Porziņģis: Francija laukumā iznāks ar gatavību pāriet mums pāri

26/08/2023 19:28
Nokopēts
Kristaps Porziņģis

Svētdien gaidāmajā Pasaules kausa mačā, kurā Latvijas vīriešu basketbola izlase tiksies ar Franciju, favorīti būs francūži, taču Latvija tāpat cīnīsies par panākumu, sarunā ar žurnālistiem izcēla Latvijas basketbolists Kristaps Porziņģis.

Latvijas vīriešu basketbola izlase svētdien otrajā H apakšgrupas mačā, kas sāksies plkst.16.30 pēc Latvijas laika, tiksies ar Franciju. “Francija ir pieredzējusi komanda, kas būs favorīte šajā spēlē, bet mēs tāpat gribam uzvarēt. Gatavošanās posmā ir izdarīts maksimums, rīt ir jāsakrīt lietām mums par labu, un tad arī būs pārsteigums,” izcēla Porziņģis.

Kamēr latvieši Pasaules kausu sāka ar panākumu pār Libānu (109:70), Francija piektdien pirmajā spēlē ar 65:95 atzina Kanādas pārākumu. Porziņģis norādīja, ka francūžiem pašreizējā situācija rada papildu spiedienu. “Viņi iznāks laukumā uzvilkti un gatavi pāriet mums pāri, kas nenotiks. Kad nāks spēles beigas, es ticu, ka papildu spiediens var nostrādāt pret viņiem un, iespējams, no tā arī radīsies kaut kādas kļūdas. Mums aizsardzībā jebkurā gadījumā jābūt maksimālai cīņai. Tad ir jāpaveicas uzbrukumā, jāiekrīt mūsu metieniem,” viņš skaidroja.

Porziņģis atklāja, ka ārpus Latvijas izlases treniņiem turpinot rehabilitāciju un lielākoties laiku pavadot kopā ar komandu, kā arī viņš ir klātesošs gan visos treniņos, gan sapulcēs.  “Dažreiz arī izeju pastaigās, bet ir tāda situācija, ka īsti daudz nevar staigāt apkārt. Pēc vakardienas spēles gribēju pastaigāties, taču beigās man pagāja kāds laiciņš, kamēr es tiku līdz viesnīcai. Arī tur vienmēr ir cilvēki, kas gaida parakstus. Visu laiku var just atbalstu un fanātismu,” stāstīja Porziņģis.

“Arī sēžot tribīnēs, tu tāpat jūti līdzi komandas biedriem. Pirms turnīra ir ielikts nereāls darbs un gribas saņemt augļus. Rīt būs ļoti jaudīga spēle un vienā mačā var notikt jebkas, tāpēc mēģinām sagatavoties cik labi vien varam un uztaisīt pārsteigumu,” piebilda basketbolists.

Porziņģis nedaudz vairāk kā nedēļu līdz pasaules kausam pavēstīja, ka nepalīdzēs Latvijas valstsvienībai, jo iedzīvojies pēdas audu iekaisumā. Šobrīd viņš Latvijas izlases personāla uzraudzībā turpina rehabilitāciju. “Galvenais ir izvairīties no asām kustībām un sāpēm. Viss tiek kontrolēts un tiklīdz kaut kas parādās, vajag piebremzēt. Turpinu taisīt procedūras, kas ir nepieciešamas. Viss notiek pēc grafika, nekas sarežģīts, vienkārši pēda nedaudz vairāk ir jāatpūtina. Noteikti ir progress, tikai gribētos, lai tas ir ātrāk. Līdz sezonas sākumam noteikti būšu gatavs,” norādīja spēlētājs.

Pasaules kausa finālturnīrs no 25.augusta līdz 10.septembrim notiks Indonēzijā, Japānā un Filipīnās.

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām