Porziņģim ”pieticīgi” 19 punkti, “Knicks” uzvaru sērija apstājas pret “Rockets” (VIDEO)

02/11/2017 07:18
kristaps porzingis, sportazinas

Latvijas basketbola zvaigzne Kristaps Porziņģis trešdien sameta 19 punktus, taču aizvadīja ne to veiksmīgāko šīs sezonas spēli, jo viņa pārstāvētā Ņujorkas “Knicks” komanda Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē ar 97:119 (27:24, 21:36, 26:40, 23:19) cieta sagrāvi pret spēcīgo Hjūstonas “Rockets” komandu.

“Knicks” vienībai pārtrūka trīs uzvarētu spēļu sērija, bet Porziņģis tikai otro reizi šosezon aizvadītos septiņos mačos neguva 30 vai vairāk punktus.

Latvietis pirmajā ceturtdaļā guva deviņus punktus, ļaujot “Knicks” komandai atrasties vadībā, taču pēc tam viņam un komandas biedriem spēles pavediens pazuda, kamēr pretinieki otrajā ceturtdaļā veica 16 punktu izrāvienu, uzvaru galīgi “nokārtojot” spēles trešajā cēlienā, kurā sameta 40 punktus.

Porziņģis spēlēja 28 minūtes un 30 sekundes, trāpot septiņus no 15 divpunktu metieniem un piecus no pieciem “sodiņiem”, bet aizmetot garām visus trīs tālmetienus. Tāpat viņš izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, izdarīja trīs piespēles, bloķēja vienu metienu, pieļāva trīs kļūdas un nopelnīja divas piezīmes.

Šī Porziņģim bija otra mazākrezultatīvā spēle sezonā, jo 25.oktobrī pret Bostonas “Celtics” viņš savāca 12 punktus, pa grozu no spēles metot 14 reizes, kamēr pret “Rockets” viņš izdarīja 18 metienus.

Laukuma saimniekiem rezultatīvākais ar 23 punktiem bija Tims Hārdevejs juniors, bet Eness Kanters pievienoja 12 punktus.

Uzvarētājiem ar 31 punktu izcēlās “Rockets” lielākā zvaigzne Džeimss Hārdens, kurš izmeta 17 tālmetienus, trāpot sešus no tiem. Tāpat viņam arī deviņas rezultatīvas piespēles. Vēl no “Rockets” starta piecinieka Raiens Andersons sameta 21 punktu, tostarp 16 pirmajā puslaikā, Ēriks Gordons guva 17, Trevors Ariza 16, bet Klints Kapela 12 punktus.

“Rockets” šo spēli aizvadīja bez vasarā iegūtās zvaigznes Krisa Pola, kurš sezonas pirmajā mačā guva traumu un laukumā pagaidām nav atgriezies.

Zīmīgi, ka “Knicks” savās mājās “Rockets” komandu nav uzvarējusi astoņos mačos pēc kārtas, pēdējo reizi to paveicot 2009.gada 26.janvārī, kad Ņujorkas vienības galvenais treneris bija Maiks D’Antoni, kurš tagad trenē Hjūstonas klubu.

Porziņģim spēle sākās ne tā kā vēlētos, jo pirmajā uzbrukumā viņam driblā bumba trāpīja pa kāju un atstāja laukumu, bet vēl pēc brīža latvietis aizsardzībā paslīdēja, ļaujot pretiniekiem atklāt rezultātu. Tiesa, nākamajā “Rockets” uzbrukumā Porziņģis nobloķēja Gordonu, taču pats aizsvieda garām divus pustālos metienus.

Turpinājums jau bija krietni labāks, jo latvietis ar teicamu piespēli asistēja Enesam Kanteram, bet pats savu gūto punktu rēķinu atklāja ar pustālo metienu, tobrīd “Knicks” komandu izvirzot vadībā ar 12:9. Arī turpinājumā viņš iemeta divus divpunktniekus, bet trīs minūtes pirms ceturtdaļas beigām latvietis realizēja divpunktu gājienu ar sodu, kas “Knicks” komandai ļāva panākt jau 23:15. Aizsardzībā Porziņģis bieži spēlēja pret Hārdenu, viņam neko daudz neļaujot izvērsties.

Ceturtdaļas pirmspēdējā minūtē Porziņģim tika dota atpūta, bet laukumā viņš atgriezās, kad rezultāts jau bija sagriezies kājām gaisā, tobrīd laukuma saimniekiem zaudējot ar 30:34. “Rockets” otrās ceturtdaļas pirmajā daļā veica 16 punktu izrāvienu, panākot 40:30, jo “Knicks” vāji darbojās aizsardzībā, bet uzbrukumā nereti pieņēma sasteigtus lēmumus. Arī Porziņģim īsti nesekmējās, jo tikai puslaika beigu daļā viņš spēja papildināt punktu krājumu, reizi atkal izceļoties ar diviem punktiem un realizētu “sodiņu”.

Tiesa, “Knicks” pēc pirmā puslaika zaudēja jau ar 48:60, bet trešā ceturtdaļa mājiniekiem bija vēl vājāka, jo “Rockets” ātri vien panāca vairāk kā 20 punktu pārsvaru. Porziņģis aizmeta garām vēl trīs metienus, bet ceturtdaļas vidū īsā laikā nopelnīja divas piezīmes, piedevām otro uzbrukumā, pēcāk tiekot nomainīts, tobrīd “Knicks” komandai zaudējot jau ar 56:78.

Laukumā latvietis atgriezās uz spēles pēdējām septiņām minūtēm, trešo reizi mačā izceļoties ar diviem punktiem un precīzu soda metienu. Pēdējā ceturtdaļa bija vairs formalitāte, “Rockets” komandai svinot pārliecinošu uzvaru, kamēr mājiniekiem vienīgo pozitīvo mirkli sagādāja debitants Demjens Dotsons, kurš sameta deviņus punktus, kas viņam bija pirmie NBA karjerā.

“Knicks” piedzīvoja ceturto neveiksmi septiņos mačos, kas tai dod 11.vietu Austrumu konferencē, kamēr Hjūstonas klubs izcīnīja sesto uzvaru deviņos mačos, Rietumu konferencē ieņemot otro vietu.

Jau vēstīts, ka iepriekšējā mačā latvietis uzstādīja savu karjeras rezultativitātes rekordu, sametot 38 punktus Denveras “Nuggets” grozā, palīdzot “Knicks” izcīnīt dramatisku uzvaru ar 116:110.

Šosezon Porziņģis pirmajos septiņos mačos vidēji izcēlies ar 27,8 punktiem, kas viņam ļauj atrasties līgas rezultatīvāko spēlētāju pieciniekā.

Nākamo maču “Knicks” aizvadīs piektdien, kad savā laukumā gaidāma tikšanās ar Fīniksas “Suns”, bet svētdien Ņujorkas klubs uzņems Indiānas “Pacers” basketbolistus.