Porziņģis uzņems skandalozās Bolu ģimenes pārstāvi

12/12/2017 17:58
Nokopēts
porzingis, sportazinas

Jau šonakt Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) Ņujorkas “Knicks” un Kristapam Porziņģim paredzēta pirmā tikšanās šosezon ar Losandželosas “Lakers” vienību, kur spēlē arī skandalozās Bolu ģimenes viena no atvasēm Lonzo Bols.

“Lakers” talanta ziņā tiek uzskatīta par ļoti daudzsološu veidojumu. Komandā ir jau pieminētais Bols, kurš ir šīs vasaras drafta otrais numurs. Jāpiemin arī Brendons Ingrams, kurš ar otro numuru tika draftēts gadu iepriekš un Džūliuss Rendls, kuru 2014.gadā draftēja ar septīto numuru, bet savu potenciālu realizēt viņam liegušas traumas. Un Kails Kuzma, kuru šogad izvēlējās pirmās kārtas beigās.

Uz Brūklinas “Nets” vasarā tika aizmainīts Diandželo Rassels (un Timofejs Mozgovs), kas skaidrojams ar Bola izvēlēšanos draftā. “Lakers” pretī saņēma Brūku Lopesu un Kuzmu (27.kārtas izvēle piederēja “Nets”). Tiesa, lai arī kādu fonu Bolam radījis viņa tēvs Lavārs, viņš netiek uzskatīts par labāko pirmgadnieku pat savā komandā, šo titulu vairākiem ekspertiem atvēlot Kuzmam, kuram vidēji spēlē 16 gūti punkti un 6,7 atlēkošās bumbas.

Arī Bola statistika ir atzīstama – 8,6 punkti, 7,1 rezultatīvas piespēles un 6,8 atlēkošās bumbas. Tiesa, vislielāko kritiku viņš izpelnās par savu pieticīgo spēli uzbrukumā. Metienus no spēles viņš realizē ar 31% precizitāti…

Savu pienesumu dod arī aizsargs Džordans Klārksons, ar kuru vasarā “Lakers” parakstīja četru gadu līgumu par kopējo summu 50 miljoniem ASV dolāru, bet spēles viņš uzsāk no rezervistu soliņa. Tiesa, dara to produktīvi, vidēji laukumā pavadītajās 22 minūtēs izceļoties ar 15,2 gūtajiem punktiem. Tāpat jāuzmanās no aizsarga Kentaviusa Kaldvela-Poupa, kurš iet starta pieciniekā un vidēji pretiniekus sarūgtina ar 13,7 gūtajiem punktiem.

Ko “Knicks” var likt pretī? “Madison Square Garden” sniegto atbalstu un Kristapu Porziņģi. Skaidrs, ka šī spēle raisījusi lielu ažiotāžu. Pirmkārt, tā ir gandrīz katru vakaru, kad uz MSG dēļiem dodas “Knicks”, otrkārt, arī Ņujorka vēlas redzēt, uz ko ir spējīgs Bols un pārējie Losandželosas talanti.

Aizvadītajā spēlē pret “Hawks” Porziņģis pēc teju mēneša pārtraukuma atkal sasniedza 30 gūto punktu atzīmi. Lai arī daudzviet izskanējušas runas, ka Porziņģis, salīdzinot ar sezonas sākumu, ir nometis apgriezienus, tas vairāk skaidrojams ar to, ka sākumā neviens negaidīja no slaidā latvieša tik iespaidīgu sniegumu. Tas vēljoprojām ir iespaidīgs, jo caurmērā viņš izcēļās ar 25,5 punktiem un bloķē divus pretinieku metienus.

Šobrīd savainojumu ārstē Tims Hārdevejs, kurš pēdējā laikā bija ieņēmis otrās vijoles lomu aiz Porziņģa. Latvietim palīdz kā var turks Enes Kanters (13,4p +10,3atl.b.) un Kortnijs Lī (12,8p), kuram gan rezultatīvas spēles mijās ar neveiksmīgām.

“Knicks” šobrīd ir neitrāla uzvaru un zaudējumu bilance 13-13, savukārt “Lakers” spēlē par krietni spēcīgāku uzskatītajā Rietumu konferencē un iekrājuši 10-15. Skaidrs, ka “Lakers” nav uzskatāma par reālu “play-off” kandidāti rietumos jau tagad, savukārt par “Knicks” austrumos runā, ka iespējams tas ir.

Ja tā, “Knicks” šādas spēles, pie tam mājās, ir jāuzvar. “Knicks” paveicies ar kalendāru – no aizvadītajām 26 spēlēm 17 aizvadītas mājās, iekrājot bilanci 12-5. Kas nozīmē, ka mājās “Lakers” ir jāuzvar, ja Ņujorkas vēlas cīnīties par izslēgšanas spēlēm.

Par favorītiem tiek uzskatīti “Knicks” spēlētāji, bet “Lakers” ir spējuši izcīnīt uzvaras jau pēdējos divos mačos pēc kārtas (pie tam viesos) un noteikti nav uzskatāmi ne par kādiem peramajiem zēniem.

Spēles sākums 02:00 pēc Latvijas laika.

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām