Porziņģis, Dončičs un “Mavericks” neļauj “Lakers” izcīnīt 11. uzvaru pēc kārtas (VIDEO)

Lebrons Džeimss, Kristaps Porziņģis, sportazinas.com
Lebrons Džeimss un Kristaps Porziņģis | Gary A. Vasquez-USA TODAY Sports

Latviešu basketbolista Kristapa Porziņģa pārstāvētā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komanda Dalasas “Mavericks” šonakt apturēja Losandželosas “Lakers” uzvaru gājienu.

“Mavericks” apspēlēja “Lakers” ar 114:100 (25:30; 34:32; 35:17; 20:21), pārtraucot pretinieku desmit uzvaru sēriju.

Porziņģis laukumā pavadītajās 27:49 minūtēs atzīmējās ar 15 punktiem (2p. 2/3, 3p. 3/8, s.m. 2/4) un sešām atlēkušajām bumbām. Šodien latvietis neizdarīja nevienu rezultatīvu piespēli, taču pārtvēra vienu bumbu. Tāpat viņam četras piezīmes un divas kļūdas, bet ar latvieti laukumā “Mavs” guva par 12 punktiem vairāk nekā ielaida.

Par “Mavericks” rezultatīvāko basketbolistu jau tradicionāli kļuva slovēņu brīnumbērns , kurš pretinieku grozā iemeta 27 punktus, izcīnīja deviņas bumbas zem groziem un desmit reizes asistēja komandas biedriem.

“Lakers” komandā līderu lomu, kā jau pienākas, uzņēmās Entonijs Deiviss (27 punkti + desmit atlēkušās bumbas) un Lebrons Džeimss (25 punkti, astoņas atlēkušās bumbas un deviņas piespēles).

Mača sākums nebija veiksmīgs Dalasai, jo komanda ātri nonāca iedzinējos ar -10. Otrajā ceturtdaļā “Mavericks” izdevās atspēlēties un pat izvirzīties vadībā, tomēr pirmais puslaiks noslēdzās ne par labu Porziņģa komandai – 59:62.

Viss mainījās pēc lielā pārtraukuma. Trešajā ceturtdaļā Dalasa iemeta divreiz vairāk punktu nekā pretinieki – 35:17, līdz ar ko pirms noslēdzošajām 12 minūtēm rezultāts bija 94:79. Pēdējā ceturtdaļā “Mavs” sasniedza simt gūto punktu atzīmi un mierīgi novadīja spēli līdz uzvarai.

Šo spēli klātienē apmeklēja “Mavericks” leģenda Dirks Novickis, kura vārdā Dalasā nosaukta iela.

Rietumu konferences labākajai komandai tas bija tikai trešais zaudējums šosezon, savukārt pirms spēles pret “Mavericks”, Losandželosas klubs izcīnījis desmit uzvaras pēc kārtas. “Lakers” palika pirmajā vietā Rietumos, bet Dalasa ar 13 uzvarām 19 cīņās ieņem ceturto pozīciju.

Nākamo spēli “Mavericks” aizvadīs naktī uz 4. decembri plkst. 2:30 pēc Latvijas laika, kad izbraukumā tiksies ar Ņūorleānas “Pelicans”