Premjerlīgas līderes “Liverpool” tuvākās sekotājas tiek pie uzvarām

01/01/2020 22:07

Anglijas futbola premjerlīgas līdervienības “Liverpool” tuvākās sekotājas Lesteras “City” un Mančestras “City” trešdien svinēja uzvaras 2020. gada pirmajās spēlēs. Vicelīderes Lesteras futbolisti viesos ar rezultātu 3:0 (2:0) pārspēja Ņūkāslas “United”.

Pēc muļķīgas mājinieku aizsargu kļūdas, 36.minūtē viesus vadībā izvirzīja Ajose Peress, bet trīs minūtes vēlāk Ņūkāslas futbolisti vēlreiz nospēlēja neveikli savā pusē, kā rezultātā Džeimss Medisons no soda laukuma robežas brīvi sita pa vārtiem un panāca 2:0.

Trīs minūtes pirms pamatlaika beigām bumbu bārtu devītniekā trieca Hamza Čoudharijs, kurš panāca 3:0 Lesteras vienības labā.

Tikmēr Mančestras klubs savā laukumā ar 2:1 (0:0) pārspēja Liverpūles “Everton”.

Spēles 12.minūtē bumbu viesu vārtos ieraidīja Fils Foudens, taču pēc videoatkārtojuma noskatīšanās tika konstatēta aizmugure. Otrā puslaika ievadā, 51.minūtē, Gabriels Žezūss pretinieku soda laukumā ar augstu sitienu no aptuveni 11 metriem tomēr izvirzīja Mančestras komandu vadībā.

Septiņas minūtes vēlāk pēc mājinieku veiksmīgas saspēles, Žezūss no aptuveni tā paša punkta panāca 2:0. Puslaika otrajā pusē, kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas 19 minūtes, Rišarlisons pēc Mančestras komandas vārtsarga Klaudio Bravo rupjas kļūdas vienus vārtus atguva.

Atlikušajā laikā viesiem bija pāris iespējas izraut neizšķirtu, kamēr Žezūsam sitiens pa vārtu stabu liedza brazīlietim nokārtot “hat-trick”.

“Liverpool” savu nākamo spēli aizvadīs ceturtdien, kad savā laukumā uzņems Šefīldas “United”.

Vēl no vadošajām komandām Londonas “Chelsea” viesos cīnījās neizšķirti 1:1 (1:0) ar Braitonas un Havas “Albion”. Abi vārti tika gūt pēc stūra sitiena – desmitajā minūtē londoniešus vadībā izvirzīja Sezars Azpiluketa, bet sešas minūtes pirms pamatlaika beigām ar atmugurisku un akrobātisku lēcienu pār galvai Alireza Jahanbahšs panāca 1:1.

Tikmēr Totenhnemas “Hotspur” viesos ar 0:1 (0:1) atzina “Southampton” pārākumu. “Hotspur” komandā savainojumus guva uzbrukuma līderis Herijs Keins un Tanguī Ndombelē.

Vienīgie vārti tika gūti 17.minūtē, kad izcēlās Denijs Ingss. Viņš Southemptonas komandā 45 spēlēs guvis 20 vārtus, bet visātrāk šajā vienībā šo robežu sasniedza Latvijas zvaigzne Marians Pahars, kuram bija nepieciešami 44 mači.

Citviet Vulverhemptonas “Wanderers” pēdējās 20 minūtes spēlēja vairākumā, bet ar 1:2 (0:1) viesos piekāpās “Watford”. Vēl gada pirmajā dienā Vesthemas “United” mājās ar 4:0 (3:0) sagrāva “Bournemouth”, Birmingemas “Aston Villa” viesos ar 2:1 (2:0) guva virsroku pār “Burnley”, bet Noridžas “City” savā laukumā cīnījās neizšķirti 1:1 (1:0) ar Londonas “Crystal Palace”.

Premjerlīgas kopvērtējuma līderpozīcijā ar 55 punktiem 19 spēlēs ir “Liverpool” komanda, otrā ar 45 punktiem 21 cīņā ir Lesteras “City”, bet pirmo trijnieku ar 44 punktiem noslēdz Mančestras “City”. Tālāk ar 35 punktiem seko Londonas “Chelsea”, 31 punkts ir Mančestras “United” kontā, bet pa 30 punktiem guvušas Vulverhemptonas “Wanderers” un Totenhemas “Hotspur”.