Prestižā medija apskatnieks neredz Kurucam vietu šī gada NBA draftā

02/09/2020 16:33

Ziemeļamerikas medija “The Athletic” apskatnieks Sems Vesenijs izveidojis sarakstu ar gaidāmā drafta top100 spēlētājiem. Tajā nav atradusies vieta nevienam Latvijas basketbolistam.

Šī gada aprīlī “DraftExpress” apskatnieks Džonatans Givonijs paziņoja, ka 20 gadus vecais basketbolists no Cēsis pieteicies NBA draftam. Sākotnēji tika plānots, ka drafta ceremonija norisināsies jūnijā Bruklinas “Nets” mājas arēnā. Tomēr koronavīrusa Covid-19 izplatības dēļ pasākums tiks aizvadīts 16. oktobrī ESPN studijā.

“The Athletic” eksperta rangā gan Kuruca vārds nav atrodams. Pirmajā trijniekā viņš iekļāvis Lamelo Bolu, Entoniju Edvardsu un Obadiju Toppinu.

Kurucs šo sezonu aizvadīja Latvijas čempionvienībā “VEF Rīga”, tiekot izīrēts no Spānijas čempionāta (ACB) vienības Vitorijas “Kirolbet Baskonia”.

Latvijas – Igaunijas basketbola līgā 20 gadus vecais aizsargs aizvadīja 25 spēles, visas iesākot sākumsastāvā. 191 cm garais spēlētājs vidēji guva 14,4 punktus, izcīnīja 3,1 atlēkušo bumbu un atdeva 3,0 rezultatīvas piespēles. Šajā turnīrā jaunais basketbolists bija rezultatīvākais savā vienībā.

FIBA Čempionu līgā Kurucs piedalījās visos 15 mačos, kuru laikā viņš sameta 10,4 punktus, izcīnīja 3,2 atlēkušās bumbas un tālmetienus izpildīja ar 35,2% precizitāti.

Sezonas turpinājumā Kurucs atgriezās Spānijā un kopā ar “Kirolbet Baskonia” kļuva par Spānijas čempionu.

Tāpat Artūrs februārī debitēja Latvijas vīriešu valstsvienībā. Savukārt pirms diviem gadiem Latvijas U18 izlases sastāvā Eiropas čempionātā izcīnīja sudraba medaļas.

Artūra vecākais brālis Rodions Kurucs tika izvēlēts 2018. gada NBA drafta otrajā kārtā ar kopējo 42.numuru. Rodionu draftēja Bruklinas “Nets” komanda. Savukārt 2019. gadā neviens latviešu basketbolists netika izvēlēts.