Porziņģa rezultatīvais sniegums neglābj “Knicks” no kārtējā zaudējuma (VIDEO)

26/01/2018 07:25

Latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis ceturtdien ar 21 punktu Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) mačā atzīmēja savu izraudzīšanu dalībai Visu zvaigžņu spēlē, taču neglāba Ņujorkas “Knicks” komandu no zaudējuma.

“Knicks” viesos ar rezultātu 118:130 (28:29, 32:34, 32:26, 26:31) piekāpās Denveras “Nuggets” komandai, ciešot trešo zaudējumu pēc kārtas.

Porziņģis ceļgala iekaisuma dēļ otrdien nespēlēja pret iepriekšējās sezonas čempioni Goldensteitas “Warriors”, ņujorkiešiem zaudējot ar rezultātu 112:123. Tajā pašā dienā Porziņģis tika nosaukts starp šī gada NBA Visu zvaigžņu spēles rezervistiem, bet ceturtdien viņu savā komandā izraudzījās līgas zvaigzne Lebrons Džeimss.

Ceturtdienas mačā laukuma Ņujorkas basketbolisti vadībā bija tikai vienu reizi spēles pirmajās minūtēs. “Nuggets” pārsvars ātri sasniedza desmit punktus, bet otrajā ceturtdaļā tas tika teju dubultots. Pirmo puslaiku “Knicks” zaudēja ar 60:73 un trešajā ceturtdaļā pretinieku pārsvaru samazināja līdz sešiem punktiem, taču vēl vairāk neatspēlējās un cieta zaudējumu. Porziņģis piecas minūtes pirms pamatlaika beigām saņēma sesto piezīmi un maču neturpināja.

Porziņģis šajā spēlē laukumā pavadīja 27 minūtes, kuru laikā realizēja sešus no 12 divpunktu metieniem, vienu no četriem tālmetieniem un visus sešus soda metienus.

Tāpat viņš izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas, bloķēja vienu metienu, pieļāva vienu kļūdu un tika pie sešām piezīmēm. “Knicks” ar Porziņģi laukumā ielaida par sešiem punktiem vairāk nekā iemeta.

“Knicks” rindās pa 21 punktam guva Porziņģis un Maikls Bīzlijs, 20 punkti bija Enesa Kantera kontā, bet ar 18 punktiem un 11 rezultatīvām piespēlēm izcēlās jaunieguvums Trejs Bērks, kurš aizvadīja savu līdz šim rezultatīvāko maču Ņujorkas vienībā.

Tikmēr pretiniekiem 23 punktus guva Gerijs Heriss, 21 punktu iemeta Trejs Lailss, bet 18 punkti, septiņas atlēkušās bumbas un desmit rezultatīvas piespēles bija serbam Nikolam Jokičam, kurš lielu daļu mača spēlēja pret Porziņģi.

Viesiem šajā spēlē nevarēja palīdzēt Tims Hārdevejs juniors, Kails O’Kvins un Žoakims Noā.

Porziņģis ar precīzu metienu no soda laukuma jau pirmajā minūtē rezultatīvi noslēdza “Knicks” pirmo uzbrukumu. Ņujorkieši ātri nonāca iedzinējos, Porziņģim nākamos punktus gūstot četras minūte vēlāk (10:15). Tikmēr otrā laukuma galā ar precīzu metienu atbildēja arī Jokičs. Līdz ceturtdaļas vidum “Knicks” paspēja nonākt iedzinējos ar desmit punktiem, bet Porziņģis atpūsties devās četras minūtes pirms spēles pirmā nogriežņa beigās, kad “Knicks” zaudēja ar 17:26.

Laukumā liepājnieks atgriezās ar otrās ceturtdaļas sākumu, bet pēc piecām nospēlētām minūtēm viņš ar metienu pēc pagrieziena panāca 52:64. Tuvojoties ceturtdaļas beigām, viņam bija četras reizes jāstājas uz soda metienu līnijas, latvietim realizēot visus nopelnītos “sodiņus”. Ceturkšņa pēdējā minūtē viņš trāpīja arī metienu no spēles, kamēr “Knicks” lielajā pārtraukumā gāja ar 13 punktu deficītu (60:73).

Otrā puslaika pirmajās minūtēs Porziņģis iemeta savu pirmo tālmetienu mačā un tika pie ceturtās piezīmes. Tuvojoties ceturtdaļas vidum viņš pievienoja vēl divus soda metienus (75:84), bet nedaudz vēlāk uzbrukumā pārkāpa noteikumus, saņemdams piekto piezīmi, kā rezultātā tika nomainīts.

Ceturtās ceturtdaļas trešajā minūtē Latvijas basketbolists atgriezās laukumā, pāris minūtes vēlāk iemetot tālu divpukntnieku (102:114) un nedaudz vēlāk pretinieku pārsvaru samazinot līdz astoņiem punktiem (108:116). Tiesa, viņš ātri dabūja sesto piezīmi un teju pēdējās piecas pamatlaika minūtes no soliņa noraudzījās kā Ņujorkas komanda cieš zaudējumu, atzīstot pretinieku pārsvaru ar 118:130.

“Knicks” ar 21 uzvaru 49 cīņās saglabā desmito vietu Austrumu konferencē, bet “Nuggets” ar 27 panākumiem 50 cīņās ir astotā Rietumos.

“Knicks” nākamo spēli aizvadīs piektdien, kad pret Fīniksas “Suns” noslēgs septiņu izbraukuma spēļu sēriju. “Knicks” šosezon 25 izbraukuma spēlēs guvusi tikai sešas uzvaras.

Decembra vidusdaļā “Knicks” komanda guva piecas uzvaras sešos dueļos, bet kopš 22.decembra vienība uzvarējusi tikai četras reizes. Šīs sezonas scenārijs ir identisks pērnajai, kad arī “Knicks” līdz decembra otrajai pusei uzvaru bija nedaudz vairāk par zaudējumiem, tomēr no 25.decembrī aizvadītās tradicionālās Ziemassvētku spēles tai sākās sešu zaudējumu sērija un turpinājumā vienība līdz sezonas beigām vairs neizcīnīja pat divus panākumus pēc kārtas.