Porziņģim vāja precizitāte no distances un viens no sliktākajiem +/- rādītājiem pret “Nuggets” (VIDEO)

26/01/2021 06:01
Kristaps Porziņģis

Latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis šonakt Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) mačā pret Denveras “Nuggets” guva 16 punktus, taču viņa pārstāvētā Dalasas ”Mavericks” mājās cieta sakāvi ar 113:117.

Porziņģis laukumā pavadīja 32 minūtes un 58 sekundes, kuru laikā guva 16 (1p. 3/4, 2p. 5/10, 3p. 1/8) punktus. Tāpat latvietis izcīnīja sešas atlēkušās bumbas, izdarīja vienu rezultatīvu piespēli, bloķēja vienu metienu, pārtvēra vienu bumbu, pieļāva trīs kļūdas un nopelnīja piecas piezīmes. Liepājnieks maču noslēdza ar trešo sliktāko +/- rādītāju komandā (-14).

Pirmajā mača ceturtdaļā abas komandas spēlēja ļoti rezultatīvi, nelielā vadībā esot viesiem no Denveras. Pārsvaru “Nuggets” basketbolisti ieguva ceturkšņa beigās, kad izdevās to noslēgt vadībā 38:31. Otrajā ceturdaļā rezultāts turpināja augt līdzīgi, Denveras klubam turoties drošā attālumā no pretiniekiem. Puslaikā dominēja abu komandu ārējās līnijas spēlētāji. Luka Dončičs jau pirmajās 24 minūtēs bija guvis 21 punktu, izcīnījis septiņas atlēkušās bumbas, kā arī atdevis deviņas rezultatīvas piespēles. “Nuggets” basketbolists Džamals Marejs atbildēja ar 16 punktiem.

Pēc puslaika “Mavericks” vienība spēja pirmajās trešās ceturtdaļas minūtēs pietuvoties pretiniekiem pat līdz piecu punktu deficītam, taču vēlāk viesi iepriekšējo pārsvaru spēja atjaunot. Trešā ceturkšņa otrajā pusē nesportisko piezīmi un noraidījumu pret Timu Hārdaveju izpelnījās “Nuggets” aizsargs Marejs. Pēc šī notikuma Dalasas komanda spēja veikt 9:0 izrāvienu, panākot neizšķirtu, bet pēc tam noslēdzot ceturtdaļu, esot vadībā ar diviem punktiem – 94:92.

Noslēdzošo mača daļu veiksmīgāk iesāka Denveras kluba spēlētāji, kuri turpinot veiksmīgi cīnīties zem groziem, atguva nelielu vadību – 102:97. Turpinājumā Dalasas spēja vēlreiz panākt līdzsvaru uz rezultāta tablo – 104:104. Pēdējais vārds piederēja “Nuggets”, kad izšķirošajās minūtēs teicamu precizitāti rādīja Maikls Porters, atnesot panākumu Denveras komandai.

“Mavericks” rindās kā ierasts labākais bija Dončičs, kurš ar 16 rezultatīvām piespēlēm sasniedza savu sezonas rekordu. Tāpat slovēnis pievienoja 35 punktus un 11 atlēkušās bumbas, nodrošinot kārtējo “triple-double”. Tikmēr Hārdavejs palīdzēja ar 19 punktiem. “Nuggets” sastāvā izcils sniegums rezervistam Porteram, kurš iemeta 30 punktus un izcīnīja astoņas bumbas zem groziem. Ierastajam līderim Nikola Jokičam 20 punkti, 10 atlēkušās bumbas un septiņas rezultatīvas piespēles.

Nākamo maču ”Mavericks” aizvadīs pēc divām dienām (28. janvārī), kad plkst. 4:00 pēc Latvijas laika viesosies pie vienas no Rietumu konferences spēcīgākajām komandām Jūtas “Jazz”.