Porziņģis tiek pietaupīts, ”Mavericks” perfekti noslēdz izbraukumu (VIDEO)

04/12/2019 05:35

Latviešu superzvaigzne Kristaps Porziņģis, pavadot laukumā līdz šim mazāko laiku Dalasas ”Mavericks” sastāvā kādā no Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlēm, šonakt guva septiņus punktus un palīdzēja sevis pārstāvētajai komandai mājās ar 118:97 sakaut Ņūorleānas ”Pelicans”.

Porziņģis šonakt pavadīja laukumā tikai 17 minūtes un 34 sekundes, kuru laikā guva septiņus punktus (1p. 2/2, 2p. 1/8, 3p. 1/3), izcīnīja sešas atlēkušās bumbas, kā arī bloķēja piecus pretinieku metienus un atdeva vienu rezultatīvu piespēli. Tāpat viņš vienreiz kļūdījās, četrreiz pārkāpa noteikumus un ieguva sliktāko +/- rādītāju komandā (-13).

”Pelicans” pirmās ceturtdaļas sākumā izvirzījās vadībā ar septiņu punktu pārsvaru (13:7), taču viesi nedaudz vēlāk panāca izlīdzinājumu un pirmoreiz mačā pārņēma vadību – 15:14. Abas komandas otro ceturksni sagaidīja pie neizšķirta rezultāta (24:24).

Otrās ceturtdaļas ievadā Ņūorleāna, gūstot 11 punktus pēc kārtas, panāca sev 35:24 vadību, bet pirmā puslaika turpinājumā ”Mavericks” atjaunoja uz tablo neizšķirtu rezultātu (41:41) un līdz pārtraukumam pat ieguva sešu punktu pārsvaru – 59:53.

Lai gan trešā ceturkšņa vidū Dalasa panāca desmit punktu handikapu (71:61), pirms pēdējās ceturtdaļas mājinieki vairākkārtīgi samazināja rezultāta starpību līdz četriem punktiem un atgrieza intrigu. Tiesa trešā ceturkšņa beigās ”Mavericks” guva septiņus punktus pēc kārtas un izšķirošo ceturtdaļu sagaidīja ar deviņu punktu pārsvaru – 84:75.

Turklāt pēdējā ceturkšņa sākumā viesi veica 6:0 izrāvienu un nostiprināja savu handikapu (90:75). Savukārt pamatlaika izskaņā Dalasa divreiz panāca pat 23 punktu pārsvaru un beigu beigās svinēja pārliecinošu panākumu ar 118:97, noslēdzot trīs spēļu izbraukuma sēriju ar perfektu bilanci un izcīnot astoto uzvaru pēdējos deviņos mačos.

”Mavericks” rindās ar 33 gūtiem punktiem rezultatīvākais bija slovēnis Luka Dončičs, kurš 28 minūšu laikā savāca arī 18 atlēkušās bumbas un izdarīja piecas rezultatīvas piespēles. Tikmēr pretinieku sastāvā labākais bija Brendons Ingrems, kurš iemeta 24 punktus un veica sešas rezultatīvas piespēles.

Dalasa 20 spēlēs šosezon ir izcīnījusi jau 14 uzvaras un piedzīvojusi tikai sešus zaudējumus, kas Porziņģa pārstāvētajai komandai šobrīd ļauj ieņemt augsto ceturto vietu Rietumu konferencē. Tikmēr ”Pelicans” ar 21 mačā izcīnītiem tikai sešiem panākumiem un piedzīvotām 15 neveiksmēm šajā pašā konferencē patlaban ieņem priekšpēdējo vietu.

Nākamo spēli ”Mavericks” aizvadīs jau naktī uz rītdienu (5. decembri), kad pulksten 3:30 pēc Latvijas laika savā laukumā uzņems piecus zaudējumus pēdējās astoņās spēlēs piedzīvojušo Minesotas ”Timberwolves” un uzsāks trīs mājas spēļu sēriju.