”Porsche” apsver atgriešanos Formulā 1

Auto ražotājs ”Porsche” nopietni apsverot ideju atgriezties Formulā 1 kā dzinēju piegādātājs zem jaunajiem 2021. gada dzinēju noteikumiem, atklājis uzņēmuma finanšu direktors.

Lutzs Meške, kurš šobrīd darbojas kā viens no ”Porsche” izpilddirektoriem, un ir finanšu un informācijas tehnoloģiju valdē, tikās ar Rosu Braunu un citiem F1 komandu vadītājiem, šajā nedēļas nogalē notikušajā Itālijas lielās balvas izcīņā.

”Porsche” nolēmuši ar šī gada beigām izbeigt savu Lemānas auto programmu, pateicoties projekta lielajām izmaksām, kas salīdzināmas ar F1, taču mazajai reklāmai, ko brends iegūst pretī.

Organizācija ir izlēmusi sākot ar 2019. gadu piedalīties Formula E sacensībās, izveidojot savu komandu, taču nosūtījusi vairākus savus vadītājus arī uz pēdējām Formula 1 sanāksmēm saistībā ar 2021. gadā gaidāmajām noteikumu izmaiņām. Ražotāju ieinteresējusi Formula 1 mērķis pāriet uz lētāku un vienkāršāku tehnoloģiju.

„F1 varētu būt viena no īstajām vietām,” atklāj Meške. „Kā jau zināms, Formula E šobrīd mums ir ļoti svarīga, taču arī F1 vienmēr ir interesanta lieta, ko apsvērt. Domāju ka notiek labas pārrunas saistībā ar jaunajiem dzinējiem.”

Lai arī ”Porsche” nav bijuši Formulā 1 kopš ļoti neveiksmīgās sadarbības ar ”Footwork” komandu 1991. gadā, organizācija ir saglabājusi komerciālu sadarbību ar F1 čempionātu.

Jautāts vai šobrīd plānotie vienkāršotie V6 dzinēji varētu piesaistīt ”Porsche” Formulai 1, Meške atbildēja: „Noteikti. F1 ir jādomā, kā samazināt izmaksas, un šis manuprāt ir lielisks veids, kā sasniegt mērķi.” Viņš arī atklāja, ka sarunas notiek par pievienošanos kā dzinēju piegādātājam, ne komandai.

Potenciālie partneri varētu būt ”Williams”, kas jau iepriekš ir sadarbojušies ar ”Porsche”, kā arī ”Red Bull” komanda, kurai ir ļoti labas attiecībās ar ”Porsche” īpašniekiem – ”Volkswagen Group”

Arī ”McLaren” komandai ir stipras vēsturiskas saites ar ”Porsche”, taču iespējama sadarbība ir maz ticama, pateicoties abu ražotāju sacensībai auto tirgū.

F1 komerciālais vadītājs Šons Bratčess atklāja, ka sporta jaunais īpašnieks ”Liberty Media” būtu sajūsmā par ”Porsche” pievienošanos. „Mēs mēģinām izveidot vidi, kurai pievienojas vairāk dzinēju ražotāji, komandas un brendi. ”Porsche” pievienošanās, kas ir vēsturisks motorsporta brends, būtu ļoti nozīmīga.”

Tavs viedoklis

Esi pirmais, kas atstāj komentāru!

Paziņot par
avatar