Porziņģim daudzpusīgs sniegums, pārtrūkst “Mavs” četru uzvaru sērija (VIDEO)

15/02/2021 08:25
Dalasas Mavericks

Latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis svētdien guva 18 punktus Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē, taču ar to nebija gana, lai Dalasas “Mavericks” komanda izcīnītu uzvaru. Dalasieši savā laukumā ar rezultātu 118:121 (25:34, 36:24, 30:45, 27:18) zaudēja Portlendas “Trail Blazers” komandai. “Mavericks” vienībai pārtrūka četru uzvaru sērija, kamēr pretinieki izcīnīja savu ceturto uzvaru pēc kārtas.

Porziņģis šajā duelī laukumā pavadīja 31 minūti un 11 sekundes, realizējot piecus no sešiem divpunktu metieniem un visus astoņus soda metienus, bet netrāpot grozā visus trīs tālmetienus. Liepājnieks arī izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas, pārtvēra vienu bumbu, bloķēja divus metienus, pieļāva vienu kļūdu un piecas reizes pārkāpa noteikumus. “Mavericks” ar Porziņģi laukumā ielaida par sešiem punktiem vairāk nekā iemeta.

Laukuma saimniekiem ar 44 punktiem, septiņām bumbām zem groziem un deviņām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Luka Dončičs, kurš tikai pirms pāris dienām ar 46 punktiem laboja savu karjeras rekordu. Vēl 14 punktus guva Dorians Finnijs-Smits, bet 11 punkti un labākais +/- rādītājs +14 bija Džeilenam Bransonam.

Uzvarētājiem ar 34 punktiem un 11 rezultatīvām piespēlēm ražīgākais bija Damjans Lilards, bet 17 punktus guva Gerijs Trents juniors. Bijušajam Porziņģa komandas biedram Karmelo Entonijam šoreiz 15 punkti.

“Mavericks” lielu daļu spēles atradās iedzinējos un ceturtajā ceturtdaļā, kurā Porziņģis guva sešus punktus, atspēlēja 13 punktu deficītu, 50 sekundes pirms pamatlaika beigām Finnijam-Smitam pēc Dončiča piespēles realizējot tālmetienu. Tiesa, 17 sekundes vēlāk otrā laukuma galā ar to pašu atbildēja Lilards, kurš atgrieza viesus vadībā, ko “Mavericks” vairs nesadzēsa. Pirms tam “Trail Blazers” trešajā ceturtdaļā guva 45 punktus, kas komandai ir atkārtots rezultativitātes rekords šajā nogrieznī.

“Mavericks” ar 13 uzvarām 28 spēlēs ieņem 11.vietu Rietumu konferencē, kamēr “Trail Blazers” ar 16 panākumiem 26 cīņās ir piektā. Otrdien dalasieši savā laukumā uzņems Detroitas “Pistons”, bet pēc tam pirms divām mājas spēlēm paviesosies pie Rodiona Kuruca pārstāvētās Hjūstonas “Rockets”. NBA pamatturnīrā plānots aizvadīt 72 spēles, kas ir par desmit mazāk, nekā ierasts.