Video. Porziņģa 21 punkts neglābj “Knicks” no mājas spēļu uzvaru sērijas pārtraukšanas

29/11/2016 07:47

Ņujorka, 29.nov., LETA. Latviešu zvaigzne Kristaps Porziņģis pirmdien izcēlās ar 21 punktu Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē, tomēr viņa pārstāvētā Ņujorkas “Knicks” komanda pārtrauca sešu uzvaru sēriju savā laukumā, ar 103:112 (29:24, 26:34, 26:30, 22:24) piekāpjoties Oklahomasitijas “Thunder”.

Viss mačs aizritēja līdzīgā cīņā, tomēr “Knicks” palika bez realizētiem metieniem no spēles pēdējās četrās ar pusi minūtēs. Tikmēr “Thunder” zvaigzne Rasels Vestbruks izcēlās ar “triple-double” trešajā mačā pēc kārtas.

Porziņģis vismaz 14 punktus guvis jau 13 spēlēs pēc kārtas un “Knicks” komanda šajā laikā tikusi pie septiņiem panākumiem. Šoreiz viņš izcēlās ar pieciem blokiem, kas bija latvieša augstākais rādītājs vienā mačā kopš februāra sākuma.

Porziņģis laukumā bija 39 minūtes, kuru laikā trāpīja sešus no 14 izpildītajiem divpunktu raidījumiem un trīs no sešiem tālmetieniem. Tāpat viņa kontā piecas atlēkušās bumbas, divas rezultatīvas piespēles, pieci bloki, divas pārtvertas piespēles, divas kļūdas un divas piezīmes.

“Knicks” rindās sezonas labāko maču aizvadīja 30 punktus iemetušais Deriks Rouzs, bet ar 18 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām atzīmējās Karmelo Entonijs.

Tikmēr “Thunder” zvaigzne Vestbruks šoreiz guva 27 punktus, izcīnīja 18 atlēkušās bumbas un izpildīja 14 rezultatīvas piespēles. Tāpat 27 punktus sameta arī turks Eness Kanters.

Savukārt līgas debitants Domants Sabonis viesu rindās šoreiz izcēlās ar pieciem punktiem un trim piezīmēm.

Vestbruks “triple-double” noformēja jau astoto reizi šosezon, kas ir tikpat cik visi pārējie līgas spēlētāji to paveikuši kopā.

Mača ievadā Porziņģis izpildīja metienu pāri Sabonim, bet tas lidoja garām. Tomēr drīz vien abi baltieši realizēja pa tālmetienam. Turpinājumā latvietis guva divus punktus no groza apakšas pēc Rouza piespēles un ceturtdaļas vidū tika nomainīts, lai uz pēdējām divām minūtēm atkal atgrieztos. Pirmajā ceturtdaļā latvietis trāpīja divus no sešiem metieniem, bet “Knicks” bija priekšā ar 29:24.

Otrās ceturtdaļas sākumā Porziņģis pielaboja neprecīzu Džastina Holideja raidījumu bet pēc viņa tālmetiena rezultāts jau kļuva 41:31. Kaut latvietis arī realizēja “alley-oop” pēc Žoakima Noā piespēles, mājinieku pārsvars sāka strauji rukt.

Pēc puslaika Ņujorkas vienība jau zaudēja ar 55:58, bet Vestbruka kontā bija 14 punkti, desmit atlēkušās bumbas un deviņas rezultatīvas piespēles. Pašā otrā puslaika sākumā “Thunder” zvaigzne arī noformēja “triple-double”.

Trešajā ceturtdaļā latvietis nospēlēja tikai pirmo pusi, bet palika bez punktiem, jo individuāli spēlēja Rouzs un Entonijs, savukārt “Knicks” tobrīd zaudēja jau ar 81:88.

Izšķirošā spēles perioda ievadā Porziņģis netrāpīja vēl divus metienus un tobrīd viņš bija realizējis vien sešus no 16 raidījumiem, bet “Knicks” bija jau desmit punktu deficīts. Neveiksmju sēriju pārtrauca tāls Porziņģa pustālais raidījums, bet ceturtās ceturtdaļas vidū pēc viņa tālmetiena mājinieki pietuvojās līdz 94:99.

Turpinājumā Porziņģis arī veica skaistu indivudālo gājienu līdz grozam un “Knicks” spēja vēl samazināt deficītu līdz 99:101, bet pēdējās četrās ar pusi minūtēs mājinieki tā arī palika bez precīziem metieniem no spēles un cieta neveiksmi.

“Knicks” ar astoņām uzvarām 17 mačos saglabā astoto vietu Austrumu konferences kopvērtējumā, kamēr “Thunder” ar 11 panākumiem ir Rietumu konferences sestajā pozīcijā.

Rietumos otrā ar 14 uzvarām 17 mačos ir Dāvja Bertāna pārstāvētā Sanantonio “Spurs” komanda.

Nākamajā spēlē “Spurs” otrdien uzņems Orlando “Magic” basketbolistus, bet “Knicks” dienu vēlāk viesosies pie Minesotas “Timberwolves”, kas tai kopā šonedēļ pretim stāsies divas reizes.