Poļu bokseris: Tiesnesis bija pilnīgs kastanis – viņam ar galvu viss kārtībā?

Mairis Briedis, Kšištofs Glovackis, sportazinas.com
Mairis Briedis un Kšištofs Glovackis | Foto: Ieva Makare/LETA

Aizvadīto Pasaules boksa supersērijas pusfināla cīņu starp latvieti Mairi Briedi un Kšištofu Glovacki asi kritizējis cits poļu bokseris Arturs Špilka.

Jau ziņots, ka Briedis ar iespaidīgu nokautu naktī uz svētdienu Pasaules boksa supersērijas pirmā smagā svara pusfināla ietvaros “izslēdza” poli Glovacki. Otrajā raundā latvietis izpildīja vairāku sitienu kombināciju, kā rezultātā noguldīja Glovacki “uz dēļiem”. Trieciens polim bija pārāk smags, lai viņš spētu atgriezties cīņā, bet Briedis dueli pabeidza trešajā raundā.

Ažiotāžu izraisīja notikušais otrajā raundā. Glovackis kādā no epizodēm, kad Briedis bija noliecies, iesita latvietim pa pakausi, bet Briedis atbildēja ar sitienu ar elkoni pa poļa žokli. Sacensību organizators Kalle Zauerlands sacīja, ka abi paņēmieni bija “netīri”, kamēr Briedis izteicās, ka sitiens nemaz nebija tik spēcīgs un viņš tikai gribējis parādīt Glovackim, ka tā rīkoties nedrīkst.

“Biju šokēts pēc šīs cīņas,” izteicās Špilka. “Brieža sitiens ar elkoni bija izšķirošs un Glovackim vajadzēja laiku, lai no tā atgūtos. Viņu ļoti ietekmēja šis sitiens un tas arī atspoguļojās cīņas iznākumā. Parunājām ar Glovacki pēc cīņas, bet viņam žoklis sāp joprojām.”

Zīmīgi, ka Briedis jau pēc otrā raunda beigām izpildīja divus spēcīgus sitienus Glovackim. Tiesneši abus bokserus neizšķīra, kas, iespējams, notika tādēļ, ka klātienē bija liels troksnis. Briedis arī pēc cīņas atzina, ka viņš dzirdējis gongu, taču sitienus izpildīja tik un tā.

“Glovackis man ir tuvs draugs un vienmēr viens otru atbalstām, bet šādi gājieni nav pieļaujami, turklāt Briedis par to vien pasmējās,” turpināja Špilka. “Tiesnesis bija pilnīgs kastanis. Nedrīkst bokseri tik ātri celt kājās pēc tam, kad viņš saņem šādu sitienu. Glovackim vajadzēja kādas piecas minūtes, lai atgūtos!”

Dueli tiesāja 74 gadus vecs amerikāņu arbitrs Roberts Birds, kurš savulaik apkalpoja arī slaveno “Money Fight” starp Floidu Meivezeru un Konoru Makgregoru. Glovacka pārstāvji iesniedza protestu par aizvadīto dueli.

“Tiesnesim vispār ar galvu viss ir kārtībā? Ceru, ka šis protests dos vēlamo efektu. Ja es savā nākamajā cīņā izpildītu šādu sitienu ar elkoni, mani diskvalificētu uzreiz [Špilka 20. jūlijā Londonā aizvadīs cīņu pret Zimbabves bokseri Dereku Čisoru].”

Iepriekš Zauerlands izteicās, ka protesti viņa pieredzē neko daudz nedod. Līdz ar to sagaidāms, ka rezultāts netiks anulēts, un Briedis finālā spēkosies ar kubieti Junieru Dortikosu.

1
Tavs viedoklis

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Visvaldis Maļugins Recent comment authors
  Subscribe  
jaunākie vecākie vērtētākais
Paziņot par
Visvaldis Maļugins
Viesis
Visvaldis Maļugins

Glovackis jau pirms cīņas neslēpa, ka tas būšot karš no viņa puses. Karā lieto, kā zināms, jebkurus līdzekļus. Tātad, ja Mairis neatbildētu, tad iespējams viņš pats šodien būtu slimnīcā komā, bet Glovackis supersērijas finālā un visa poļu prese sajūsmā bļautu, ka viss ir kārtībā. Padomājiet, Glovacka sitiens Mairim pa pakausi tika izpildīts ar milzīgu atvēzienu, pie kam tas nebija ne ar ko izprovocēts, tātad jau iepriekš ar vēsu prātu gatavots, bet Maira atbilde bija spontāna, apdraudēta cilvēka reakcija uz bīstamu, aizliegtu sitienu. Mairis pat neredzēja, kur ir Glovacka galva vai žoklis, paskatieties video. Tālāk video ir skaidri redzams, ka Glovacka… Lasīt vairāk »