Porziņģis: Nejutos pārāk labi

08/11/2017 15:51

Ņujorkas “Knicks” zvaigzne Kristaps Porziņģis otrdien Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē pret Šarlotes “Hornets” spēlējis ar sliktu pašsajūtu, tomēr viņš un komandas biedri cīnījušies līdz galam, kas otro spēli pēc kārtas ļāva mača beigās atspēlēt iespaidīgu deficītu un izraut uzvaru.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka “Knicks” mājās ar rezultātu 118:113 (32:41, 26:28, 25:25, 35:19) pārspēja Šarlotes “Hornets” komandu, izcīnot trešo uzvaru pēc kārtas un sesto pēdējās septiņās spēlēs.

Porziņģis, kurš pirmdien tika atzīts par iepriekšējās nedēļas NBA Austrumu konferences labāko spēlētāju, šajā mačā guva 28 punktus, bet “Knicks” atspēlēja 15 punktu defīcītu.

“Ļoti līdzīga situācija iepriekšējai spēlei,” pēc mača atzina Porziņģis, kurš svētdien guva 40 punktus, bet “Knicks” mačā ar Indiānas “Pacers” izglābās no zaudējuma, lai gan trešās ceturtdaļas beigās vēl zaudēja ar 19 punktiem.

Tiesa, otrdienas cīņa latvietim mav bijusi viegla, jo viņš visu spēli juties slikti. Tas gan netraucēja viņam gūt 13 punktus pirmajās sešās cīņas minūtēs, kā arī iemest pēdējos septiņus no deviņiem savas komandas punktiem mača izskaņā.

“Šodien nejutos pārāk labi, tāpēc visu spēli man nācās cīnīties arī ar sevi,” laikraksts “The New York Post” citēja latvieti. “Beigās mēs spēlējām kā komanda, labi darbojāmies aizsardzībā. Mēs ne uz brīdi nepadevāmies, tāpēc tikām pie iespējas uzvarēt šo sīvo cīņu.”

Arī “Knicks” galvenais treneris Džefs Hornačeks jutis, ka Porziņģim šoreiz nav tā labākā pašsajūta, tāpēc viņš ceturtās ceturtdaļas pirmo daļu palicis uz rezervistu soliņa. “Izskatījās, ka Porziņģim nav tik daudz enerģijas kā parasti, taču tā kā rezervisti spēja mūs noturēt spēlē, tad varējām Kristapam dot vairākas ekstra minūtes atpūtai. Pēc tam jau viņš atgriezās laukumā un paveica savu darbu,” apmierināts bija treneris.

Porziņģis 109 sekundes pirms pamatlaika beigām ar tālmetienu izvirzīja “Knicks” vadībā (114:11), bet kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas 11 sekundes, latvietis ar caurgājienu uzbrukuma pēdējā sekundē panāca 116:113.

Latvieša sniegumu izcēla arī “Hornets” treneris Stīvs Klifords.

“Viņš ir tas spēlētājs, ar kuru sastāvā var kļūt par elites līmeņa komandu. Viņš ir uzbrukuma superzvaigzne, kuru nevar apstādināt spēlējot viens pret vienu,” uzskata Klifords.

Šosezon Porziņģis desmit spēlēs caurmērā ir guvis 30,0 punktus, kas ir otrs labākais rādītājs līgā pēc Milvoki “Bucks” spēlētāja Jaņņa Adetokunbo, kurš vidēji sametis 31,9 punktus spēlē.

Latvijas basketbolists sezonas pirmajās desmit spēlēs ir guvis 300 punktus, kas ir jauns “Knicks” komandas rekords. Porziņģis pārspējis Bernarda Kinga sasniegumu, jo viņš 1984./1985.gada sezonā pirmajos desmit mačos sameta 298 punktus, kamēr otrs labākais rādītājs līdz šim piederēja leģendārajam Patrikam Jūingam, kurš savulaik sezonu bija sācis ar 285 punktie pirmajos desmit mačos.

“Šis rekords nenozīmēs neko, ja mēs šosezon neiekļūsim izslēgšanas spēlēs,” Porziņģa teikto par rekordu citē ASV sporta medijs ESPN. “Ja turpināsim uzvarēt, bet es turpināšu darīt to, kas man jādara, tad sekos īstais atalgojums.”

Porziņģis šosezon septiņās no desmit spēlēm guvis 30 un vairāk punktus, pagājušā nedēļā divas reizes labojot savu rezultativitātes rekordu, kurš šobrīd ir 40 punkti spēlē.

Ar sešām uzvarām desmit spēlēs “Knicks” komanda otrdien pakāpās uz sesto vietu Austrumu konferencē, kamēr “Hornets” ar pieciem panākumiem 11 cīņās atrodama desmitajā pozīcijā.

Nākamajā cīņā “Knicks” jau trešdien viesosies pie Orlando “Magic”, kas arī desmit cīņās tikusi pie sešām uzvarām un ar šādu bilanci ir trešā Austrumos.