Porziņģim “double-double”, Dalasas līderis Dončičs gūst savainojumu “Mavs” neveiksmē (VIDEO)

15/12/2019 07:00

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) klubs Dalasas “Mavericks” šonakt saspringtā cīņā zaudēja Maiami “Heat”, bet latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis šajā spēlē atzīmējās ar “double-double”.

“Mavericks” papildlaikā atzina “Heat” pārākumu ar 118:122 (23:37; 27:36; 31:18; 31:21; 6:10).

Pirmais puslaiks Dalasas izpildījumā nebija veiksmīgs. Komanda to noslēdza ar 23 punktu deficītu – 50:73, ka arī zaudēja komandas līderu Luku Dončiču, kurš iedzīvojās savainojumā. Slovēnis nospēlēja vien divas minūtes un pēc sadursmes pie groza pameta laukumu, vairs nespējot turpināt spēli. Šobrīd pieejama informācija liecina, ka “Mavs” līderis guvis sastiepumu.

Viņa prombūtnes laikā līdera lomu uzņēmās citi basketbolisti – Porziņģis un Tims Hārdevejs. Dalasa parādīja raksturu un līdz pamatlaika beigām spēja panākt neizšķirtu – 112:112. Sekoja papildlaiks, kurā “Mavericks” iemeta vien sešus punktus un tomēr piedzīvoja zaudējumu. Šī neveiksme komandai bija otrā trīs spēļu laikā.

Porziņģis laukumā pavadītajās 39:57 minūtēs izcēlās ar 22 punktiem (2p. 4/12, 3p. 3/7, s.m. 5/7), 14 atlēkušajām bumbām un divām piespēlēm. Tāpat latvietis spēles laikā pārtvēra vienu bumbu un divas reizes neļāva pretiniekam iemest bumbu grozā.

Par rezultatīvāko Dalasas komandā kļuva Hārdevejs ar 28 punktiem, piecām atlēkušajām bumbām un trīs piespēlēm. “Heat” vienībā 27 punkti Džimijam Batleram, bet ar “triple-double” izcēlās Bems Adebajo, kuram 18 punkti, 11 atlēkušās bumbas un desmit piespēles.

Ar 17 uzvarām 25 cīņās “Mavericks” ieņem trešo vietu Rietumos. Nākamo spēli komanda aizvadīs naktī uz 17. decembri plkst. 3:00 pret Milvoki “Bucks”.