Porziņģis un “Wizards” lūkos pārtraukt ieilgušo zaudējumu sēriju

17/12/2022 14:11
Kristaps Porziņģis

Šovakar Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) plkst. 23:00 pēc Latvijas laika Kristapa Porziņģa pārstāvētā Vašingtonas “Wizards” izbraukumā spēkosies ar Losandželosas “Clippers”, lūkojot pārtraukt astoņu spēļu zaudējumu sēriju. Tikmēr Dāvja Bertāna Dalasas “Mavericks” izbraukumā tiksies ar Klīvlendas “Cavaliers”.

“Clippers” – “Wizards”

“Wizards” iepriekšējā mačā ar rezultātu 128:141 piekāpās Denveras “Nuggets”. Porziņģis piektdienas spēlē nepiedalījās, jo guva savainojumu pirmdienas mačā pret Bruklinas “Nets”. Latvietis izcēlās ar 20 punktiem, taču nepilnas četras minūtes līdz trešās ceturtdaļas beigām pameta laukumu muguras sāpju dēļ un spēlē vairs neatgriezās. Tieši šīs traumas dēļ latvietis nedevās laukumā pret Denveras basketbolistiem.

Pirms spēles ar “Clippers” publicētajā sākotnējā traumu ziņojumā Porziņģis nav minēts, kas nozīmē, ka latvietis būs pieejams komandai gaidāmajā duelī. Kristaps, kurš atgriezīsies “Wizards” ierindā pēc vienas spēles izlaišanas, šosezon laukumā devies 27 mačos, kuros izcēlies ar vidēji 22,6 punktiem, 8,9 atlēkušajām bumbām un 2,6 piespēlēm.

“Wizards”, kas ar bilanci 11-18 ieņem 12.vietu Austrumu konferencē, ir piedzīvojuši astoņus zaudējumus pēc kārtas un šovakar centīsies pārtraukt neveiksmīgo sēriju. Tikmēr “Clippers”, kas izcīnījusi trīs uzvaras pēdējos četros mačos, šobrīd ar 17 panākumiem 31 duelī ierindojas astotajā pozīcijā Rietumos.

“Cavaliers” – “Mavericks”

Tikmēr naktī uz svētdienu 03:00 pēc Latvijas laika Dāvja Bertāna pārstāvētā Dalasas “Mavericks” izbraukumā tiksies ar Klīvlendas “Cavaliers” basketbolistiem, lūkojot pagarināt uzvaru sēriju.

Iepriekšējā spēlē “Mavericks” ar rezultātu 130:110 savā laukumā pārspēja Portlendas “Trail Blazers”, atgriežoties uz uzvaru takas pēc iepriekšējā mačā piedzīvotā zaudējuma. Bertāns spēlē nepiedalījās saslimšanas dēļ un, pretēji Porziņģim, pagaidām vēl joprojām atrodas nepieejamo spēlētāju sarakstā. Viņa gatavība spēlei pret “Cavaliers” šobrīd tiek raksturota kā “apšaubāma”. Bertāns šosezon nav izpelnījies lielu lomu “Mavericks” spēlētāju rotācijā. Viņš nospēlētajos 11 mačos vidēji laukumā bijis 7,5 minūtes, gūstot 3,3 punktus, grozam no tālmetienu līnijas uzbrūkot ar 36% precizitāti.

Neapšaubāms Dalasas komandas līderis ir Luka Dončičs, kurš caurmērā izcēlies ar 33 punktiem, 8,4 atlēkušajām bumbām un 8,7 rezultatīvām piespēlēm. Slovēnim ar 16,6 punktiem un 7,6 atlēkušajām bumbām seko Kristians Vuds, bet tik pat vidēji punktus spēlē gūst arī Spensers Dinvidijs (16,6). Tikmēr “Cavaliers” vienībā labākais spēlētājs šosezon ir Donovans Mičels, kurš caurmērā atzīmējies ar 29,2 punktiem, četrām atlēkušajām bumbām un 4,7 piespēlēm.