Porziņģis nežēlo bijušo klubu, ierādot vietu Bertānam un “Mavericks” (VIDEO)

02/04/2022 07:15
Kristaps Porziņģis

Aizvadītajā naktī Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) Kristaps Porziņģis un Vašingtonas “Wizards” ar rezultātu 135:103 sagrāva Dāvja Bertāna pārstāvēto Dalasas “Mavericks”. Abi latvieši vēl sezonas sākumā bija pretējās vienībās, bet februārī maiņas darījumā Porziņģis nonāca “Wizards” paspārnē un Bertāns devās uz “Mavericks” komandu. Šī spēle bija veltīta Latvijas tematikai un iegādājoties biļetes uz šo maču, skatītāji ieguva “Wizards” šalli Latvijas karoga krāsās.

Porziņģis laukumā pavadīja 29 minūtes un 52 sekundes, kuru laikā izcēlās ar 24 (1.p. 6/7; 2.p. 6/14; 3.p. 2/4) punktiem, deviņām atlēkušajām bumbām, četrām rezultatīvām piespēlēm, divām pārtvertām bumbām, vienu bloķētu metienu, divām piezīmēm, kā arī pozitīvu +/- rādītāju +12. Tikmēr Bertāns nospēlēja 10 minūtes un 23 sekundes, punktus negūstot (3.p. 0/1), iekrājot negatīvu +/- rādītāju -10.

Rezultatīvākais uzvarētājiem bija Kentaviuss Kaldvels-Pops, kurš tika pie 35 punktiem, bet japānis Rui Hačimura palīdzēja viņam un Porziņģim ar 21 punktu un piecām atlēkušajām bumbām. Vēl rezervists Deni Avdija pievienoja 14 punktus un trīs rezultatīvas piespēles.

“Mavericks” sastāvā kā ierasts labākais bija Luka Dončičs, kurš šoreiz maču noslēdza ar 36 punktiem, septiņām bumbām zem groziem un sešām rezultatīvām piespēlēm. Interesanti, ka vēl tikai Džeilens Bransons, kurš sameta 21 punktu, “Mavericks” rindās spēja gūt vairāk par 10 punktiem.

“Wizards” ar 34 uzvarām un 43 zaudējumiem Austrumu konferences turnīra tabulā ierindojas 11. pozīcijā, kamēr “Mavericks” ar 48 panākumiem 78 spēlēs Rietumu konferencē ieņem ceturto vietu.