Porziņģim lieliska precizitāte soda metienos pret Bertānu, taču zaudējums latviešu pārstāvēto klubu duelī (VIDEO)

28/11/2021 06:12
Kristaps Porziņģis

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) divu latviešu pārstāvēto klubu duelī Kristaps Porziņģis šonakt guva 13 punktus, taču viņa pārstāvētā Dalasas ”Mavericks” rezultatīvā cīņā savā laukumā ar 114:120 atzina Dāvja Bertāna pārstāvētās Vašingtonas ”Wizards” pārākumu un piedzīvoja ceturto zaudējumu pēdējās piecās spēlēs.

Porziņģis laukumā pavadīja 35 minūtes un 36 sekundes, kuru laikā iemeta 13 punktus (1p. 5/6, 2p. 4/9, 3p. 0/3). Liepājnieks izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas (visas aizsardzībā), izdarīja trīs rezultatīvas piespēles, kā arī pārtvēra trīs bumbas un bloķēja vienu pretinieku metienu. Kristaps maču pabeidza bez nevienas kļūdas, taču nopelnīja divas piezīmes un spēli pabeidza ar negatīvu +/- rādītāju (-2).

Tikmēr Bertāns nospēlēja 14 minūtes un 32 sekundes. Sev atvēlētajā laikā, aizmetot garām visus piecus izpildītos tālmetienus, latvietis palika bez punktiem, savāca divas bumbas zem groziem un atdeva vienu rezultatīvu piespēli. Līdzīgi kā Porziņģis arī Bertāns nepieļāva nevienu kļūdu, taču latviešu basketbolists vienu reizi pārkāpa noteikumus un maču pabeidza ar pārliecinoši sliktāko +/- rādītāju komandā (-14).

Abas komandas pirmajā ceturtdaļā uguņoja un maču uzsāka ļoti rezultatīvi. Spēles ievadā “Mavericks” izvirzījās nelielā vadībā, bet drīz vien, veicot 7:0 izrāvienu, Vašingtona panāca septiņu punktu pārsvaru. “Wizards” uzvarēja pirmo ceturksni ar 41:36. Pirmā puslaika turpinājumā Dalasa turpināja spīdēt uzbrukumā, bet viesiem otrajā ceturtdaļā bija pamatīgas problēmas ar punktu gūšanu. “Mavericks” iemeta 33 punktus, kamēr Vašingtona atbildēja tikai ar 20 punktiem. Tādējādi mājinieki, dodoties lielajā pārtraukumā, atradās vadībā ar astoņu punktu pārsvaru – 69:61.

Pēc puslaika pārtraukuma situācija laukumā izmainījās uz pretējo pusi. Otrajā spēles daļā problēmas ar punktu gūšanu jau radās Dalasai. “Wizards” to izmantoja, veicot 14:5 izrāvienu, un trešās ceturtdaļas vidū pārņēma vadību – 77:76. “Mavericks” gan neļāva viesiem nekur tālu atrauties un, sākoties pēdējam 12 pamatlaika minūtēm, vēl joprojām atradās nelielā vadībā (93:91). Pēdējās ceturtdaļas ievadā laukuma saimnieki panāca +6, taču Vašingtona drīz vien pārņēma vadību (101:99) un beigu beigās svinēja panākumu ar 120:114.

Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 26 punktiem bija Bredlijs Bīls. Tikmēr Kails Kuzma pievienoja 22 punktus un izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas. Savukārt “Mavericks” sastāvā pārliecinoši visrezultatīvākais bija Luka Dončičs, kurš sameta 33 punktus un izdarīja desmit rezultatīvas piespēles. Neviens no slovēņa komandas biedriem nespēja gūt vairāk par 14 punktiem.

“Wizards” šonakt svinēja otro panākumu pēc kārtas un sagādāja Dalasai ceturto zaudējumu pēdējās piecās spēlēs. Ar 20 mačos izcīnītām 13 uzvarām un piedzīvotiem septiņiem zaudējumiem Vašingtona šobrīd ieņem augsto trešo vietu Austrumu konferencē. Tikmēr “Mavericks” ar 18 spēlēs izcīnītiem desmit panākumiem un astoņām piedzīvotām neveiksmēm ir piektā Rietumu konferencē.

Abi latviešu pārstāvētie klubi nākamos mačus aizvadīs jau pēc divām dienām (30. novembrī). Dalasa pulksten 3:30 mājās uzņems Klīvlendas “Cavaliers”, bet “Wizards” paralēlajā spēlē viesos mērosies spēkiem ar Bertāna bijušo klubu Sanantonio “Spurs”.