Porziņģim lieliska precizitāte divpunktu metienos un “double-double”, Dalasa saplosa “Pelicans” (VIDEO)

02/12/2021 05:42
Kristaps Porziņģis

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) ar piekto “double-double” sezonā šonakt izcēlās latviešu superzvaigzne Kristaps Porziņģis, kurš mačā pret Ņūorleānas “Pelicans” guva 20 punktus un izcīnīja desmit atlēkušās bumbas, palīdzot Dalasas “Mavericks” izcīnīt pārliecinošu uzvaru viesos ar 139:107.

Porziņģis iepriekšējo maču pret Klīvlendas “Cavaliers” savainojuma dēļ pameta priekšlaicīgi un pirms gaidāmās spēles pret “Pelicans” liepājnieka dalība bija zem jautājuma zīmes, taču latvietis šonakt devās laukumā un nospēlēja 27 minūtes un 47 sekundes, kuru laikā iemeta 20 punktus (1p. 1/1, 2p. 8/9, 3p. 1/6) un izcīnīja desmit atlēkušās bumbas.

Tādējādi liepājnieks savāca jau savu piekto sezonas “double-double”. Tāpat latvietis izdarīja divas rezultatīvas piespēles un bloķēja divus pretinieku metienus. Porziņģis saņēma arī divas piezīmes un pieļāva vienu kļūdu. Latviešu basketbolists maču pabeidza ar lielisku +/- rādītāju (+17).

“Mavericks” ielika nopietnus pamatus uzvarai jau pirmajā ceturtdaļa, kurā guva jau 41 punktu un, kuru pabeidzot atradās vadībā ar 18 punktu pārsvaru (41:23). Otrā ceturkšņa ievadā viesi iemeta piecus punktus pēc kārtas un panāca jau +23, taču pirmā puslaika turpinājumā mājinieki neļāva pretiniekiem vēl vairāk palielināt savu pārsvaru. Dodoties puslaika pārtraukumā, Dalasa gan atradās pārliecinošā vadībā ar 67:46.

Trešās ceturtdaļas sākumā “Pelicans” pietuvojās pretiniekam līdz 17 punktu atstatumam (53:70), bet viesi nepalika atbildi parādā, veicot 10:0 izrāvienu, un panāca tobrīd lielāko pārsvaru mačā – 80:53. Pirms pēdējā ceturkšņa sākuma “Mavericks” atradās priekšā ar 102:75. Ceturtās ceturtdaļas vidū viesi vienubrīd panāca pat +38, bet beigu beigās Dalasa izcīnīja uzvaru ar 139:107. Līdz ar to “Mavericks” pārtrauca divu zaudējumu sēriju un sagādāja Ņūorleānai jau 18. zaudējumu sezonā. Dalasa svinēja tikai otro panākumu pēdējās septiņās spēlēs.

Uzvarētājiem rezultatīvākais bija Luka Dončičs, kurš guva 28 punktus un izcīnīja 14 atlēkušās bumbas, taču pieļāva astoņas kļūdas. Tikmēr Porziņģis ar 20 punktiem mačā pret “Pelicans” bija “Mavericks” otrais rezultatīvākais spēlētājs.

Savukārt Ņūorleānas sastāvā pārliecinoši visrezultatīvākais bija Brendons Ingrems, kura rēķinā 29 punkti. Neviens cits “Pelicans” basketbolists nespēja gūt vairāk par 13 punktiem. Neveiksmīgu maču aizvadīja lietuvietis Jons Valančūns, kurš realizēja tikai vienu metienu no spēles un izcēlās vien ar sešiem punktiem.

Ar 20 spēlēs izcīnītām 11 uzvarām un deviņiem piedzīvotiem zaudējumiem “Mavericks” ieņem augsto ceturto vietu Rietumu konferencē. Tikmēr Ņūorleāna ar 24 mačos izcīnītiem tikai sešiem panākumiem un 18 neveiksmēm atrodas Rietumu konferences priekšpēdējā pozīcijā.

Jau pēc divām dienām (4. decembrī), tiekoties Dalasā, pulksten 3:30 pēc Latvijas laika abas komandas mērosies spēkiem atkārtoti.