Porziņgim teicams sniegums “Knicks” uzvarā

28/03/2017 07:43

Latvijas basketbola zvaigzne Kristaps Porziņģis pirmdien guva 25 punktus un izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas, palīdzot Ņujorkas “Knicks” komandai Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē mājās uzvarēt Detroitas “Pistons” vienību, pārtraucot piecu zaudējumu sēriju.

“Knicks” svinēja panākumu ar rezultātu 109:95 (34:36, 30:23, 25:15, 20:21), tiekot vien pie otrās uzvaras pēdējos desmit mačos, kamēr “Pistons” komanda piedzīvoja ceturto zaudējumu pēc kārtas.

Porziņģis aizvadīja teicamu spēles sākumu, jo jau pirmajās sešās minūtēs guva 11 punktus, bet pirmajā puslaikā izcēlās ar 19 punktiem. Viņš šajā mačā nospēlēja 37 minūtes un 10 sekundes, kas bija ilgākais laiks šajā spēlē, trāpot deviņus no 12 divpunktu metieniem, vienu no četriem tālmetieniem un visus četrus “sodiņus”.

Tāpat latvietis bez astoņām atlēkušajām bumbām, izdarīja trīs rezultatīvas piespēles, bloķēja trīs metienus, pārtvēra divas bumbas, pieļāva vienu kļūdu un nopelnīja piecas piezīmes, bet “Knicks” ar viņu laukumā guva par 11 punktiem vairāk nekā ielaida.

Porziņģim šī bija rezultatīvākā spēle kopš 9.februāra, kad viņš Losandželosas “Clippers” grozā raidīja 27 punktus.

Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 27 punktiem bija Deriks Rouzs, kamēr Kamerlo Entonijs, kurš izlaida iepriekšējās divas “Knicks” spēles, sameta 21, bet spāņu centrs Villijs Ernangomess 15 punktus.

“Pistons” rindās rezultatīvākais ar 20 punktiem bija Markuss Moriss, bet Aiss Smits pievienoja 15 punktus.

Spēles sākumā “Knicks” nonāca iedzinējos ar 16:24, taču Porziņģis tobrīd jau bija guvis 11 punktus, aizmetot garām tikai vienu metienu. Arī turpinājumā latvietis regulāri apdraudēja pretinieku grozu, reizi efektīvi triecot bumbu grozā pēc Mindauga Kuzminska piespēles, bet “Knicks” ceturtdaļas beigās veica izrāvienu un rezultatīvajā mačā pēc 12 minūtēm zaudēja vien ar diviem punktiem (34:36).

Otrās ceturtdaļas sākumā latvietim tika dota atpūta, savukārt laukumā viņš atgriezās, kad “Knicks” jau bija vadībā ar 52:46, ar kārtējiem četriem punktiem palīdzot noturēt pārsvaru, jo pēc puslaika mājinieki bija priekšā 64:59.

Turpinājums latvietim vairs nebija tik rezultatīvs, taču “Knicks”, demonstrējot skatāmu basketbolu, šoreiz uzbrukumā neaizraujoties ar individuālām darbībām, kā arī labi darbojoties aizsardzībā, trešo ceturtdaļu sāka ar 15 punktu izrāvienu (79:59), pretiniekiem pirmos punktus ļaujot gūt tikai pēc septiņām nospēlētām minūtēm.

Pirms pēdējās ceturtdaļas “Knicks” atradās vadībā ar 89:74, beigās droši nosargājot pārsvaru, kamēr Porziņģis izcēlās ar vēl vienu “slam dunk”.

“Knicks” izcīnīja 28.uzvaru 74 aizvadītās spēlēs, pakāpjoties uz 12.pozīciju Austrumu konferencē, taču Ņujorkas kluba izredzes tikt izslēgšanas spēlēs joprojām ir tikai teorētiskas, un, visticamāk, tuvākajās dienās izzudīs pavisam.

No astotajā pozīcijā esošās Maiami “Heat” ņujorkieši atpaliek par septiņām uzvarām.

Tikmēr “Pistons” komanda ar 34 uzvarām 74 mačos ir konferences desmitajā vietā, turpinot izmisīgu cīņu par iekļūšanu “play-off”.

Pirms šī mača “Knicks” aizvadīja neveiksmīgu izbraukuma sēriju Rietumos, kur piedzīvoja četras neveiksmes tikpat spēlēs, bet nākamo maču Porziņģis ar komandas biedriem aizvadīs trešdien pret Maiami “Heat”, pret kuru piektdien spēlēs arī izbraukumā.