Porziņģa un Dončiča šovs – abi kopā salādē 54 punktus un sarūgtina pretiniekus (VIDEO)

27/02/2020 07:31

Latvijas basketbola zvaigzne Kristaps Porziņģis trešdien Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē guva 28 punktus un palīdzēja savai komandai Dalasas “Mavericks” izcīnīt uzvaru. “Mavericks” viesos ar 109:103 (36:20, 23:29, 29:28, 21:26) uzvarēja Sanantonio “Spurs”.

Porziņģis laukumā pavadīja 29 minūtes un 19 sekundes, kuru laikā grozā raidīja četrus no sešiem divpunktu un četrus no astoņiem trīspunktu metieniem, kā arī realizēja astoņus no desmit “sodiņiem”.

Tāpat viņš izcīnīja 12 atlēkušās bumbas, kas Kristapam ļāva sakrāt “double-double”, atdeva vienu rezultatīvu piespēli, divreiz pārtvēra bumbu, trīs reizes bloķēja pretinieku metienu, pieļāva divas kļūdas, nopelnīja četras personīgās piezīmes, bet “Mavericks” ar liepājnieku laukumā guva par 16 punktiem vairāk nekā ielaida, kas bija otrs labākais rādītājs komandā.

Porziņģis pirmajā ceturtdaļā izcēlās ar 16 punktiem, kas viņam bija otrs karjeras rezultatīvākais sniegums. Iepriekš viņš 2017.gadā mačā pret Indianas “Pacers” 12 minūšu laikā spēja iemest 17 punktus. Trešdienas duelī Porziņģis bija rezultatīvākais “Mavericks” basketbolists.

Vēl sešas minūtes pirms pamatlaika beigām Dalasa bija iedzinējos ar 89:90, taču tad ar trīspunktnieku 92:90 panāca Dorians Finnijs-Smits. Mača turpinājumā “Spurs” atkal pietuvojās, panākot 96:96, taču Porziņģis ar diviem punktiem un sodu izvirzīja savu vienību vadībā ar 99:96. Latvietis pēc 40 sekundēm iemeta arī tālmetienu (102:96) un uzsāka svarīgu izrāvienu, ko veiksmīgi turpināja viņa komandas biedri. Porziņģis spēles izskaņā paveica nozīmīgu darbu, lai “Mavs” šo spēli uzvarētu.

“Mavericks” komandā vēl 26 punktus guva Luka Dončičs, kurš arī izcīnīja desmit atlēkušās bumbas un atdeva 14 rezultatīvas piespēles. Slovēnim šī bija jau 21.reize karjerā, kad viņš izcēlies ar “triple-double”.

“Spurs” vienībā 28 punktus iemeta Demars Derozans, bet vēl 14 pievienoja Marko Belinelli.

Nākamā spēle Dalasai paredzēta 29. februārī plkst. 3:00 viesos pret Maiami “Heat”. “Mavs” pēdējo piecu spēļu laikā ir uzvarējusi četras reizes.