Populārais 1:3, nepārkostais rieksts – spēles ar sīksto Čehijas izlasi

16/05/2019 11:38

Latvijas hokeja izlasei šodien ir iespēja noorganizēt biļeti uz ceturtdaļfinālu, ja izdosies pārspēt čehus, kurus pasaules čempionātos neesam ne reizi uzvarējuši. Iepriekšējās spēles ir vēsture, kuru vērts atgādināt, lai mainītu paradumus. Spēles sākums plkst. 21:15.

Latvijas valstsvienība, tiekoties ar Čehijas hokejistiem, laukumu nav pametuši kā uzvarētāji. Divas reizes, kuras bija vistuvāk panākumam – 2006. gadā pasaules čempionātā Rīgā, kad spēle noslēdzās ar 1:1 un 2010. gadā Olimpiskajās spēlēs Vankūverā, piekāpjoties papildlaikā ar 2:3.

Piecas spēles pret Čehijas valstsvienību noslēgušās ar rezultātu 1:3, arī 2000. gadā pasaules čempionātā Sanktpēterburgā, kad Latvija pirmo reizi spēlēja ceturtdaļfinālā. Toreiz Latvijas valstsvienība Haralda Vasiļjeva vadībā pārspēja Baltkrieviju, Ukrainu, Krieviju un ar ASV spēlēja neizšķirti. Vienīgos vārtus Latvijas labā guva Aleksandrs Ņiživijs, bet vienu smagu kļūdu pieļāva Artūrs Irbe, kurš pēcāk arī nebija glābējs un spēle beidzās ar nākotnē ierasto 1:3.

Olimpiskās spēles Vankūverā Latvijas hokejistiem nebija veiksmīgs turnīrs, bet gaisma tuneļa galā parādījās pret čehiem. Pirmajā tikšanās reizē piekāpāmies ar 2:5, bet par ceļazīmi uz ceturtdaļfinālu latvieši bija gatavi cīnīties ar zobiem un nagiem. Latvijas izlase aizvadīja savu labāko spēli Vankūverā, trešajā periodā, atspēlējoties no rezultāta 0:2. Vārtus Latvijai guva Mārtiņš Cipulis un Miķelis Rēdlihs, bet Edgars Masaļskis vārtos atvairīja 47 no 50 pretinieku metieniem.

Trešā reize, kad Latvijas hokejisti varēja salauzt čehu vadzi bija pēdējā tikšanās reizē 2016. gadā, kad nācās piekāpties pēcspēles metienos. Otrā perioda septītajā minūtē Čehijas izlase bija vadībā ar 2:0, bet pēcāk Latviju spēlē noturēja tikai Edgara Masaļska fantastiskais sniegums. Otrās trešdaļas izskaņā vienus vārtus Latvijai atguva Roberts Bukarts, bet rezultātu izlīdzināja Zemgus Girgensons pēc Rodrigo Ābola piespēles trešā perioda vidū. Mazliet vairāk kā divas minūtes pirms pamatlaika beigām Miķelis Rēdlihs izvirzīja vadībā Latviju, bet pēc minūtes čehi atbildēja ar izlīdzinošajiem vārtiem. Pēcspēles metienos pārāki izrādījās čehi, izšķirošajā bullītī Bukartam noslīdēja ripa no nūjas lāpstiņas.

Boba Hārtlija vadītā komanda nav tikusies ar Čehijas izlasi, šodien ir iespēja pārrakstīt abu valstsvienību vēsturi un Latvijas izlasei kvalificēties ceturtdaļfinālam. Bet neskriesim notikumiem pa priekšu, lai hokejisti rada paši savu stāstu.