Porziņģim 18 punkti zaudējumā pret “Trail Blazers”; “Knicks” sāk taupīt līderus

24/03/2017 07:47

Latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis ceturtdien guva 18 punktus un izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta mačā, bet viņa pārstāvētā Ņujorkas “Knicks” komanda izbraukumā ar 95:110 (23:37, 23:30, 22:18, 27:25) piekāpās Portlendas “Trail Blazers”.

“Knicks” komanda spēles pirmās sešas minūtes turējās līdzās pretiniekiem, bet jau otrajā ceturtdaļā iekrāja 20 punktu deficītu. Līdz ceturtās ceturtdaļas otrajai pusei “Trail Blazers” pārsvars tika samazināts uz pusi, taču mača nogalē mājinieki atjaunoja pārsvaru un svinēja drošu uzvaru.

“Knicks” šis bija ceturtais zaudējums pēc kārtas un septītais pēdējo astoņu maču laikā.

Porziņgis šoreiz laukumā bija 37 minūtes, kuru laikā iemeta astoņus no 16 divpunktu metieniem un divus no trim soda metieniem, bet bija pagalam neprecīzs aiz tālmetienu līnijas, jo aizmeta garām piecus trejačus.

Tāpat viņam deviņas atlēkušās bumbas, trīs bloķēti metieni, viena pārtverta piespēle, divas kļūdas un divas piezīmes. “Knicks” ar Porziņģi laukumā ielaida par 15 punktiem vairāk, nekā iemeta, kas bija sliktākais rādītājs komandā.

Porziņģis ar 18 punktiem bija rezultatīvākais “Knicks” rindās, 16 punktus iemeta Kortnijs Lī, 14 punkti un astoņas atlēkušās bumbas lietuvietim Mindaugam Kuzminskam, 13 punkti Čeisonam Rendlam, bet ar desmit punktiem un astoņām bumbām zem groziem atzīmējās Villijs Ernangomess.

Tikmēr pretiniekiem uzvaru ar 30 punktiem kaldināja Demjens Lilards, 20 punkti Sīdžejam Makolumam, bet ar 16 punktiem un desmit atlēkušajām bumbām izcēlās Jusufs Nurkičs.

Traumu dēļ “Knicks” komandai šajā spēlē nevarēja palīdzēt Karmelo Entonijs, Deriks Rouzs un Lenss Tomass, kamēr ilgstoši savainojumu ārstē Žoakims Noā. Rouzs un Tomass attiecīgi labās kājas un gurna savainojumus guva spēlē pret Jūtas “Jazz”, bet Entonijs šodien palika malā, jo viņam sāpēja kreisās kājas ceļgals.

Bez Porziņģa starta pieciniekā maču uzsāka arī Kuzminsks, Ernangomess, Lī un Rons Beikers. Pirmie pieci latvieša metieni no spēles nebija precīzi, taču pirmās ceturtdaļas pirmajā pusē “Knicks” komandai izdevās turēties līdzās pretiniekiem, jo divus trejačus pēc kārtas iemeta Kuzminsks. Turpinājumā gan “Trail Blazers” tika palaista vadībā, bet pirmo bumbu grozā Porziņģis raidīja trīs minūtes pirms ceturtdaļas beigām, bet nedaudz vēlāk realizēja arī divus soda metienus.

Pirmo ceturtdaļu “Knicks” zaudēja ar 23:37, bet tikpat liels 14 punktu deficīts bija tad, kad Porziņģis otrā ceturkšņa piektajā minūtē atgriezās laukumā. Līdz pirmā puslaika beigām Porziņģis pievienoja vēl četrus punktus, taču “Knicks” pārtraukumā devās ar 21 punkta deficītu (46:67).

Otrā puslaika sākumā Porziņģis pretinieku pārsvaru samazināja līdz 19 punktiem, bet trešās ceturtdaļas vidū viņš atzīmējās ar sekmīgu spēli pret Lilardu, pretinieku līderi nobloķējot un vēlāk arī pārtverot viņa piespēli. Piecas minūtes pirms ceturtdaļas beigām Porziņģis pretinieku pārsvaru samazināja līdz 17 punktiem, bet Lī un Beikers pietuvināja “Knicks” līdz mīnus 13 punktiem (64:77). Trīsarpus minūtes pirms ceturtdaļas beigām liepājnieks tiks nomainīts, bet pirms spēles ceturtā nogriežņa komandas šķīra 17 punkti – 85:68 “Trail Blazers” labā.

Ceturto ceturksni Porziņģis iesāka produktīvi, gūstot punktus, izcīnot atlēkušās bumbas un arī bloķējot Aminu Alfaruku. Tikmēr Portlendas komandas pārsvars tika sadeldēts līdz 12 punktiem (78:90). Nepilnas četras minūtes pirms pamatlaika beigām Rendls ar diviem sodiņiem pretinieku pārsvaru samazināja līdz desmit punktiem (90:100). Tiesa, pēc izrāviena 10:0 Portlendas basketbolisti atjaunoja 20 punktu pārsvaru, bet Porziņģis divas minūtes pirms finālsvilpes tika nomainīts. “Knicks” pēdējās minūtēs piecus punktus atguva, taču cieta zaudējumu ar 95:110.

“Knicks” ar 72 spēlēs izcīnītām 27 uzvarām Austrumu konferences kopvērtējumā ieņem 12.vietu un vairs reāli nepretendē uz iekļūšanu izslēgšanas turnīrā, kamēr “Trail Blazers” ar 33 uzvarām 71 duelī ir devītā Rietumu konferencē un turpina cīņu par “play-off”.

Nākamo maču “Knicks” aizvadīs sestdien, kad viesos gaidāma tikšanās ar Dāvja Bertāna pārstāvēto Sanantonio “Spurs”. Bertāns ceturtdien palika uz rezervistu soliņa, bet “Spurs” savā laukumā ar rezultātu 97:90 (27:22, 24:20, 23:27, 23:21) pārspēja Memfisas “Grizzlies”.