Porziņģim trešais 30 punktu “double-double” pēc kārtas (VIDEO)

06/02/2020 07:23

Latviešu basketbola zvaigzne Kristaps Porziņģis aizvadītajā naktī guva savu trešo 30 punktu “double-double” pēc kārtas, taču viņa pārstāvētā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komanda Dalasas “Mavericks” ar 107:121 piekāpās talantīgajai Memfisas “Grizzlies”.

Porziņģis šajā mačā laukumā pavadīja 29 minūtes un astoņas sekundes, kuru laikā guva 32 punktus, iemetot piecus no 11 trīspunktu metieniem un piecus no deviņiem divpunktu metieniem. Tāpat Kristaps realizēja visus septiņus soda metienus.

Latvietis iekrāja 12 atlēkušās bumbas, kas ļāva nopelnīt “double-double”. Tāpat viņš atdeva divas rezultatīvas piespēles, pārtvēra divas pretinieku bumbas, bloķēja vienu pretinieku metienu, nepieļāva nevienu kļūdu un sakrāja trīs piezīmes. Ar latvieti laukumā “Mavs” guva par četriem punktiem vairāk nekā ielaida.

Porziņģis jau trīs spēles pēc kārtas guvis vismaz 30 punktus un sakrājis 10 atlēkušās bumbas (35+12 pret Hjūstonas “Rockets” un 38+12 pret Indiānas “Pacers”). Šajā sezonā to pašu iespējuši vien Luka Dončičs, Jannis Adetokunbo un Kavai Lenards, kurš pērn tika atzīts par finālsērijas vērtīgāko spēlētāju.

Latvijas basketbolists spēles pirmo ceturtdaļu noslēdza ar 15 punktiem, kas viņam iepriekš karjerā nebija izdevies. Tāpat viņš trešajā ceturtdaļā cieta sadursmē ar Džerenu Džeksonu, kā rezultātā zāles grīdu pārklāja asiņu peļķe. Porziņģis pēc atgadījuma kādu laiciņu pavadīja uz rezervistu soliņa, bet vēlāk spēja atgriezties mačā.

Pēcspēles intervijā Porziņģis norādīja, ka viņam ir lauzts deguns, bet spēlē viņš atgriezies, jo juties labi. Ceturtdien basketbolistam paredzētas medicīniskās pārbaudes. Porziņģis, visticamāk, varētu izlaist nākamo “Mavericks” spēli.

Dalasas komandā šajā spēlē vēl 20 punktus iemeta Džeilens Bransons. “Grizzlies” rindās 21 punkts Temetriusam Morantam, bet pa 19 iekrāja Taiuss Džounss un Džeksons.

Nākamo spēlē “Mavericks” paredzēta 8. februārī plkst. 2:00 viesos pret Dāvja Bertāna pārstāvēto Vašingtonas “Wizards”.

“Mavericks” ar 31 uzvaru 51 spēlē Rietumu konferencē ieņem septīto vietu. Sestajā pozīcijā esošajai Oklahomasitijas “Thunder” ir identiska uzvarēto un zaudēto spēļu attiecība.