Porziņģa fantastiskais sniegums neļauj apturēt iespaidīgo “Trail Blazers” (VIDEO)

12/08/2020 04:17

Latviešu superzvaigzne Kristaps Porziņģis šonakt, uguņojot pirmajā un trešajā ceturtdaļā, Nacionālās basketbola asociācijās (NBA) spēlē pret Portlendas ”Trail Blazers” guva 36 punktus un aizvadīja vienu no iespaidīgākajiem mačiem savā NBA karjerā, taču nespēja glābt sevis pārstāvēto Dalasas ”Mavericks” no zaudējuma ar 131:134.

Uzvarētāju sastāvā fantastisku maču aizvadīja Damians Lilards, kurš guva 61 punktu un atkārtoti aizvadīja savas NBA karjeras rezultatīvāko spēli. Turklāt Lilards savam kontam pievienoja arī piecas atlēkušās bumbas un astoņas rezultatīvas piespēles.

Portlenda šobrīd ielauzusies Rietumu konferences astotajā vietā un sevi nopietni pieteikusi cīņai par vietu “play-off”.

Porziņģis šoreiz laukumā pavadīja 35 minūtes un 36 sekundes, kuru laikā guva 36 punktus (1p. 5/6, 2p. 5/8, 3p. 7/9). Latviešu basketbolists pirmo reizi karjerā realizēja septiņus tālmetienus vienā NBA mačā un uzstādīja jaunu vienā spēlē iemesto trīspunktnieku rekordu. Līdz šim Kristaps četrās spēlēs bija iemetis sešus tālmetienus.

Tāpat Porziņģis mačā pret ”Trail Blazers” izcīnīja arī sešas atlēkušās bumbas, bloķēja divus pretinieku metienus, kā arī pieļāva divas kļūdas un nopelnīja sešas piezīmes. Neskatoties uz to, ka ”Mavericks” šonakt piedzīvoja zaudējumu, latvietis maču noslēdza ar pozitīvu +/- rādītāju (+1), kas bija piektais labākais rādītājs Dalasas sastāvā.

Porziņģim pirmajā ceturtdaļā demonstrējot ļoti rezultatīvu sniegumu un gūstot 16 punktus, ”Mavericks” veica 11:2 izrāvienu un panāca astoņu punktu pārsvaru (31:23), taču Portlenda pirmā ceturkšņa pēdējās trīs minūtēs izdarīja 15:0 izrāvienu un pabeidza pirmo ceturtdaļu ar septiņu punktu pārsvaru – 38:31. Lai gan otrā ceturkšņa ievadā Dalasa veica 6:0 izrāvienu un samazināja rezultāta starpību līdz minimumam (37:38), ”Trail Blazers” pirmā puslaika turpinājumā, izdarot 13:4 izrāvienu, panāca desmit punktu pārsvaru (51:41) un, dodoties pārtraukumā, atradās vadībā ar 66:58. Porziņģis otrajā ceturtdaļā ar gūtiem punktiem neizcēlās.

Toties trešajā ceturtdaļā Porziņģis iemeta 14 punktus un sasniedza 30 gūto punktu atzīmi. Latviešu basketbolists palīdzēja ”Mavericks” pēc nonākšanas iedzinējas lomā ar deviņiem punktiem pirmo reizi kopš pirmā ceturkšņa beigām atjaunot līdzsvaru uz tablo (86:86) un mirkli vēlāk atgūt vadību – 89:86. Tiesa trešās ceturtdaļas izskaņā Portlenda veica 12:6 izrāvienu un pārņēma vadību pirms izšķirošā spēles nogriežņa – 98:95. Pēdējā ceturkšņa ievadā, izdarot 11:1 izrāvienu, Dalasa atguva vadību un panāca sešu punktu pārsvaru (106:100). ”Mavericks” lielāko daļu ceturtās ceturtdaļas atradās nelielā vadībā, taču pamatlaika izskaņā ”Trail Blazers” vairākas reizes panāca izlīdzinājumu un, mačā galotnē Porziņģim sasniegtās piezīmju normas dēļ neatrodoties vairs laukumā, izrāva panākumu ar 134:131.

Tikmēr ar 26 punktiem izcēlās Porziņģa bijušais komandas biedrs Karmelo Entonijs. Savukārt Dalasas rindās rezultatīvākais bija 36 punktus guvušais Porziņģis, bet 25 punktus pievienoja Luka Dončičs, kurš izdarīja arī desmit rezultatīvas piespēles un izcēlās ar “double-double”.

“Mavericks” pēc divām izcīnītām uzvarām šonakt piedzīvoja neveiksmi un zaudēja izredzes pakāpties augstāk par septīto vietu Rietumu konferencē. Līdz ar to Dalasa izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā, visticamāk, tiksies ar Losandželosas “Clippers” komandu.

Regulārajā sezonā ”Mavericks” vairs atlikusi tikai viena spēle. Pēdējā regulārā čempionāta mačā Dalasa 13. augustā pulksten 23:00 pēc Latvijas laika tiksies ar līgas šobrīd ”karstāko” komandu Fīniksas ”Suns”, kas sešās spēlēs pēc sezonas atsākšanās nav piedzīvojusi nevienu zaudējumu.