Porziņģis lūkos pēc pirmās uzvaras “burbulī”, agrajā latviešu derbijā tiksies arī Kurucs un Pasečņiks

02/08/2020 13:39

Naktī uz pirmdienu plkst. 04:00 pēc Latvijas laika Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārajā čempionātā, kas atsācies pēc vairāk nekā piecu mēnešu pārtraukuma, Kristapa Porziņģa pārstāvētā Dalasas “Mavericks” tiksies ar Fīniksas “Suns”. Tāpat šovakar plkst. 21:00 pēc Latvijas laika maču aizvadīs arī latviešu basketbolistu pārstāvētās Bruklinas “Nets” un Vašingtonas “Wizards”, uz laukuma vienam pret otru tiekoties Rodionam Kurucam un Anžejam Pasečņikam. Latviešiem tā būs otrā spēle pēc sezonas atsākšanās.

Jau ziņots, ka pirmajā spēlē pēc sezonas atsākšanās, mačā pret Hjūstonas ”Rockets” latviešu superzvaigzne Kristaps Porziņģis guva 39 punktus, aizvadot otro rezultatīvāko spēli savā NBA karjerā un savu rezultatīvāko maču ”Mavericks” sastāvā.  Latvietis savāca 16 atlēkušās bumbas un izdarīja divas rezultatīvas piespēles, taču nespēja glābt ”Mavericks” no zaudējuma papildlaikā ļoti rezultatīvā un cīņā (149:153).

Porziņģis šosezon vidēji laukumā pavadītajās 31,5 minūtēs atzīmējies ar 19,6 punktiem mačā. Kristapam arī vidēji 9,6 atlēkušās bumbas un 1,8 piespēles.

Fīniksas kluba rindās rezultatīvākais spēlētājs ar sezonā vidēji gūtiem 21,6 punktiem ir Devins Bukers, bet ne mazāk veiksmīgu sezonu ar 19,2 vidēji spēlē gūtiem punktiem aizvada Deandre Eitons. Savukārt “Mavericks” komandā rezultatīvākais basketbolists ir Luka Dončičs, kurš vidēji šosezon izcēlies ar 28,7 punktiem, 9,4 atlēkušajām bumbām un 8,7 piespēlēm. Porziņģis Dalasas rezultatīvāko spēlētāju sarakstā ieņem otro vietu.

”Suns” ar 66 spēlēs izcīnītām 27 uzvarām un 39 piedzīvotiem zaudējumiem šobrīd ieņem 13.vietu Rietumu konferencē, kamēr Dalasa ar 68 mačos izcīnītiem 40 panākumiem un 28 piedzīvotām neveiksmēm ieņem septīto vietu Austrumos.

Tāpat šovakar plkst. 21:00 pēc Latvijas laika laukumā dosies latviešu basketbolistu pārstāvētās Bruklinas “Nets” un Vašingtonas “Wizards”, aci pret aci tiekoties Rodionam Kurucam un Anžejam Pasečņikam.

Jau vēstīts, ka pirmajā sezonas turpinājuma spēlē Orlando esošajā Disnejlendā “Nets” ar rezultātu 118:128 piekāpās Orlando “Magic”. Kurucs šajā spēlē laukumā pavadīja 16 minūtes un 16 sekundes, kuru laikā guva septiņus punktus, izdarīja divas piespēles un izcīnīja sešas atlēkušās bumbas, kas bija labākais rezultāts komandā.

“Wizards”, savukārt, pirmajā regulārā čempionāta spēlē pēc sezonas atsākšanās piedzīvoja zaudējumu pret Fīniksas “Suns” ar rezultātu 112:125, taču Pasečņiks šajā mačā laukumā nedevās. Latviešu basketbolists devās laukumā visās ”Wizards” pārbaudes spēlēs pirms NBA sezonas atsākšanās, taču tikai vienā no pārbaudes mačiem nospēlēja vairāk par desmit minūtēm un pirmajā Vašingtonas spēlē pēc sezonas atsākšanās vietu sastāvā neizpelnījās.

Kurucs šosezon vidēji atzīmējies ar 4,2 punktiem mačā. Rodionam arī vidēji 2,6 atlēkušās bumbas un 38,2% realizēto trīspunktnieku. Tikmēr Pasečņiks, laukumā vidēji pavadot 16,9 minūtes, ticis pie vidēji 6 punktiem un 4,1 bumbām zem groziem.

Bruklinas vienībai sezonas turpinājumā nepalīdzēs liela daļa sastāva – Kevins Durants, Kairijs Ērvings, Spensers Dinvidijs, Deandrē Džordans, Torians Prinss, Niks Klakstons un Vilsons Čendlers. Savukārt “Wizards” sezonas turpinājumā nāksies iztikt bez visiem spožākajiem spēlētājiem – Džona Vola, Bredlija Bīla un Dāvja Bertāna. Sagaidāms, ka “Wizards”komandas līderi viņu prombūtnē būs Rui Hačimura, Trojs Brauns un Tomass Braients.

”Wizards” ar 65 spēlēs izcīnītām 24 uzvarām un 41 piedzīvotu zaudējumu šobrīd ieņem devīto vietu Austrumu konferences kopvērtējumā. Tikmēr “Nets” ar 65 mačos izcīnītiem 30 panākumiem un 35 piedzīvotām neveiksmēm patlaban ierindojas par vienu pozīciju augstāk, ieņemot astoto vietu Austrumos.

“Play-off” mači sāksies 17. augustā, bet sezona noslēgsies oktobra pirmajā pusē. 22 komandas katra aizvadīs vēl pa astoņiem mačiem, kam nepieciešamības gadījumā sekos “play-in” sacensības astoto un devīto vietu īpašniecēm, kā arī “play-off” klasiskajā formātā.