Popovičs apmierināts ar Bertāna sniegumu

04/12/2017 09:42

Sanantonio “Spurs” galvenais treneris Gregs Popovičs svētdien bija apmierināts ar latvieša Dāvja Bertāna un citu rezervistu sniegumu Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta mačā pret Oklahomasitijas “Thunder”.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka “Spurs”, spēlējot bez vairākiem līderiem, svētdien viesos ar rezultātu 87:90 (18:25, 25:29, 30:22, 14:14) piekāpās Oklahomasitijas “Thunder” vienībai. Savu sezonas rezultativitātes rekordu šajā cīņā atkārtoja Bertāns, kurš iemeta 16 punktus, turklāt viņš bloķēja arī piecus pretinieku metienus, kas viņa NBA karjerā ir vēl nebijis sasniegums.

“Esmu ļoti lepns par savu spēlētāju sniegumu. Uzskatu, ka mačā pret “Thunder” viņi paveica lielisku darbu. Otrajā puslaikā mūsu aizsardzība bija ļoti laba,” prestižais ESPN citē Popoviča teikto. “Šodien pie teikšanas tika daudzi spēlētāji, un viņi sevi parādīja no labākās puses.”

“Spurs” svētdien deva atpūtu Lamarkusam Oldridžam, kā arī traumu dēļ nevarēja spēlēt Rūdijs Gejs, Tonijs Pārkers un Kavai Lenards. Līdz ar to Bertānam bija lielāka iespēja pavadīt laiku laukumā. Rūjienietis šajā mačā nospēlēja 29 minūtes un 26 sekundes, savu šīs sezonas rekordu labojot par desmit minūtēm.

Tiesa, šajā mačā trešajā ceturtdaļā ceļgala savainojumā iedzīvojās “Spurs” basketbolists Kails Andersons, kurš pēc tam laukumā vairs neatgriezās.

Zīmīgi, ka Bertāns aiz Denija Grīna 2014.gadā kļuvis vien par otro basketbolistu “Spurs” vēsturē, kurš vienas spēles laikā iemetis vismaz četrus tālmetienus un bloķējis vismaz piecus metienus.

Bertāns šosezon izpelnās pieticīgu spēles laiku. Viņš šosezon 18 mačos vidēji laukumā pavadījis 6,2 minūtes, kuru laikā caurmērā izcēlies ar 2,5 punktiem.

“Spurs” ar 15 uzvarām 23 spēlēs saglabājusi trešo pozīciju Rietumu konferencē.

Sanatonio vienība nākamo maču aizvadīs pirmdien, kad savā laukumā uzņems vienu no Austurmu konferences spēcīgākajām komandām Detroitas “Pistons”