Portugāle ar Ronaldu priekšgalā paklūp pret Ukrainu (VIDEO)

23/03/2019 00:36

Pašreizējā kontinenta čempione Portugāles futbola izlase piektdien ar Krištianu Ronaldu priekšgalā savā 2020.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas pirmajā mačā nespēja uzvarēt Ukrainu, kamēr ar pārliecinošām uzvarām atlasi sākušas Pasaules kausa ieguvēja Francija un Anglija.

Portugāles futbolisti, kuri 2016.gadā negaidīti uzvarēja Eiropas čempionātā, savā B apakšgrupas pirmajā mačā savā laukumā nospēlēja 0:0 (0:0) ar Ukrainu.

Mājiniekiem šajā mačā piederēja izteikts pārsvars, taču to neizdevās pārvērst vārtu guvumā, jo lieliski darbojās Ukrainas izlases vārtsargs Andrijs Pjatovs un arī komandas aizsardzība.

Ronaldu šis bija atgriešanās mačs Portugāles izlasē, jo viņš tajā nespēlēja UEFA Nāciju līgas cīņās. Piektdienas spēle pret Ukrainu viņam bija jau 155.valstsvienībā.

Tikmēr negaidītu zaudējumu B grupā piektdien piedzīvoja Lietuva, kas izbraukumā ar 1:2 (1:1) piekāpās Luksemburgai. Mājinieku rindās uzvaras vārtus 55.minūtē guva Žersons Rodrigess.

Vēl B grupā spēlē Serbija, bet tā savu pirmo maču kvalifikācijā aizvadīs pirmdien pret Portugāli.

Citviet sekmīgi Eiropas čempionāta kvalifikāciju iesākusi pašreizējā pasaules čempione Francija, kas H grupas cīņā izbraukumā ar 4:1 (3:0) pārspēja Moldovu. Jau pirmajā puslaikā francūži 12 minūšu laikā iesita trīs vārtus, kad laika posmā no 24. līdz 36.minūtei izcēlās Antuāns Grīzmans, Rafaels Varāns un Olivjē Žirū, bet 87.minūtē jau 4:0 panāca Kilians Mbapē. Moldovai vienīgos vārtus pamatlaika priekšpēdējā minūtē tikmēr iesita Vladimirs Ambross.

Vēl H grupā atlases ciklu ar uzvaru piektdien sāka Turcija, kas ar 2:0 (1:0) viesos pārspēja Albāniju, un Islande, kam izbraukumā ar 2:0 (1:0) prata pieveikt Andoru. Islandes izlases galvenā trenera amatā pirmo uzvaru tādējādi piektdien izcīnīja zviedrs Ēriks Hamrēns.

Savukārt Anglijas valstsvienība piektdien A grupas mačā slavenajā Vemblija stadionā ar 5:0 (2:0) sagrāva Čehiju. Uzvarētājiem ar trim vārtiem jeb “hat-trick” izcēlās Rahīms Stērlings, kamēr vēl vienus pievienoja Herijs Keins, bet vienu bumbu čehi paši raidīja savos vārtos.

Zīmīgi, ka Stērlings pirmajās 45 izlasē aizvadītajās spēlēs iesita tikai divus vārtus, tomēr tagad pēdējo trīs maču laikā izcēlies jau piecas reizes.

Otrā šīs grupas mačā Bulgārija savā laukumā nospēlēja 1:1 (0:0) ar Melnkalni. Vēl A grupā spēlē arī Kosova.

Eiropas čempionāta finālturnīram kvalificēsies katras apakšgrupas divas labākās izlases.

Nākamā gada Eiropas čempionāta finālturnīrs notiks 12 pilsētās 12 dažādās kontinenta valstīs.