“Porto” un “Barcelona” izcīna pāriecinošas uzvaras UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfinālā

16/04/2015 11:13

Pārsteidzošu uzvaru UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfināla pirmajā mačā izcīnīja Portugāles futbola klubs “Porto”, kas trešdien savā laukumā ar 3:1 (2:1) pārspēja pašreizējos Vācijas čempionus Minhenes “Bayern”.

Jau mača trešajā minūtē pēc “Bayern” rindās spēlējošā vārtsarga Manuela Noiera izdarītā pārkāpuma uz Minhenes komandas vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens. Pie bumbas devās portugālis Rikardu Kvarežma, kurš sita nekļūdīgi un atklāja mača rezultātu. Taču jau pēc septiņām minūtēm Kvarežma guva savus otros vārtus un panāca 2:0 “Porto” labā.

Mača 28.minūtē vienus vārtus Vācijas klubs atguva, kad precīzu raidījumu izdarīja spānis Tjagu Alkantara. Tomēr atkal divu vārtu pārsvaru 65.minūtē panāca kolumbiešu uzbrucējs Džeksons Martiness.

Šī ceturtdaļfināla pāra neapstrīdami favorīti bija “Bayern”, lai gan 1987.gadā Portugāles klubs apbēdināja Minhenes komandu Eiropas kausa finālā, triumfējot ar 2:1. Papildus tam “Porto” šajā turnīrā triumfēja arī 2004.gadā. Kopš tās reizes šai komandai tā arī nav izdevies iekļūt pat UEFA Čempionu līgas pusfinālā, kamēr “Bayern” tas padevies jau trīs gadus pēc kārtas.

“Porto” komandai UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfinālu izdevies sasniegt pirmo reizi pēdējo sešu gadu laikā, astotdaļfinālā divu spēļu summā ar 5:1 apspēlējot Šveices klubu “Basel”. Tikmēr “Bayern” ar 7:0 pārspēja Ukrainas komandu Doņeckas “Šahtar”, lai gan visi šie septiņi vārti tika gūti tikai atbildes spēlē.

“Porto” komandai šajā mačā nepalīdzēja spāņu aizsargs Ivans Markano. Savukārt “Bayern” sastāvā šajā mačā nepiedalījās Nīderlandes uzbrūkošais pussargs Arjēns Robens, pussargs Bastians Šveinšteigers un šīs pozīcijas franču spēlētājs Franks Riberī.

Tikmēr Spānijas grands “Barcelona” ar 3:1 (1:0) izbraukumā uzvarēja Francijas čempionus Parīzes “Saint-Germain” (PSG) spēlētājus.

Mača rezultātu 18.minūtē atklāja brazīlietis Neimars, kurš Spānijas klubu izvirzīja vadībā ar 1:0. Pēc trīs minūtēm piespiedu maiņu bija jāveic jau tā sastāvā novājinātajam PSG klubam, kad traumu guva brazīlietis Tjagu Silva. Viņa vietā laukumā devās aizsarga tautietis Davids Luišs.

Otrajā puslaikā vēl divus vārtus “Barcelona” labā guva urugvajietis Luiss Suaress, esot precīzam 67. un 79.minūtē. Tiesa, vienus vārtus PSG atspēlēja, kad pēc neveiksmīga rikošeta no “Bayern” rindās spēlējošā francūža Žeremī Matjē kājas 82.minūtē bumba ielidoja Spānijas kluba vārtos.

Kā zināms, šajā spēlē diskvalifikācijas dēļ PSG rindās nespēlēja rezultatīvais uzbrucējs Zlatans Ibrahimovičs, itāļu pussargs Marko Verati un Kotdivuāras aizsargs Seržs Orjē. Tikmēr “Barcelona” sastāvā šajā mačā nepiedalījās brazīliešu aizsargs Dani Alvešs.

Šīs abas komandas savā starpā tikās jau apakšgrupu turnīrā, kad vispirms uzvaru ar 3:2 izcīnīja PSG, bet pēc tam “Barcelona” savā laukumā revanšējās ar 3:1. PSG vienība šī turnīra pusfinālā vienīgo reizi spēlējusi 1995.gadā, kad sacensības vēl tika sauktas par Eiropas kausu. Tikmēr Spānijas klubam UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfinālu izdevies sasniegt jau astoto sezonu pēc kārtas.

PSG turnīra ceturtdaļfinālu sasniedza dramatiskā cīņā, divu spēļu summā nospēlējot neizšķirti 3:3 ar spēcīgo Anglijas klubu Londonas “Chelsea”. Francijas klubs labāko astoņnieku sasniedza vien pēc izbraukumā vairāk gūtiem vārtiem, kas tam izdevās vien atbildes spēles pagarinājumā. Tikmēr “Barcelona” ar 3:1 pārspēja Anglijas čempioni Mančestras “City”.

Atbildes cīņas šiem ceturtdaļfināla pāriem norisināsies 21.aprīlī, bet pusfinālu sasniegs uzvarētāja divu spēļu summā.

Jau vēstīts, ka pirms tam otrdien pagājušās sezonas UEFA Čempionu līgas fināla atkārtojumā Spānijas galvaspilsētas klubu “Atletico” un “Real” duelis ceturtdaļfināla pirmajā mačā noslēdzās 0:0, bet Itālijas čempione Turīnas “Juventus” savā laukumā ar 1:0 pārspēja Francijas čempionāta komandu “Monaco”.

Čempionu līgas fināls norisināsies 6.jūnijā Vācijas galvaspilsētā Berlīnē.