Porziņģim traģiska precizitāte no trīspunktu līnijas, Dončiča 29. “triple-double” neglābj “Mavericks” no zaudējuma

18/01/2021 00:24
Kristaps Porziņģis un Luka Dončičs pret Vendelu Kārteru junioru

Šonakt Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA), savu trešo maču šosezon aizvadot latviešu basketbolistam Kristapam Porziņģim, viņa pārstāvētā Dalasas “Mavericks” ar rezultātu 101:117 piekāpās Čikāgas “Bulls” un piedzīvoja sesto zaudējumu 12 šīs sezonas mačos.

Porziņģis šonakt iesaistījās mačā jau no pirmajām spēles sekundēm un laukumā pavadīja 33 minūtes un 22 sekundes, kuru laikā guva 20 punktus (1p. 2/2, 2p. 9/19, 3p. 0/7) un izcīnīja astoņas bumbas zem groziem, taču netrāpīja grozā visus septiņus trīspunktu metienus. Tāpat latvieša rēķinā šoreiz arī divi bloķēti metieni, piecas piezīmes un negatīvs +/- rādītājs “-3”.

Porziņģim šī bija pirmā spēle pret “Bulls” kā Dalasas komandas spēletājam. Pēdējo reizi pret šo klubu viņš spēlēja kā Ņujorkas “Knicks” basketbolists 2018.gada 11. janvārī, latvietim tolaik gūstot 24 punktus.

Kristapa Porziņģa dalība spēlē bija zem jautājuma zīmes, jo viņš iepriekš pamežģīja potīti. Savainojums tomēr neizrādījās nopietns, “Mavericks” treneru korpusam nolemjot latvieti šīs nakts mačā nepietaupīt.

Uzvarētājiem ar “double-souble” izcēlās komandas šīs nakts rezultatīvākais basketbolists Lauri Markanens, kurš guva 29 puntkus, savāca 10 atlēkušās un atdeva trīs piespēles. 21 punktu pievienoja arī Gerets Templs, 14 punktus guva un deviņas bumbas zem groziem izcīnīja Oto Porters juniors, bet desmit punkti un desmit rezultatīvas piespēles bija Zekam Lavīnam.

“Mavericks” komandā, savukārt, kārtējo teicamo spēli aizvadīja Dončičs, kurš guva 36 punktus, izcīnīja 16 atlēkušās bumbas un 15 reizes rezultatīvi piespēlēja, tajā skaitā vairākas reizes asistējot Porziņģim. Dončičs karjeras laikā paspējis iekrāt jau 29 “triple-double”, kas viņam ļauj apsteigt Maiklu Džordanu un kopā ar Grāntu Hilu dalīt 15.vietu šajā statistikas rādītājā.

Vēl mājiniekiem pa desmit punktiem guva Vilijs Kolijs-Steins un Džeimss Džonsons.

Dalasieši spēlēja bez Džeilena Bransona, Doriana Finnija-Smita, Maksi Klēbera, Dvaita Pauela un Džoša Ričardsona, kuriem pagaidām mačos liedz piedalīties NBA veselības un drošības protokols. Savukārt savainojuma dēļ laukumā nedevās Tims Hārdevejs juniors.

Spēles sākumā Porziņģis nospēlēja nepilnas piecas minūtes, ar rezultativitāti neizcēlās un ātri tika nomainīts (10:6). Četrarpus minūtes pirms pirmās ceturtdaļas beigām liepājnieks atgriezās laukumā un savus pirmos punktus guva ceturkšņa pēdējā pusminūtē, kad realizēja metienu pēc pagrieziena un iemeta “sodiņu”. Pirmās 12 minūtes dalasieši zaudēja ar 23:27.

Zīmīgi, ka Dončičs piedalījās pirmajos 19 “Mavericks” punktos – desmit guva pats un deviņi punkti tika gūti pēc slovēņa četrām piespēlēm.

Otrās ceturtdaļas ceturtajā minūtē pēc Dončiča piespēles Porziņģis trieca bumbu grozā no augšas un realizēja vēl vien nopelnīto soda metienu (26:35). Arī šajā ceturksnī Porziņģis vidusdaļā nespēlēja un laukumā atgriezās uz puslaika beigām, divarpus minūtes pirms došanās pārtraukumā panākot 39:56.

Puslaiku “Mavericks” zaudēja ar 52:67, bet Dončičs spēles pirmajās 24 minūtēs atzīmējās ar 30 punktiem, septiņām atlēkušajām bumbām un piecām rezultatīvām piespēlēm – šādas atzīmes vienā puslaikā sasniedzot pirmo reizi karjerā.

Otrajā puslaikā Porziņģis pirmos punktus guva ceturtajā minūtē, kad pie groza saņēma Dončiča piespēli un trieca bumbu cauri stīpai (58:74). Ārī nākamos punktus latvietis guva pēc Dončiča piespēles, slovēnim ar šo uzbrukumu nokārtojot sev karjerā 29. “triple-double”. Četrarpus minūtes pirms ceturtdaļas beigām Porziņģis ar vēl vienu precīzu metienu samazināja “Bulls” pārsvaru līdz deviņiem punktiem (70:79).

Drīz pēc tam viņš tika nomainīts un laukumā atgriezās ceturtās ceturtdaļas sākumā, kad “Mavericks” bija iedzinējos ar 75:89. Ceturtdaļas trešajā minūtē Latvijas basketbolists pielaboja komandas biedra metienu un pāris minūtes vēlāk realizēja pustālo metienu, taču viesi joprojām bija drošā vadībā (99:85).

Porziņģis laukumu pameta ceturtdaļas vidū un dažas minūtes vēlāk atgriezās. Jau pirmajā uzbrukumā viņš pēc vēl vienas Dončiča piespēles samazināja “buļļu” handikapu līdz 13 punktiem (94:107), bet pāris minūtes pirms finālsvilpes latvietis un slovēnis tika pēdējo reizi nomainīti, tādējādi “Mavericks” komandai vairs necerot uz uzvaru.

“Mavericks” ar sešām uzvarām 12 spēlēs ieņem astoto vietu Rietumu konferencē, bet “Bulls” ar pieciem panākumiem 13 dueļos ir 11.pozīcijā Austrumos.

Nākamo spēli ”Mavericks” aizvadīs jau naktī uz 19.janvāri, kad pulksten 02:30 pēc Latvijas laika izbraukumā spēkosies ar cita latviešu basketbolista Rodiona Kuruca pārstāvēto Toronto “Raptors”.