Porziņģim 16 punkti un trīs bloķēti metieni “Knicks” basketbolistu uzvarā pār “Hornets” (+VIDEO)

26/11/2016 09:44

Ņujorka, 26.nov., LETA. Latviešu zvaigzne Kristaps Porziņģis piektdien Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē guva 16 punktus un bloķēja trīs metienus, palīdzot Ņujorkas “Knicks” basketbolistiem tikt pie uzvaras.

“Knicks” savā laukumā ar rezultātu 113:111 (30:28, 22:28, 27:18, 25:30, 9:7) pagarinājumā pārspēja Šarlotes “Hornets”.

“Knicks” uzvarēja trešo spēli pēc kārtas un piekto no pēdējiem sešiem mačiem.

Porziņģis šajā spēlē laukumā bija 33 minūtes, kuru laikā realizēja četrus no astoņiem tālmetieniem un divus no astoņiem divpunktu metieniem, bet ne reizi nestājās uz soda metienu līnijas.

Tāpat latvieša rēķinā astoņas atlēkušās bumbas, divas rezultatīvas piespēles, viena pārtverta bumba, trīs bloķēti metieni, trīs kļūdas un četras piezīmes.

Rezultatīvākais “Knicks” rindās bija Karmelo Entonijs, kurš guva 35 punktus un savāca 14 bumbas zem groziem, savukārt pa 16 punktiem sameta Porziņģis un Deriks Rouzs, kuram arī piecas rezultatīvas piespēles.

Savukārt viesiem ar 19 punktiem izcēlās Marko Belinelli, bet 18 punkti, deviņas bumbas zem groziem un deviņas rezultatīvas piespēles Nikolā Batumam.

Porziņģis maču iesāka starta pieciniekā, taču spēles sākumā viņam neizdevās realizēt savus divus metienus. Četrarpus minūtes pirms pirmās ceturtdaļas beigām, kad rezultāta tablo vēstīja 15:14 “Knicks” labā, liepājnieks tika nomainīts. Laukumā latviešu zvaigzne atgriezās otrās ceturtdaļas otrajā minūtē, neilgi pēc tam gūstot savus pirmos punktus mačā. Porziņģis otrās ceturtdaļas trešajā minūtē pusminūtes laikā grozā raidīja tālmetienu un pustālo (39:37).

Turpinājumā gan Porziņģis netika pie daudziem metieniem, turklāt izpildītie raidījumi nebija precīzi, kas puslaiku lika noslēgta ar pieciem punktiem, bet “Knicks” pārtraukumā devās, atrodoties iedzinējos ar 52:56.

Arī otrā puslaika sākums Porziņģim un Ņujorkas basketbolistiem nebija sekmīgs. Latvietis iekrāja savu ceturto piezīmi, bet mājinieki nonāc iedzinējos ar desmit punktiem (56:66). Pēc latvieša ceturtās piezīmes viņš tika nomainīts, bet Ņujorkas basketbolisti, galvenokārt pateicoties Entonijam, pēc izrāviena 18:2, spēja izvirzīties vadībā arī bez latvieša palīdzības (75:72).

Porziņģis laukumā atgriezās ceturtās ceturtdaļas sākumā, un, tuvojoties ceturtdaļas vidum, guva piecus svarīgus punktus, kas palīdzēja mājiniekiem noturēt vadību. Ar iemestu “trejaci” Porziņģis panāca 89:85, bet vēlāk, četras minūtes pirms pamatlaika beigām, ar vēl vienu tālmetienu atguva ņujorkiešiem vadību (94:93). Belinelli otrā laukuma galā atbildēja ar to pašu, taču vēl lielāku viesu atrāvienu Porziņģis apturēja ar bloķētu Kodija Zellera metienu.

23 sekundes pirms finālsvilpes Deriks Rouzs nodrošināja mājiniekiem trīs punktu pārsvaru (104:101), kas Šarlotes vienībai lika ņemt minūtes pārtraukumu. Uzreiz pēc pārtraukuma Kemba Volkers ar trīspunktu gājienu panāca izlīdzinājumu. Pamatlaika pēdējās sekundēs mājinieku uzbrukumā Porziņģis atbrīvojās no saviem sedzējiem, taču Entonijs tā vietā, lai piespēlētu latvietim pats izšķīrās par metienu, kas nebija precīzs, tādējādi uzvarētājs pēc nospēlētām 48 minūtēm netika noskaidrots.

Pagarinājuma ievadā Rouzs izvirzīja vadībā Ņujorkas komandu (106:104), bet otrā laukuma galā sekmīgi zem groza darbojās Porziņģis, kurš vāca atlēkušās bumbas un pievienoja vēl vienu bloķētu metienu. Sākoties pagarinājuma pēdēja minūtei, pretinieki panāca 109:108, taču Porziņģis ar tālmetienu atjaunoja vadību mājiniekiem. Pusminūti pirms finālsvilpes Šarlotes vienība izlīdzināja rezultātu, bet trīs sekundes pirms pagarinājuma beigām nenotrīcēja Entonija roka un viņš ar precīzu metienu panāca 113:111. Savukārt otrā laukuma pusē Volkera pēdējās sekundes metienu bloķēja Rouzs, tādējādi Ņujorkas basketbolisti varēja svinēt uzvaru.

“Knicks” ar astoņām uzvarām 15 spēlēs ieņem sesto vietu Austrumu konferencē, kamēr “Hornets” ar tādu pašu bilanci ir pozīciju zemāk.

Nākamo maču Ņujorkas basketbolisti aizvadīs sestdien, kad viesos vēlreiz tiksies ar “Hornets” komandu.

Iepriekšējā nedēļā Porziņģis spēlē pret Detroitas “Pistons” guva 35 punktus, labojot karjeras rezultativitātes rekordu. Latvietis trešo reizi karjerā tika izvirzīts nedēļas labākā spēlētāja balvai.

Porziņģis NBA pārsteidzoši debitēja pērn, kad viņš 72 mačos izcēlās caurmērā ar 14,3 punktiem un 7,3 atlēkušajām bumbām, kā arī 1,9 bloķētiem metieniem. Latvietis iemantoja milzu popularitāti ne tikai “Knicks” fanu vidū, bet arī visā līgā.

LETA jau ziņoja, ka Latvijas basketbolists Dāvis Bertāns piektdien NBA čempionātā otro maču pēc kārtas laboja savu karjeras rezultativitātes rekordu pasaules labākajā līgā, ar 15 punktiem palīdzot Sanantonio “Spurs” vienībai tikt pie kārtējās uzvaras. “Spurs” viesos sīvā cīņā ar rezultātu 109:103 (22:32, 24:16, 29:26, 34:29) pārspēja Bostonas “Celtics”, gūstot astoto uzvaru pēc kārtas, turpinot viesos, kur šosezon aizvadīja devīto spēli, cīnīties bez zaudējumiem.

Sanantonio “Spurs” izcīnīja 13.uzvaru 16 spēlēs un ieņem trešo vietu Rietumu konferencē.