Porziņģis par savainojuma iemeslu, savu lomu, Teitumu un Braunu

02/10/2023 20:54
Nokopēts
Kristaps Porziņģis

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Bostonas “Celtics” spēlētājs Kristaps Porziņģis NBA mediju dienā atskatījās uz nonākšanu Bostonā un aizvadīto vasaru, pastāstīja par savu veselības stāvokli, komentēja nepiedalīšanos Pasaules kausā un izteicās par lomu jaunajā komandā.

Jāatgādina, ka Porziņģis starpsezonā no Vašingtonas “Wizards” tika aizmainīts uz “Celtics” un spēlēs vienībā, kas ir viena no titula pretendentēm. Pēc tam basketbolists ar Bostonas vienību vienojās par līgumu uz vēl divām sezonām līdz 2026.gadam par aptuveni 60 miljoniem ASV dolāru.

“Esmu lielā sajūsmā. Visu vasaru biju sajūsmā par to, kas mani sagaida. Tagad, atrodoties šeit un sezonu sākot, esot vesels, man ir papildu motivācija un “dzirkstele”, lai aizvadītu patiešām lielisku gadu. Esmu Bostonā pavadījis jau dažas nedēļas, esmu ļoti priecīgs, mīlu šo pilsētu un organizāciju, visi mani ir uzņēmuši ar atvērtām rokām,” par līdz šim pavadīto laiku Bostonā sacīja Porziņģis.

“Augsta līmeņa spēlētāji,” Džeilenu Braunu un Džeisonu Teitumu vērtēja Porziņģis. “Viss viņu spēlē ir augstā līmenī. Nebūs vajadzīgs daudz laika, lai ar viņiem uzķertu ritmu. Mana spēle, manuprāt, papildinās viņu spēli. Es centīšos palīdzēt pavērt iespējas viņiem un es zinu, ka tas arī palīdzēs manam sniegumam un spēli padarīs vieglāku. Ar nepacietību gaidu [došanos ar Teitumu un Braunu laukumā].”

Jūtos lieliski, trenējos bez ierobežojumiem. Medicīniskais personāls izdarīja lielisku darbu, lai pirms treniņnomentes sākuma slodzes pakāpeniski paaugstinātu. Rīt nometne sākas, man viss ir pilnīgi kārtībā, esmu gatavs darboties,” savu veselības stāvokli komentēja latvietis.

Jāatgādina, ka Porziņģis pēdas audu iekaisuma dēļ nevarēja palīdzēt Latvijas valstsvienībai Pasaules kausa finālturnīrā “Domāju, ka tas sākās, jo vasaras laikā nomainīju apavus, tādēļ arī pēda kļuva ļoti jūtīga. Sākotnēji tam nepievērsu uzmanību, turpināju trenēties un spēlēt, jo tad sākās valstsvienības treniņnometne. Biju lieliskā formā, taču pēda man traucēja. Pastāstīju par to medicīniskajam personālam, kas man pateica, lai dažas dienas atpūšos,” atklāja Porziņģis.

“Galu galā tik īsā laikā nevarējām panākt tik lielu progresu, tāpēc arī gudrākais lēmums bija nepiedalīties [Pasaules kausā] un pirms sezonas sākuma pēdu sadziedēt. Jums tā varbūt nešķiet, bet man tas patiešām bija grūts lēmums nepārstāvēt savu valsti PK, tas mani patiešām sāpināja. Taču, neskatoties uz to, es zināju, ka tas bija pareizais solis, un tagad esmu gatavs par 100%,” par lēmumu nespēlēt Pasaules kausā teica Porziņģis.

“Esmu pārliecināts, ka savā karjerā esmu uz pareizās laika līnijas un lēnām eju savas karjeras “pīķī”. Mans ķermenis ir daudz nobriedušāks nekā tas bija 20 gadu vecumā. Es tāpat savā prātā vienmēr paturēju domu, ka visi mani “lielie” savainojumi, kas prasīja ilgāku rehabilitāciju, bija kontakta situācijās. Vienmēr strādāju, lai kļūtu vesels, un pagājušais gads tam bija labs piemērs – es varēju nospēlēt 70 spēles,” pagājušās sezonas nozīmi “Wizards” sastāvā izcēla Porziņģis. “Vairāk maču izlaidu slimību, nevis savainojumu dēļ. Šosezon no sevis sagaidu to pašu un mēģināšu būt laukumā visos mačos.”

“Nedomāju, ka man pašam kaut kas ļoti mainīsies, jo šie ir ļoti talantīgi puiši. Jāatceras mūsu spēlētāju vecumi – tam ir liela nozīme, jo ir viens lielais mērķis [čempiontituls] un savas personiskās lietas noliksim malā. Mēs atradīsim visam risinājumus. Mums ir daudz talanta, spēlētāji, kuri var gūt mežonīgi daudz punktu – vienu nakti tas var būt Drū [Holidejs], citā “JT” [Džeisons Teitums]. Man tas nav svarīgi, man svarīgākais ir tas, lai mēs kā komanda atrodam ritmu un ejam pretī tam, ko cenšamies izdarīt [izcīnīt čempiontitulu],” par iespējamo lomas samazināšanos teica “vienradzis”.

“Man patīk spēlēt abās [ceturtā un piektā numura] pozīcijās. Domāju, ka citiem piektajiem numuriem ir grūti mani nosegt. Līgā nav daudzu centru, kas spēlē postā – Žoels [Embīds], Nikola [Jokičs], viņi būtībā ir divi vienīgie, kas spēlē ar muguru pret grozu. Spēle ir citādāka, bet man tas nav svarīgi. Jā, aizsardzībā esmu efektīgāks, spēlējot tuvāk grozam, bet uzbrukumā es vienkārši centīšos atrast savu spēli,” pārliecināts bija liepājnieks.

TOP notikumi
1
X
2
5.78
4.35
1.54
1.49
4.34
6.52
4.15
3.34
1.95
1.33
-
2.85
2.55
-
1.42
3.75
-
1.2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām