Porziņģis atceras laiku “Knicks”: Tas bija kā domino efekts – notika daudzas lietas…

02/04/2021 08:34

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) vienības Dalasas “Mavericks” basketbolists Kristaps Porziņģis sarunā ar mediju “New York Post” pastāstījis par laiku Ņujorkas “Knicks” vienībā.

2015. gadā “Knicks” pārsteidza basketbola pasauli, draftējot latvieti pirmajā kārtā ar ceturto numuru. Liepājnieks spilgti debitēja NBA un ar katru nākamo sezonu iemeta arvien lielāku punktu skaitu. 2018. gada februārī viņš guva smagu savainojumu, kura dēļ nespēlēja vairāk nekā pusotru sezonu, savukārt 2019. gada janvāra pēdējā dienā Porziņģis tika aizmainīts uz “Mavericks”.

Rītdien plkst. 2:30 pēc Latvijas laika Porziņģa pārstāvētajai “Mavericks” paredzēta izbraukuma spēle tieši pret “Knicks”. “Protams, man pietrūkst pilsētas, ar kuru ir saistītas vairākas brīnišķīgas atmiņas. Katru reizi, kad es atgriežos Ņujorkā, tas ir kaut kas īpašs. Cilvēki šeit joprojām mani atpazīst, izrāda mīlestību un atbalstu. Vienmēr patīkami šeit atgriezties,” teica latvietis.

Pašlaik “Knicks” ar 24 uzvarām un tikpat zaudējumiem ieņem septīto vietu Austrumu konferencē. Komentējot komandas sniegumu, Porziņģis norāda, ka tā ir fiziski spēcīga vienība. “Viņi spēlē nedaudz lēnāk [nekā “Mavericks”], bet ļoti cieši aizsargājas. Šī nav tā komanda, kuru mēs varam nenovērtēt un ierasties uz spēli ar domu, ka mēs noteikti uzvarēsim. It īpaši, kad spēle ir Ņujorkā. Mēs šo pretinieku uztveram ļoti nopietni un gatavojamies spēlei.”

Aicināts atcerēties savu laiku Ņujorkā, Kristaps atbild, ka tajā laikā daudz kas noticis. “Savainojums, krusteniskās saites plīsums. Tas nebija vienkārši, ilgu laiku nevarēju spēlēt. Tas bija kā domino efekts. Un tāds ir beigu rezultāts [aizmainīšana uz Dalasu]. Kas zina, kā būtu, ja es negūtu šo savainojumu. Daudz kas varēja notikt. Man palikušas lieliskas atmiņas par Ņujorku, man pietrūkst pilsētas un fanu. Es lieliski pavadīju laiku,” noslēdza Porziņģis.

Tāpat Kristaps uzsvēra, ka tagad viņš kļuvis nobriedušāks. “Es pat teiktu stipri nobriedušāks. Esmu izgājis cauri daudzām lietām un daudz ko esmu sapratis. Laukumā, basketbolā un, it īpaši, uz ielas.”

Trīs sezonas Ņujorkā liepājnieks laukumā gājis 186 pamatturnīra spēlēs, atzīmējoties ar vidēji 17,8 punktiem, 7,1 atlēkušo bumbu un 1,3 piespēlēm.

Pieslēgties

Dienas fokusā

11/05/2021 08:12

Nepārspējamais Vestbruks kļūst par visu laiku labāko “triple-double” vācēju, Bertāns “uguņo” pēdējā ceturtdaļā komandas neveiksmē (VIDEO)

Latviešu basketbolists Dāvis Bertāns pirmdien guva 15 punktus Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta spēlē, bet Rasels Vestbruks kļuva par “triple-double” bagātāko spēlētāju līgas vēsturē, viņu pārstāvētajai Vašingtonas “Wizards” ciešot…