Porziņģis aizvada ļoti rezultatīvu maču un savāc ”double-double” pret līgas līderi ”Bucks” (VIDEO)

09/08/2020 06:51
Kristaps Porziņģis

Latviešu superzvaigzne Kristaps Porziņģis šonakt Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) mačā pret Austrumu konferences un visas līgas līderi Milvoki ”Bucks” guva 26 punktus un izcīnīja 11 atlēkušās bumbas, savācot ”double-double” un palīdzot sevis pārstāvētajai Dalasas ”Mavericks” rezultatīvā un aizraujošā spēlē izcīnīt uzvaru papildlaikā ar 136:132.

Porziņģis šonakt laukumā pavadīja 40 minūtes un četras sekundes, kuru laikā guva 26 punktus (1p. 7/7, 2p. 8/18, 3p. 1/6). Latvietis izcīnīja 11 bumbas zem groziem (desmit aizsardzībā) un izcēlās ar ”double-double”. Tāpat viņš izdarīja trīs rezultatīvas piespēles un bloķēja vienu pretinieku metienu. Diemžēl liepājnieks nopelnīja sešas piezīmes un, neskatoties uz izcīnīto uzvaru, maču pabeidza ar negatīvu +/- rādītāju (-5), kas bija trešais sliktākais +/- rādītājs komandā.

”Mavericks” šonakt lieliski uzsāka maču un tā sākumā izvirzījās vadībā ar 13:4. Nedaudz vēlāk Dalasa panāca +11, taču ”Bucks” pirmās ceturtdaļas beigās veica 12:4 izrāvienu un samazināja rezultāta starpību līdz trim punktiem – 32:35. Porziņģis pirmajā ceturksnī guva deviņus punktus. Lai gan otrās ceturtdaļas ievadā Milvoki sadeldēja deficītu līdz -1, drīz vien pēc tam ”Mavericks”, iemetot astoņus punktus pēc kārtas un izdarot 12:2 izrāvienu, atkal panāca +11, taču pretinieki nepalika atbildi parādā. ”Bucks” arī guva astoņus punktus pēc kārtas un, veicot 27:7 izrāvienu, neilgu brīdi līdz otrā ceturkšņa noslēgumam izvirzījās vadībā ar deviņiem punktiem (66:57) un ar +9 pabeidza pirmo puslaiku – 71:62. Porziņģis otrajā ceturksnī iemeta tikai divus punktus.

Kaut gan otrā puslaika ievadā Milvoki guva vēl divus punktus un panāca sev tobrīd lielāko pārsvaru spēlē (73:62), trešās ceturtdaļas turpinājumā, Porziņģim demonstrējot rezultatīvu sniegumu un iemetot 11 punktus, “Mavericks” sadeldēja visu deficītu un trešo ceturksni pabeidza vadībā ar 93:91. Ceturtā ceturkšņa ievadā Dalasa guva piecus punktus pēc kārtas un veica 8:2 izrāvienu, panākot astoņu punktu pārsvaru (101:93), bet ”Bucks” pēdējās ceturtdaļas vidū atjaunoja uz tablo līdzsvaru (107:107) un pārņēma vadību – 110:107. Pēc brīža ”Mavericks” guva piecus punktus pēc kārtas un atkal izvirzījās priekšā (112:110). Lai gan Milvoki pēc tam veica 9:0 izrāvienu un panāca septiņu punktu pārsvaru (119:112), Dalasa pamatlaika izskaņā spēja atspēlēties un izrāva papildlaiku (119:119). Porziņģis ceturtajā ceturtdaļā guva tikai divus punktus.

“Mavericks” pirmajās divās papildlaika minūtēs realizēja trīs tālmetienus un, veicot 9:0 izrāvienu, panāca deviņu punktu pārsvaru (128:119), bet ”Bucks” atbildēja ar septiņiem gūtiem punktiem pēc kārtas un samazināja rezultāta starpību līdz vienam precīzam metienam no spēles (126:128). ”Mavericks” galvenais treneris Riks Kārlails pēc šāda notikumu pavērsiena pieprasīja minūtes pārtraukumu. Pēc tā beigām Porziņģis guva savus pirmos punktus papildlaikā un panāca 130:126. Diemžēl sešas sekundes vēlāk latvietis nopelnīja sesto piezīmi mačā un bija spiets pamest laukumu priekšlaicīgi. Lai gan Milvoki zvaigzne Jannis Adetokunbo realizēja abus soda metienus un atkal samazināja rezultāta starpību līdz diviem punktiem (128:130), Dalasa neļāva pretiniekiem pietuvoties tuvāk un svinēja panākumu ar 136:132.

Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 36 punktiem šoreiz bija Luka Dončičs, kurš, savācot 14 bumbas zem groziem un izdarot 19 rezultatīvas piespēles, atzīmējās ar ”triple-double”. Tikmēr ar ”double-double” izcēlās Porziņģis (26+11) un Dorians Finnijs-Smits (27+11). Savukārt ”Bucks” rindās rezultatīvāko spēlētāju godu ar 34 gūtiem punktiem dalīja Brūks Lopess un Adetokunbo, kurš izcīnīja 13 atlēkušas bumbas un arī izcēlās ar ”double-double”.

Trīs spēles pirms NBA regulārās sezonas beigām Dalasa ar bilanci 42-30 ieņem septīto vietu Rietumu konferences kopvērtējumā. Savukārt ”Bucks” ar bilanci 55-15 joprojām saglabā līgas līderes godu.

Nākamais mačs ”Mavericks” paredzēts rītvakar (10. augustā) pulksten 22:00 pēc Latvijas laika pret Rietumu konferencē vienu vietu augstāk esošo Jūtas ”Jazz”.