iepriekšējām spēlēm.”

Speciālists arī pauda cerību, ka visi izsauktie futbolisti būs gatavi mačam un demonstrēs labu sniegumu.

“Esam ieradušies pilnā sastāvā un ceru, ka visi rītdien būs gatavi spēlēt. Septembra spēles nebija tās veiksmīgākās, taču negrasos izlases sastāvā taisīt revolūciju. Gan aizsargi, gan pussargi ir pietiekami labā kondīcijā, lai piedalītos mačā,” teica Bženčeks.

“Pēc septembra spēlēm ir problēmas ar uzbrucējiem, taču esmu mierīgs, jo ir tikai sezonas sākums. Man pārmet, ka no 13 vārtiem piecus guvuši rezervisti, taču tas ir labs rādītājs, jo viņiem ir niknums. Sportistiem ir vēlme parādīt sevi no vislabākās puses. Sastāvā ir tikai 11 vietas. Ja man ir galvassāpes, tad tās ir pozitīvas galvassāpes.”

Bženčeks arī uzsvēra, ka izvēlētā taktika nav būtiska, ja spēle vedas no rokas.

“Latvija līdz šim spēlējusi ar pieciem aizsargiem, kas nenosaka cik vārtus tu iesitīsi vai zaudēsi. Viss ir atkarīgs no spēles kvalitātes,” uzsvēra treneris, neslēpjot izbrīnu par Latvijas izlases sniegumu šajā kvalifikācijas turnīrā. “Ir pārsteigums, ka Latvijai nav punktu. Kaut kas tur nav pelnīti, taču tāds ir sports.”

Savukārt Kamils Gliks bija nosvērts, vien norādot, ka no zaudētajām spēlēm izlase būs mācījusies un turpmākajās spēlēs cīnīsies vienīgi par uzvarām.

“Pieņemu pēdējā laika kritiku. Tāda ir sportista dzīve – vienā brīdī esam kalnā, vienā lejā. Daudzas reizes esmu kritizēts, taču tagad esam gatavi mačam. Kritika ir daļēji pamatota, jo pēdējie mači bija diezgan viduvējā līmenī. Cenšamies ņemt vērā mediju kritiku un laboties,” teica futbolists.

“Zaudējums Slovēnijai, iespējams, bija vajadzīgs. Tā bija kā auksta duša. Nedrīkstam zaudēt tādus mačus, taču katrs spēlētājs ir izdarījis secinājumus. Rītdienas mačs parādīs, vai tas ir izdevies. Publika gaida labu rezultātu, taču svarīgākais būs kvalitatīva spēle. Darīsim visu, lai iepriecinātu mūsu skatītājus.”

Gliks arī uzsvēra, ka neatkarīgi no pretinieku izvēlētās taktikas, katram futbolistam spēlē jāatdod pilnīgi visa enerģija.

“Mūsdienās futbolā nedrīkst spēlēt par 60%, jāspēlē par visiem 100%. Savā ziņā tā ir taisnība, ka šādi mači ir kā spēlēšana pret desmit aizsargiem, taču arī tā ir taktika,” teica Gliks.

Latvija ceturtdien Daugavas stadionā plkst.21.45 uzņems Poliju, bet piecas dienas vēlāk viesosies pie Izraēlas.

Par “vienpadsmit vilkiem” dēvētā komanda kvalifikācijas ciklā zaudējusi visās sešās spēlēs, iekrājot vārtu attiecību 1:21.

Latvijas futbolisti, ieskaitot pārbaudes spēles, nav uzvarējuši 14 mačos pēc kārtas, šajā neveiksmju joslā piedzīvojot deviņus zaudējumus. Iepriekšējo uzvaru latvieši svinēja pērnā gada jūnijā Baltijas kausa mačā, bet starptautiskajos turnīros līdz šīm pēdējais panākums gūts 2017.gada 10.oktobrī.

Jau ziņots, ka septembrī Latvija viesos ar 0:6 kapitulēja Austrijai, bet mājās ar 0:2 atzina Ziemeļmaķedonijas pārākumu. atkārtojusi savu lielāko zaudējumu pēc neatkarības atjaunošanas. Pirms pieciem gadiem ar 0:6 tika kapitulēts Nīderlandei.

Martā Latvija viesos ar 1:3 piekāpās Ziemeļmaķedonijai, bet pēc tam cienījamā mačā ar 0:2 atzina Polijas pārākumu. Nākamās divas spēles notika savā laukumā, kur tika parādīts blāvs sniegums, kā rezultātā piedzīvoti zaudējumi 0:3 pret Izraēlu un 0:5 pret Slovēniju.

Novembrī Latvija izbraukumā tiksies ar Slovēniju un mājās duelēsies ar Austriju.

Latvijas valstsvienība Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) rangā atrodas necilajā 139.vietā, Polija ir 22.pozīcijā, bet Izraēla – 86.pozīcijā.

Martā par Latvijas izlases galveno treneri tika apstiprināts serbu speciālists Slaviša Stojanovičs. Decembra sākumā no izlases galvenā trenera amata nolēma atkāpties somu speciālists Miksu Pātelainens, kurš komandu vadīja vien kopš maija jeb mazāk nekā astoņus mēnešus.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par