Porziņģis gandrīz savāc ”double-double”, tomēr nespēj glābt Dalasu (VIDEO)

11/03/2020 04:51

Latviešu superzvaigzne Kristaps Porziņģis, Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) mačā pret Sanantonio ”Spurs” (27-36) komandu gūstot deviņus punktus un izcīnot 12 atlēkušās bumbas, šonakt gandrīz savāca ”double-double”, taču nespēja glābt Dalasas ”Mavericks” (39-27) no zaudējuma viesos (109:119) un otrās neveiksmes pēc kārtas.

Porziņģis laukumā pavadīja 37 minūtes un 56 sekundes, kuru laikā iemeta deviņus (2p. 3/7, 3p. 1/8) punktus, izcīnīja 12 atlēkušās bumbas (desmit aizsardzībā un divas uzbrukumā), kā arī izdarīja trīs rezultatīvas piespēles un bloķēja divus pretinieku metienus. Latvietis divreiz kļūdījās, četrreiz pārkāpa noteikumus un maču pabeidza ar negatīvu +/- rādītāju (-1).

”Mavericks” mača sākumā izvirzījās vadībā ar 7:3 un pirmās ceturtdaļas turpinājumā divreiz panāca +7, taču pirmo ceturksni pabeidza tikai ar divu punktu pārsvaru – 29:27. Otrās ceturtdaļas ievadā viesi palielināja savu pārsvaru līdz astoņiem punktiem un pirmā puslaika turpinājumā panāca +11, tomēr nekur tālu atrauties no Sanantonio nespēja. ”Mavericks” pabeidza pirmo puslaiku tikai ar piecu punktu pārsvaru – 59:54.

Lai gan trešās ceturtdaļas sākumā, veicot 8:0 izrāvienu, Dalasa palielināja savu pārsvaru līdz 13 punktiem, tās vidū ”Spurs” panāca neizšķirtu (71:71) un pirms pēdējā ceturkšņa atradās iedzinējas lomā tikai ar divu punktu starpību – 83:85. Turklāt ceturtās ceturtdaļas ievadā, veicot 18:5 izrāvienu, Sanantonio pārņēma vadību un panāca 11 punktu pārsvaru (101:90). Viesi neilgu brīdi pēc tam sadeldēja deficītu līdz trim punktiem, taču nespēja izglābties no zaudējuma un beigu beigās cieta neveiksmi ar 109:119.

Uzvarētājiem rezultatīvākais bija Lamarkuss Oldridžs, kurš guva 24 punktus. Tikmēr ar ”double-double”, iemetot 13 punktus un izdarot 12 rezultatīvas piespēles, izcēlās Demārs Derouzens. Savukārt ”Mavericks” rindās rezultatīvākais ar 38 punktiem bija Luka Dončičs, kura kontā arī astoņas rezultatīvas piespēles un septiņas atlēkušās bumbas. Kamēr 20 punktus pievienoja Tims Hārdevejs.

Dalasa šonakt piedzīvoja otro zaudējumu pēc kārtas un ļāva pretiniekiem pārtraukt divu zaudējumu sēriju. Ar bilanci 39-27 ”Mavericks” šobrīd ieņem septīto vietu Rietumu konferencē. Savukārt ”Spurs” ar bilanci 27-36 Rietumu konferencē atrodas par piecām pozīcijām zemāk nekā Dalasa.

Nākamo spēli ”Mavericks” aizvadīs jau naktī uz rītdienu (12. martu), savā laukumā pulksten 2:00 uzņemot vienu no Rietumu konferences spēcīgākajām komandām Denveras ”Nuggets” un cenšoties izvairīties no trešās neveiksmes pēc kārtas.