Porziņģis: Sezonas sākumā man neradās tik daudz iespēju samest punktus, tādēļ tas mani ietekmēja

Kristaps Porziņģis, sportazinas.com
Kristaps Porziņģis | Foto: Jerome Miron-USA TODAY Sports

Latvijas basketbola zvaigzne , kurš ikdienā pārstāv Nacionālās basketbola asociācijas () komandu Dalasas “Mavericks”, sarunā ar raidījumu “Ūdenszeļļi” pastāstīja par savu pirmsspēles rutīnu, 2019./2020. gada sezonu un citām lietām. 

Porziņģis iesāka: “Ir mazliet jocīgi, ka sanāk tik daudz agrās spēles, jo nesanāk ierastais rīta treniņš. Ja godīgi, tad es dodu priekšroku agrajām spēlēm, jo pēc mača vari atpūsties. Man tā nekad nav bijusi problēma, jo arī Spānijā bieži man bija spēles no rīta. Es jūtu, ka pretinieki vienmēr iesāk spēli lēnāk un man tas patīk, jo arī Latvijā var redzēt spēles.” 

“Man kā metienu bloķētājam vienmēr kāds “pārdankos” pāri, tur nav variantu. Manuprāt, tā ir daļa no spēles un tur nav baigi par ko pārdzīvot,” sacīja latvietis. 

“Mavericks” basketbolists pauda prieku par Anžeja Pasečņika debiju NBA: “Esmu patīkami pārsteigts par Pasečņiku. Uzreiz pēc debijas spēles viņam piezvanīju un apsveicu. Dāvis Bertāns arī ļoti labā līmeni spēlē. Novēlu, lai Anžejam izdodas noturēties un, lai ir veiksmīga karjera.” 

“Marks Kjūbans vienmēr ir iesaistīts visos procesos, kas saistīti ar komandu. Viņš vienmēr visu zina un spēles laikā dod padomus. Tas man ir neierasti, bet domāju, ka tas ir labi. Var redzēt, ka viņam patīk basketbols un viņš grib uzvarēt,” par komandas īpašnieku izteicās Porziņģis. 

Kristaps ieskicēja šīs sezonas lielākos klupšanas akmeņus: “Sezonas sākumā man neradās tik daudz iespēju samest punktus, tādēļ tas mani ietekmēja. Man negāja uzbrukums, bet es centos neļaut tam ietekmēt arī spēli aizsardzībā.” 

“Visgrūtāk pēc traumas bija atgriezties spēles ritmā, pati spēles sajūta bija ļoti dīvaina. Pirmssezonā likās, ka viss būs labi un spēlē metīšu 30 punktus, bet īstenībā NBA mačā ir citādāk. Ir jāsajūt spēles garša un tad to var darīt,” turpināja “Vienradzis.” 

Porziņģis pastāstīja par savu pirmsspēles iesildīšanās rutīnu: “Pirms spēlēm es parasti uztaisu ātrās procedūras, ja kaut kas sāp. Tad eju iesildīties – dažreiz dodos uz svaru zāli un cilāju svarus, ja tas ir pieejams. Vairs pirms spēles nedodos uz metienu iesildīšanos. Es parasti eju 20 minūtes pirms spēles un gatavojos, jo man nepatīk iesildīties un tad atkal visu pa jaunu darīt. Pēc tam mums vēl ir tikšanās ar komandu, kurā izejam cauri pretinieku komandas video un sarunājam, kā spēlēsim.” 

Porziņģis aizvadītajā naktī izlaida jau desmito spēli pēc kārtas, lai arī tika prognozēts, ka viņš laukumā varētu atgriezties šajā vai jau iepriekšējā mačā. Latvietis 1. janvāra mačā pret OklahomasitijasThunder” sajuta sāpes celī un pēc tam apslima. Joprojām nav skaidrības, kad latvietis atkal varēs atgriezties laukumā. 

Porziņģis šosezon vidēji laukumā pavada 31,2 minūtes, kuru laikā caurmērā izceļas ar 17,3 gūtiem punktiem, 9,4 atlēkušajām bumbām, 1,5 rezultatīvām piespēlēm, kā arī 2,1 bloķētu metienu. 

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par