Porziņģim pagalam slikta metienu precizitāte no spēles un sāpīgs zaudējums pret Saboni (VIDEO)

09/03/2020 03:37

Latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) mačā pret Indiānas ”Pacers” (39-25) šonakt guva deviņus punktus un savāca astoņas atlēkušās bumbas, taču viņa pārstāvētā Dalasas ”Mavericks” (39-26) piedzīvoja sāpīgu zaudējumu savā laukumā ar 109:112 un nespēja izcīnīt trešo uzvaru pēc kārtas.

Porziņģis šonakt laukumā pavadīja 38 minūtes un 18 sekundes, kuru laikā, uzbrūkot grozam ar zemu precizitāti no spēles, guva tikai deviņus punktus (1p. 3/4, 2p. 3/12, 3p. 0/5), izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas, izdarīja divas rezultatīvas piespēles un bloķēja divus pretinieku metienus. Latvietis pieļāva četras kļūdas, nopelnīja trīs piezīmes un spēli pabeidza ar negatīvu +/- rādītāju (-4).

”Pacers” jau pašā mača sākumā ieguva nelielu pārsvaru un pirmās ceturtdaļas vidū panāca astoņu punktu vadību (21:13), taču līdz pirmā ceturkšņa beigām mājinieki sadeldēja deficītu līdz pieciem punktiem – 26:31. Otrās ceturtdaļas ievadā Indiāna panāca +8, bet pēc tam ”Mavericks” pietuvojās pretiniekiem vairākas reizes līdz trīs punktu un vienreiz pat līdz divu punktu atstatumam (49:51). Dodoties pirmajā lielajā pārtraukumā, ”Pacers” atradās vadībā ar 55:52.

Otrā puslaika sākumā Dalasa vairākas reizes samazināja rezultāta starpību līdz vienam punktam un trešās ceturtdaļas otrajā pusē pēc ilgiem pūliņiem beidzot panāca neizšķirtu (75:75), tomēr pārņemt vadību nespēja. Tiesa arī pretiniekiem nekur tālu pirms pēdējā ceturkšņa atrauties vairs neizdevās – 86:84. Lai gan pēdējā spēles nogriežņa sākumā Indiāna panāca +6, nedaudz vēlāk ”Mavericks” pirmoreiz mačā izvirzījās vadībā – 94:93. Mājinieki panāca piecu punktu pārsvaru, taču ”Pacers” mača izskaņā veica 8:0 izrāvienu un izcīnīja uzvaru ar 112:109.

Līdz ar to Indiāna svinēja sesto panākumu pēdējās septiņās spēlēs un astoto uzvaru pēdējos desmit mačos. Tikmēr Dalasa nespēja izcīnīt trešo panākumu pēc kārtas. ”Pacers” ar bilanci 39-25 šobrīd ieņem piekto vietu Austrumu konferencē, bet ”Mavericks” ar bilanci 39-26 patlaban atrodas septītajā Rietumu konferences pozīcijā.

Uzvarētāju sastāvā rezultatīvākais ar 20 punktiem bija lietuvietis Domants Sabonis, kurš izcīnīja 17 atlēkušās bumbas un izdarīja sešas rezultatīvas piespēles. Tāpat nozīmīgu pienesumu Indiānas komandai, iemetot 16 punktus un savācot 13 bumbas zem groziem, sniedza arī Mailzs Tērners. Dalasas rindās labākais bija Luka Dončičs, kurš iemeta 36 punktus, izcīnīja desmit atlēkušās bumbas un atdeva astoņas rezultatīvas piespēles. Tikmēr 30 punktus pievienoja Tims Hārdevejs.

Nākamo spēli ”Mavericks” aizvadīs pēc divām dienām (11. martā), kad pulksten 2:00 viesosies pie vienas no Rietumu konferences vājākajām komandām Sanantonio ”Spurs”.