Porziņģim bloķēto metienu “jūra” uzvarā pret “Cavaliers” (VIDEO)

04/11/2019 04:53

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA), šonakt latviešu superzvaigznei Kristapam Porziņģim gūstot 18 punktus un slovēņu jaunajam talantam Lukam Dončičam savācot vēl vienu “triple-double”, Dalasas “Mavericks” viesos ar 131:111 saplosīja Klīvlendas “Cavaliers”.

Porziņģis šoreiz laukumā pavadīja 31 minūti un astoņas sekundes, kuru laikā guva 18 punktus (1p. 0/0, 2p. 3/8, 3p. 4/6), kā arī izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas un bloķēja sešus metienus. Latviešu basketbolistam pietrūka viena bloķēta metiena, lai atkārtotu savu NBA karjeras rekordu vienā spēlē nobloķēto metienu skaita ziņā. Tāpat Porziņģis šonakt pārtvēra arī vienu bumbu, pieļāva trīs kļūdas, nopelnīja četras piezīmes un ieguva pozitīvu +/- rādītāju (+1).

Latviešu basketbolists pirmajās piecās spēlēs pēc atgriešanās laukumā vidēji bija iemetis 21 punktu, savācis astoņas atlēkušās bumbas un izdarījis 2,6 piespēles.

“Mavericks” mača ievadā trīsreiz izvirzījās vadībā, taču mājinieki pavisam drīz, gūstot sešus punktus pēc kārtas, pirmoreiz nonāca vadībā (7:6) un mazliet vēlāk panāca sev četru punktu pārsvaru – 10:6. Lai gan nedaudz vairāk nekā piecas minūtes līdz pirmās ceturtdaļas beigām “Cavaliers” ieguva astoņu punktu handikapu (23:15), Dalasa pirmā ceturkšņa beigās veica 8:0 izrāvienu un pārņēma vadību – 31:28. Neskatoties uz to, ka “Mavericks” pirmajā ceturtdaļā iemeta 31 punktu, Porziņģis pirmajā ceturksnī ar gūtiem punktiem neizcēlās.

Realizējot divus tālmetienus, otrās ceturtdaļas sākumā Dalasa divreiz panāca piecu punktu pārsvaru, bet laukuma saimnieki atbildēja ar deviņiem pēc kārtas gūtiem punktiem un pēc otrajā ceturksnī nospēlētām nedaudz vairāk nekā trim ar pusi minūtēm atguva vadību (40:36). Pēc nedaudz vairāk nekā minūtes Porziņģis guva savus pirmos punktus mačā un samazināja rezultāta starpību līdz viena precīza metiena no spēles tiesai – 38:40. Savukārt pirmā puslaika turpinājumā, trāpot divus tālmetienus, latvietis palīdzēja viesiem pārņemt vadību (46:43) un panākt sešu handikapu – 54:48.

Kaut gan otro puslaiku “Mavericks” uzsāka, atrodoties vadībā ar piecu punktu pārsvaru (58:53), Klīvlenda pavisam drīz to sadeldēja un atjaunoja uz tablo līdzsvaru – 59:59. Nākamajās pāris minūtes abas komandas vairākkārt pabija vadībā, taču trešās ceturtdaļas otrajā daļā Dalasa veica 11:0 izrāvienu un ieguva 10 punktu handikapu (86:76). Tiesa “Cavaliers” veiksmīgāk aizvadīja trešā ceturkšņa pašas beigas un pirms pēdējās ceturtdaļas samazināja rezultāta starpību līdz četriem punktiem – 90:86.

Pēdējā ceturkšņa sākumā, gūstot 14 punktus un ļaujot pretiniekiem atbildēt tikai ar diviem, “Mavericks” veica izšķirošo izrāvienu un panāca 16 punktu pārsvaru (109:93). Mājinieki nespēja atgūties no piedzīvotā trieciena pēdējās ceturtdaļas ievadā un bija spiesti samierināties ar līdz šim smagāko zaudējumu sezonā – 111:131. Tikmēr Dalasa izcīnīja pārliecinošāko uzvaru šosezon un svinēja ceturto panākumu aizvadītajās sešās spēlēs.

Uzvarētāju rindās savu sezonas trešo “triple-double” savāca Dončičs, kurš guva 29 punktus, izdarīja 15 rezultatīvas piespēles un savāca 14 atlēkušās bumbas. Tikmēr Klīvlendas sastāvā 29 punktus guva Kevins Lavs, bet ar 17 punktiem viņam piebalsoja Džordans Klārksons.

Nākamo spēli “Mavericks” aizvadīs 7. novembrī, kad pulksten 3:30 savā laukumā uzņems vienu no Austrumu konferences vājākajām komandām Orlando “Magic”.