Porziņģis: Jābūt uzmanīgākam un gudrākam

26/03/2017 12:49

Latviešu talants Kristaps Porziņģis sestdien kārtējo reizi pārliecinājies, ka viņam jābūt uzmanīgākam un gudrākam, lai Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlēs ātri nesakrātu piezīmju normu.

Kā vēstīts, Porziņģis sestdien guva 12 punktus, bet viņa pārstāvētā Ņujorkas “Knicks” komanda ar 98:106 piekāpās Sanantonio “Spurs” vienībai, kuras rindās pēdējo pusotru minūti nospēlēja otrs latvietis turnīrā Dāvis Bertāns.

Porziņģis visu ceturto ceturtdaļu nospēlēja ar piecām piezīmēm, bet tāpat tajā pamanījās gūt desmit punktus. Tikmēr “Knicks” cita astoto neveiksmi pēdējās deviņās spēlēs, bet jau nākamajā mačā oficiāli var zaudēt izredzes iekļūt izslēgšanas spēlēs.

“Vienmēr cenšos būt agresīvs aizsardzībā, bet jāatrod balanss, lai nesapelnītu piezīmes. Jābūt uzmanīgākam un gudrākam,” pēc dueļa izteicās Porziņģis, kurš šosezon kādu laiku bija arī visas līgas līderis nopelnītajās piezīmes. “Pat ja spēle ir fiziska, tas nedrīkst atsaukties uz emocijām, jo tad pieņem sliktus lēmumus. Arī šodien pieļāvu kļūdas un jāmācās no tā.”

Porziņģis šosezon vidēji mačā nopelnījis 3,7 piezīmes un līgas kopējā statistikā šajā rādītajā viņam priekšā ir vienīgi Demarkuss Kazinss no Ņūorleānas “Pelicans”.

“Spurs” pirmajā puslaikā iekrāja 18 punktu handikapu 61:43, ko spēles trešajā ceturtdaļā gandrīz izsēja, ļaujot “Knicks” komandai atstarpi sadeldēt līdz 74:78. Tomēr paveikt brīnumu un uzvarēt vienu no NBA līderēm Ņujorkas klubs nespēja.

“Bijām atgriezušies spēlē un nebija tā, ka ceturtajā ceturtdaļā obligāti vajadzēja mest man,” Porziņģis skaidroja rezultatīvo noslēdzošo nogriezni. “Centos palīdzēt uzvarēt komandai.”

Abām komandām šī bija otrā savstarpējā tikšanās sezonā. Pirmajā cīņā 12.februārī, kas paliks Latvijas basketbola vēsturē, jo tajā pirmo reizi NBA spēlē aci pret aci tikās divi latvieši, negaidītu uzvaru ar 94:90 mājās svinēja “Knicks” vienība.

“Spurs” turpina cīņu par uzvaru NBA regulārajā čempionātā un savā konferencē. Sanantonio komanda ar 56 panākumiem 72 cīņās Rietumu konferencē un visā līgā ir otrajā vietā, zaudējot tikai Goldensteitas “Warriors”, kas izcīnījuši par diviem panākumiem vairāk.

Savukārt “Knicks” ar 27 uzvarām 73 cīņās atkāpusies uz 13.vietu Austrumu konferencē.

“Spurs” nākamo spēli aizvadīs pirmdien viesos pret NBA čempioni Klīvlendas “Cavaliers”, turklāt vēl dienu vēlāk tai pretim stāsies “Warriors”.

Savukārt “Knicks” pēc divām dienām savā laukumā tiksies ar Detroitas “Pistons”.