Portāls: FIFA uz Latviju nosūtīs ekspertu, lai veiktu LFF finanšu dokumentu pārbaudi

Kaspars Gorkšs, sportazinas.com
LFF prezidents Kaspars Gorkšs | Foto: LFF

Starptautiskā Futbola federāciju asociācija () aprīļa beigās uz Latviju deleģēs finanšu ekspertu, lai veiktu pārbaudes saistībā ar Latvijas Futbola federācijas () finanšu dokumentiem, trešdien vēsta portāls “Delfi”, kura rīcībā nonākusi FIFA vēstule.

26. aprīlī risināsies LFF ikgadējais kongress, kas būs jau otrais divu mēnešu laikā. Aprīļa beigās paredzētajā kongresā biedriem būtu jāapstiprina neatkarīgā revidenta atzinums par LFF 2018.gada finanšu pārskatu. Tomēr LFF kongresa aicinātais revidents “Latimira un partneri” informējis LFF, ka nevar sniegt atzinumu, jo nav saņemta visa nepieciešamā informācija.

Kā portālam “Delfi” skaidroja Latvijas Zvērināto revidentu asociācija (LZRA), “saskaņā ar Starptautiskajiem revīzijas standartiem tas ir atteikums sniegt atzinumu”.

Kā liecina portāla “Delfi” rīcībā esošā FIFA vēstule LFF ģenerālsekretāram Edgaram Pukinskam, “Latimira un partneri” dibinātāja un vadītāja Ingrīda Latimira ir vērsusies pie pasaules vadošās futbola organizācijas un informējusi par situāciju. Latimira arī izteikusi vēlmi LFF kongresa laikā tikties ar FIFA Attīstības programmu menedžeri Oliveru Jangu.

Pēc Latimiras zvana FIFA jau informējusi LFF, ka ir bijusi šāda sūdzība no revidenta puses, un aktualizējusi šo problēmu. Savukārt LFF informējusi FIFA, ka vairāki finanšu dokumenti ir nopludināti trešajām personām, un tajā, visticamāk, iesaistīta LFF finanšu nodaļa. Tāpēc uz laiku no darba ir atstādinātas trīs LFF grāmatvedes.

FIFA savā vēstulē vērš uzmanību uz faktu, ka “LFF vietējā auditorkompānija tiek turēta aizdomās saistībā ar šiem notikumiem”. Tomēr FIFA nekonkretizē, kas ir domāts ar vārdu “auditorkompānija”.

Ņemot vērā visu notiekošo ar dokumentu noplūdi un neskaidrību finanšu jomā, LFF aicinājusi FIFA nosūtīt uz Latviju savu finanšu ekspertu, lai veiktu revīziju LFF banku kontos un finanšu nodaļā. Tāpēc FIFA nolēmusi uz Rīgu deleģēt FIFA Finanšu pārvaldības programmas vadītāju Kristofu Zupigeru.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par