Video. Porziņģis savā simtajā NBA spēlē gūst 21 punktu un palīdz “Knicks” pārtraukt zaudējumu sēriju

21/12/2016 07:20

Ņujorka, 21.dec., LETA. Latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis, aizvadot savu karjerā simto Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēli, otrdien guva 21 punktu un palīdzēja viņa pārstāvētajai Ņujorkas “Knicks” komandai savā laukumā ar 118:111 (20:24, 34:35, 30:28, 34:24) pieveikt Indiānas “Pacers”, pārtraucot trīs zaudējumu sēriju.

Porziņģis teicami nospēlēja tieši noslēdzošajā ceturtdaļā, kurā viņš guva desmit punktus, turklāt realizēja trīs svarīgus tālmetienus. Vēl trešajā ceturksnī “Knicks” atradās iedzinējos ar 15 punktu starpību.

Latviešu basketbolists šajā mačā laukumā pavadīja 33 minūtes, kuru laikā realizēja trīs no astoņiem divpunktniekiem, četrus no septiņiem tālmetieniem un trīs no četriem “sodiņiem”.

Tāpat Porziņģa rēķinā astoņas atlēkušās bumbas, viena rezultatīva piespēle, trīs bloķēti metieni, trīs kļūdas un divas piezīmes.

“Knicks” sastāvā ar 35 punktiem rezultatīvākais bija Karmelo Entonijs, bet 24 punktus pievienoja iepriekš divus mačus izlaidušais Deriks Rouzs.

Savukārt “Pacers” sastāvā pa 21 punktam iemeta Tadeuss Jangs un Mailss Tērners.

“Knicks” šo maču sāka atzīstami, pirmajās minūtēs izvirzoties vadībā ar 10:4, turklāt piektajā minūtē, realizējot tālmetienu, savus pirmos punktus guva arī Porziņģis, bet pāris minūtes vēlāk viņš guva vēl divus punktus. Turpinājums Ņujorkas komandai tik veiksmīgs vairs nebija, turklāt latvietim jau kārtējo spēli nesekmējās ar metienu precizitāti.

Savus nākamos punktus Porziņģis guva vien pirmā puslaika beigās, kad realizēja divus soda metienus, bet pirms tam viņš no spēles vairākas reizes bija neprecīzs. Tikmēr “Knicks” lielajā pārtraukumā devās ar piecu punktu deficītu – 54:59.

Lai arī Porziņģis otro puslaiku sāka salīdzinoši veiksmīgi un guva četrus punktus, tostarp pēc Rouza piespēles triecot bumbu grozā no augšas, “Pacers” izdevās atrauties un palielināt savu pārsvaru līdz 15 punktiem (81:66).

Tomēr tieši tad, kad Porziņģis bija uz rezervistu soliņa, “Knicks” basketbolistiem izdevās “atgriezties spēlē”, bet trešās ceturtdaļas beigās Entonijs realizēja tālmetienu un panāca vairs tikai 84:87. Viņš trešajā ceturksnī izcēlās ar 15 punktiem.

Ilgāku laiku pavadījis malā, latvietis laukumā atgriezās ceturtās ceturtdaļas ceturtajā minūtē. Vispirms viņš realizēja vienu no diviem “sodiņiem”, bet pēc tam ar svarīgu tālmetienu panāca neizšķirtu 99:99. Lai arī Porziņģim visu iepriekšējo maču diez ko nebija sekmējies ar metieniem, viņš septiņas minūtes līdz beigām ar vēl vienu precīzu trīspunktnieku izvirzīja “Knicks” vadībā – 103:101.

Ņujorkas komandai izdevās noturēt vadību, turklāt laukumā atgriezās rezultatīvi spēlējošais Entonijs, kurš neilgu brīdi vēlāk iemeta divus trīspunktniekus, bet vēl vienu pievienoja Porziņģis. Tas trīs minūtes līdz beigām ļāva “Knicks” panākt jau deviņu punktu pārsvaru – 114:105.

“Pacers” gan vēlējās lauzt cīņas gaitu, tomēr tas neizdevās, kas “Knicks” vienībai ļāva pārtraukt trīs zaudējumu sēriju.

Ar 28 spēlēs izcīnītiem 15 panākumiem “Knicks” komanda Austrumu konferences kopvērtējumā pacēlusies uz piekto vietu. Tikmēr “Pacers” ar 15 uzvarām 30 mačos ir šīs konferences devītajā pozīcijā.

Nākamo maču “Knicks” basketbolisti aizvadīs ceturtdien, kad uzņems Orlando “Magic” komandu.