Porziņģis iedzīvojas kājas savainojuma un nepabeidz spēli ar “Pacers”

15/03/2017 08:46

Latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis otrdien guva kājas savainojumu, kamēr viņa pārstāvētā Ņujorkas “Knicks” komanda Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta mačā savā laukumā ar 87:81 (18:24, 24:28, 20:12, 25:17) pārspēja Indiānas “Pacers”, tādējādi pārtraucot trīs zaudējumu sēriju.

Porziņģis savainojumā iedzīvojās ceturtās ceturtdaļas pirmajā minūtē, kad sadursmē ar “Pacers” basketbolistu Montu Elisu traumēja kreisās kājas augšstilbu. Pēcāk latvietis laukumā vairs neatgriezās.

Dažādu veselības likstu dēļ Porziņģis iepriekš šosezon bija izlaidis desmit mačus.

Latvijas basketbolists otrdien laukumā pavadītajās 24 minūtēs iemeta 11 punktus. Porziņģis ar vāju metienu precizitāti grozā raidīja četrus no 11 divpunktniekiem un vienu no sešiem tālmetieniem.

Latvieša rēķinā šajā mačā arī trīs rezultatīvas piespēles, trīs atlēkušās bumbas, viena pārtverta piespēle, trīs bloķēti metieni, divas kļūdas un viena piezīme.

“Knicks” rindās rezultatīvākais ar 22 punktiem un 13 atlēkušajām bumbām bija Karmelo Entonijs, kurš pirmajā puslaikā iemeta tikai divus punktus, taču lieliski aizvadīja spēles beigas, nodrošinot mājiniekiem uzvaru. Vēl 16 punktus pievienoja Deriks Rouzs, bet ar 13 punktiem un 16 atlēkušajām bumbām atzīmējās spāņu debitants Villijs Ernangomess.

Savukārt “Pacers” labā Polam Džordžam 22 punkti un desmit bumbas zem groziem, kamēr 17 punktus un 12 atlēkušās bumbas pievienoja Mailzs Tērners.

Jau ar spēles sākumu Proziņģis bija diezgan aktīvs, bet pirmie divi viņa metieni nebija precīzi, taču trešais viņa raidījums, kas bija divu punktu vērtē, bija sekmīgs. Tomēr turpinājumā Latvijas basketbolistam ar metienu precizitāti nesekmējās, viņam aizmetot garām grozam vairākas reizes pēc kārtas.

Tikmēr “Knicks” mača sākums nebija pārāk veiksmīgs, bet pirmo ceturtdaļu mājinieki noslēdza ar astoņu punktu deficītu – 18:24. Savukārt otrās ceturtdaļas sākumā latvietis izmantoja lielisku Rona Beikera piespēli un trieca bumbu grozā no augšas, turklāt neilgu brīdi pēc tam viņš iemeta vēl divus punktus.

“Knicks” vienībai pirmajā puslaikā gan neizdevās lauzt cīņas gaitu, jo “Pacers” savu vadību noturēja, bet neilgi pirms lielā pārtraukuma Porziņģis realizēja savu pirmo trīspunktnieku. Kopumā Latvijas basketbolists grozam turpināja uzbrukt diezgan neprecīzi, lai gan otrā puslaika sākumā viņam vēl izdevās iemest pustālo metienu.

“Pacers” otrā puslaika sākumā panāca 13 punktu pārsvaru (57:44), tomēr Ņujorkas vienība neļāva tai iegūt lielāku vadību. Tieši trešajā ceturtdaļā “Knicks” izdevās lauzt cīņas gaitu, turklāt beidzot laukumā redzams bija Entonijs, kurš pirmajā puslaikā iemeta tikai divus punktus.

Noslēdzošās ceturtdaļas sākumā Porziņģis pēc sadursmes ar Elisu guva kreisās kājas augšstilba savainojumu. Latvietis vienatnē nebija spējīgs pamest laukumu, tomēr pēcāk izskatījās, ka viņš spēkus jau bija atguvis, taču tik un tā devās uz ģērbtuvēm un tā arī neatgriezās.

Tikmēr “Knicks” bija pārņēmusi vadību, turklāt, lielā mērā pateicoties Entonijam, izdevās iegūt pat desmit punktu pārsvaru – 84:74. Tomēr 69 sekundes līdz pamatlaika beigām “Pacers” bija samazinājusi atstatumu vairs tikai līdz pieciem punktiem (79:84). Tiesa, turpinājumā Ņujorkas vienībai izdevās nosargāt uzvaru.

“Knicks” ar 27 uzvarām 68 mačos atrodas Austrumu konferences kopvērtējuma 12.vietā, taču izslēgšanas turnīru tā var sasniegt vairs tikai teorētiski. Tikmēr “Pacers” ar 34 panākumiem 67 spēlēs ir šīs konferences sestajā pozīcijā.

Ceturtdien “Knicks” basketbolisti savā laukumā uzņems Bruklinas “Nets” komandu, bet pēc tam tiks uzsākta četru izbraukuma spēļu sērija, kas 25.martā noslēgsies pret Dāvja Bertāna pārstāvēto Sanantonio “Spurs”.