Porziņģim karjeras rekords, “Knicks” izlaiž 19 punktu pārsvaru un zaudē papildlaikā (VIDEO)

15/01/2018 02:08

Naktī uz 15. janvāri spēli aizvadīja Kristapa Porziņģa pārstāvētā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komanda Ņujorkas “Knicks”, kas savā laukumā ar 118:123 (29:13, 28:35, 39:34, 13:27, 9:14) papildlaikā zaudēja Ņūorleānas “Pelicans” vienībai.

Kristaps Porziņģis šajā spēlē laukumā pavadīja 44 minūtes, kuru laikā guva 25 punktus (1p. 1/2, 2p. 6/14, 3p. 4/10), kā arī savāca sešas atlēkušās bumbas. Tāpat latviešu basketbolists pārtvēra piecas bumbas, uzstādot karjeras NBA rekordu, trīs reizes rezultatīvi piespēlēja komandas biedru punktu guvumos, divas reizes bloķēja pretinieku metienus, trīs reizes kļūdījās un sakrāja piecas personīgās piezīmes. Porziņģim šajā spēlē labākais lietderības koeficients starp “Knicks” spēlētājiem (+11).

Spēles sākumu ar neprecīzu metienu atklāja Eness atklāja Eness Kanters, taču turku basketbolists jau nākamajā epizodē veiksmīgi nospēlēja “Knicks” aizsardzības zonā, bloķējot Demarkusu Kazinsu, kurš kļūdījās arī mirkli vēlāk, neveikli piespēlējot bumbu rokās tieši Porziņģim, kurš ātri noorientējās situācijā un izkārtoja Kanteram iespēju triekt bumbu grozā no augšas. Neskatoties uz daudzām kļūdām abu komandu izpildījumā, mirkli vēlāk arī Porziņģis efektīgi trieca bumbu “Pelicans” grozā, turpinot “Knicks” pirmās ceturtdaļas izrāvienu. Liepājniekam pirmajā periodā deviņi punkti, bet ceturtdaļa noslēdzās ar Ņujorkai labvēlīgu 29:13.

Arī otrajā ceturtdaļā abas komandas turpināja daudz kļūdīties, kopā pirmajā puslaikā pieļaujot 27 kļūdas. Tas gan netraucēja “Pelicans” samazināt punktu starpību līdz deviņiem punktiem, pēdējās sekundēs trejaci iemetot Entonijam Deivisam, kuru nenosedza Porziņģis. Beidzoties pirmajam puslaikam, Porziņģis jau bija pārtvēris četras bumbas, bet Kazinss “Pelicans” vienības labā – sešas bumbas. Arī pēc otrās ceturtdaļas vadībā ar 57:48 atradās “Knicks”.

Trešajā ceturtdaļā lielisku sniegumu demonstrēja Džarets Džeks, kuram sākotnēji izdevās realizēt deviņus no desmit metieniem, taču spēles gaitā precizitāte saruka. Ar 11 punktiem un skaistu danku viņam pievienojās Porziņģis, palīdzot “Knicks” trešajā trešdaļā sasniegt pat 19 punktu pārsvaru. Ceturtdaļa gan noslēdzās ar 17 punktu Ņujorkas pārsvaru – 90:73.

Lai arī visas spēles garumā “Pelicans” basketbolisti neizrādīja aktīvu spēli, liekot noprast, ka spēle beigsies tā, kā to vēlēsies Ņujorkas basketbolisti, tiem tomēr pēdējā ceturtdaļā izdevās panākt “Knicks”. Nepilnas divas minūtes pirms pamatlaika begām komandas šķira tikai divi punkti. Kamēr viesi centās izlīdzināt rezultātu, lai pēc tam izrautu uzvaru, ņujorkieši izvēlējās mest sasteigtus metienus, kas noveda pie tā, ka “Pelicans” izdevās panākt papildlaiku, par galveno varoni kļūstot Entonijam Deivisam. Spēles pamatlaiks noslēdzās ar 109:109.

Papildlaikā trejačus realizēja Tims Hārdavejs juniors un Porziņģis, taču ņujorkieši nespēja atgūties no tā, ka izlaiduši 19 punktu pārsvaru, neveikli nospēlējot vairākās spēles epizodēs. Porziņģim bija iespēja kļūt par papildlaika varoni, 11 sekundes pirms spēles beigām panākot neizšķirtu, taču bumba atsitās pret groza stīpu un turpinājumā “Pelicans” izdevās nosargāt uzvaru.

Šajā spēlē lielisku sniegumu uzvarētāju komandā demonstrēja Deiviss, gūstot 48 punktus (1p. 12/15, 2p. 15/24, 3p. 2/6), savācot 17 atlēkušās bumbas, kā arī pārtverot četras piespēles un bloķējot trīs metienus.

Ar 19 uzvarām 43 mačos “Knicks” komanda Austrumu konferences kopvērtējumā ieņem desmito vietu, kamēr “Pelicans” ar 22 panākumiem 42 cīņās ir Rietumu konferences septītajā pozīcijā.

Nākamo spēli “Knicks” aizvadīs jau šovakar, 15. janvārī, kad pulksten 22:00 pēc Latvijas laika viesosies pie Bruklinas “Nets”.