Porziņģim 70% precizitāte no pustālās distances, “Clippers” panāk 2-2 (VIDEO)

31/05/2021 08:14
Kristaps Porziņģis

Latvijas basketbolists Kristaps Porziņģis svētdien Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) izslēgšanas spēļu Rietumu konferences ceturtdaļfināla ceturtajā spēlē guva 18 punktus, taču tas neglāba viņa pārstāvēto komandu Dalasas “Mavericks” no zaudējuma. “Mavericks” mājās ar 81:106 (22:31, 23:30, 15:21, 21:24) piekāpās Losandželosas “Clippers”, kas sērijā līdz četrām uzvarām panākusi neizšķirtu 2-2.

Porziņģis nospēlēja 27 minūtes un 39 sekundes, kuru laikā guva 18 punktus un izcīnīja piecas atlēkušās bumbas. Viņš grozā raidīja septiņus no desmit divpunktu metieniem, abi “trejači” bija neprecīzi, taču izdevās realizēt četrus no pieciem “sodiņiem”. Viņš arī bloķēja vienu metienu, nopelnīja divas personīgās piezīmes, bet “Mavericks” ar liepājnieku laukumā zaudēja par 21 punktu vairāk nekā iemeta, kas bija otrs sliktākais rādītājs komandā.

Rezultatīvāks par Porziņģi bija tikai Luka Dončičs, kuram 19 punkti, sešas bumbas zem groziem un tikpat rezultatīvas piespēles. Kavai Lenards uzvaru sekmēja ar 29 punktiem un desmit atlēkušajām bumbām, kamēr 20 punktiem un deviņām bumbām zem groziem izcēlās Pols Džordžs. Septiņas minūtes līdz pamatlaika beigām Porziņģis savus pēdējos divus punktus nopelnīja ar soda metieniem, bet divas ar pusi minūtes vēlāk tika nomainīts un laukumā vairs neatgriezās.

Zīmīgi, ka sērijas pirmajās divās spēlēs viesos uzvarēja “Mavericks”, bet vēlāk izbraukumā divi panākumi arī “Clippers”.

Spēli “American Airlines Center” Dalasā klātienē noraudzījās nedaudz vairāk par 17 500 līdzjutējiem. Piektā spēle starp abām komandām paredzēta trešdien. Komandas tikās arī iepriekšējās sezonas “play-off” pirmajā kārtā, “Clippers” svinot uzvaru sērijā ar 4-2.

“Mavericks” regulārajā čempionātā ieņēma piekto vietu Rietumu konferencē, bet “Clippers” bija ceturtā. Dalasieši pamatturnīrā izcīnīja par piecām uzvarām mazāk nekā pretinieki.

NBA pamatturnīrā komandas šosezon aizvadīja 72 spēles, kas ir par desmit mazāk, nekā ierasts.