Porziņģis par sagrāvju un trenera nenovērtēšanu, progresu un nepārtraukto smaidīšanu

15/02/2024 11:03
Nokopēts
Kristaps Porziņģis

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Bostonas “Celtics” spēlētājs Kristaps Porziņģis pēc izcīnītās uzvaras pār Bruklinas “Nets” dalījās iespaidos par spēli un sezonu kopumā.

Jau vēstīts, ka “Celtics” aizvadītajā naktī ar 136:86 sagrāva “Nets”, izcīnot sesto panākumu pēc kārtas. Porziņģis guva 15 punktus, taču viņš nospēlēja tikai nedaudz vairāk kā 16 minūtes – latvietis  pirmajā puslaikā iedzīvojās potītes savainojumā un trešajā un ceturtajā ceturtdaļā vairs laukumā neatgriezās. Porziņģis gan atzina, ka viņš bija gatavs atgriezties laukumā, ja vien būtu bijusi tāda nepieciešamība.

“Celtics” un “Nets” aizvadīja otro spēli divu dienu laikā, tostarp pirmajā savstarpējā duelī komandas tikās Bruklinā, bet aizvadītajā naktī – Bostonā. “Šī spēle par mums pateica ļoti daudz, šādos mačos nav viegli “ieiet”,” atzina Porziņģis. “Uzslavas pelnījis Džo [Mazulla, komandas galvenais treneris] un treneru korpuss, palīdzot mums sagatavoties, jo mums kā spēlētājiem varētu būt domas, ka esam mājās, viegli uzvarēsim. Iznācām laukumā un uzreiz spiedām kāju uz gāzes pedāļa un nepieļāvām vaļības – lieliski spēlējām aizsardzībā, komunicējām. Varbūt faniem diezgan kļuva garlaicīgi, jo diezgan ātri iekrājām lielu pārsvaru, bet, manuprāt, faniem arī šādas spēles ir jānovērtē.”

“Celtics” stūrmanim Mazullam aizvadītās nakts spēle bija īpaša, jo tā viņam bija 100. uzvara karjerā. “Redzot to, ko cilvēki par viņu domā, viņš ir nenovērtēts treneris. Cilvēki nenovērtē to, kāds Džo ir un kā viņš trenē, jo viņš ir ļoti jauns. Cilvēkiem patīk viņu vainot [pie mūsu neveiksmēm], jo esam talantīga komanda, bet viņš ir nenovērtēts treneris,” teica Porziņģis.

“Celtics” ar bilanci 43-12 ir NBA līdervienība, taču tagad priekšā ir Zvaigžņu spēles pārtraukums. Nākamo spēli Bostonas komanda aizvadīs vien 22. februārī. Lūkojoties uz sezonas noslēdzošo nogriezni, Porziņģis ir pārliecināts, ka komandai vēl ir vieta progresam. “Tas, kā līdz šim mums ir gājis, ir pavisam dabiski – ir viegli pateikt, ka pēc pirmajā un otrajā ceturtdaļā iegūta pārsvara mums ir jāiet un “jānogalina” spēle, bet izdarīt to ir grūtāk. Tāpēc visiem spēlētājiem laukumā ir jābūt vienotiem,” pauda Porziņģis.

“Bet šī spēle bija labs solis uz priekšu – nevienā momentā neatslābām, visi džeki deva pienesumu. Man patika, ka debitants Džordans Valšs visai ātri devās laukumā – tas mums palīdz saglabāt “asumu” visas spēles garumā. [Treneris] Džo ļoti labi proti lasīt šīs situācijas, viņš saprot spēlētāju psiholoģiju, īstajos brīžos veicot pareizās darbības, lai mēs turpinātu spēlēt augstā līmenī,” uzsvēra Porziņģis.

Arī pats latvietis līdz šim ir bijis līmenī – viņš 40 spēlēs izcēlies ar vidēji 20,2 punktiem, 6,9 atlēkušajām bumbām un 1,9 bloķētiem metieniem. “Kad šeit ierados, protams, zināju, ka šī ir čempiontitula kalibra komanda un galvenais mērķis ir uzvarēt. Varu teikt, ka šeit lietas tiek darītas citādāk, pēc daudz augstākiem standartiem nekā citās komandās, kurās esmu bijis. Kopumā šī ir ļoti augsta līmeņa organizācija, un mēs kā spēlētāji uzskatām un saprotam, ka katru nakti mums ir jābūt līmenī. Varētu izcelt dažādus mazus faktorus, bet es, atrodoties šeit, neesmu pārtraucis smaidīt. Patiešām izbaudu būt šādā organizācijā, spēlēt šādu fanu priekšā ir neticami.”

Porziņģim produktīvs puslaiks un neliela trauma, “Celtics” pilnībā iznīcina “Nets”

 

TOP notikumi
1
X
2
5
3.4
1.77
3.1
3.1
2.4
1.55
4.1
6
1.28
5.5
11
2.05
3.75
3.3
1.5
5
4.6
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām